17 Haziran 2024 Pts

Tekkiraz Belediye Başkanı, Ünye-Akkuş-Niksar Yolu Yapımı ile diğer birçok konularda çok net açıklamlar yaptı

Karayollarının yolla ilgili yılsonu itibari ile ihale yaparak çalışmaları başlatacağını düşünüyorum” diye konuştu.

 

Tekkiraz Belediye Başkanı

Ünye-Akkuş-Niksar Yolu Yapımı ile

Diğer birçok konularda

Çok net açıklamlar yaptı

Tekkiraz Belediye Başkanı Necdet Yılmaz, 2010 yılı belediye çalışmalarını değerlendirdi. Altyapı, yol, park ve bahçe hizmetlerinin belediyelerin asli görevleri olduğunu ve övünülecek bir hizmet olmadığını kaydeden Yılmaz, “Belediye Başkanları asli görevlerinin dışında kalan sağlık, eğitim ve istihdam alanında yöreye kazandırdığı hizmetlerle övünmeli” dedi.

Konumu, hizmetleri ve olanakları ile ilçeleri geride bırakan, sadece belediye sınırlarına değil çevre köylerinde ihtiyaçlarına katkı ve destekte bulunan Tekkiraz, yasal olarak ilçe statüsü kazanamasa da verdiği hizmetlerle halk nazarında bu unvanı kazanmış durumda. Belde halkının yanı sıra çevre köylerin her türlü ihtiyacına imkânlar çerçevesinde yardımcı olan Tekkiraz Belediyesi’nin özellikle makine parkında yararlanmayan köy yok gibi.

2010 yılında yaptıkları çalışmaları ve önümüzdeki dönemde beldeye kazandırmak istedikleri hizmetleri değerlendiren Tekkiraz Belediye Başkanı Necdet Yılmaz, park bahçe yaparak şehirlerin fotoğrafının değişmeyeceğini düşünüyor. Başkan Yılmaz, belde de öne çıkan hizmetler arasında Ziraat Bankası’nın haftada iki gün mobil şube olarak Tekkiraz’da hizmet vermeye başlayacağını, Ünye’den sonra ikinci Aile Hekimliği Merkezinin 4 hekimle Tekkiraz’da başladığını, parametrik 112 acil müdahale ekibinin yine Tekkiraz’da göreve başlayacağını ve açmayı çok aruz ettikleri Meslek Yüksekokulu’nun ise önümüzdeki yıl eğitime başlayacağını belirtiyor.

 

“Park bahçe yapmakla fotoğraf değişmez, yol yapmakla belediye başkanları övünemez”

 

Asli görevleri arasında yer alan park bahçe, yol, su ve altyapı gibi hizmetlerle Belediye Başkanlarının övünmesini çok doğru bulmadığını kaydeden Tekkiraz Belediye Başkanı Necdet Yılmaz, “Park bahçe yapmakla şehirlerin fotoğrafı değişmez, belediye başkanları da asli görevlerini yerine getirmekle övünemez. Eğer bir başkan övünecekse asli görevlerinin dışında kalan şehre kazandırdığı sağlık, eğitim ve istihdama dönük yatırımlarla övünmeli. Biz park bahçe yapmakla övünmüyor, bazı belediyeler gibi bunlarla övünmeyi de doğru bulmuyoruz” dedi.

 

Arıtma yılsonunda tamam

Tekkiraz’da yapımı devam eden ve son aşamaya gelen arıtma tesisinin yılsonunda faaliyete geçeceğini ifade eden Tekkiraz Belediye Başkanı Yılmaz, “2014 yılından sonra tüm belediyelerde arıtma tesisi zorunlu hale geliyor. Tekkiraz, sahil şeridi dışında kalan yerleşim yerleri arasında atık su arıtma tesisine sahip ilk belediyelerden biri olacak. Arıtma tesisinin yapımı tamamlandı. Çevre düzenlemesi devam ediyor. Yılsonunda faaliyete geçecek” dedi.

 

Beldenin yanı sıra çevre köylerde de su sorunu yaşandığını kaydeden Başkan Yılmaz, “Su meselesi uzun yıllar öncesinde günün koşullarına göre halledilmiş olsa da önümüzdeki yıllarda sorun yaşanacak gibi görünüyor. Aslında su meselesi sadece belde ile sınırlı kalmadan çevre köylerle birlikte çözüme kavuşturulmalı. Bu konuda bir takım yasal engeller var. Statü gereği köylerle beldelere yapılacak hizmetlerin müşterek yapılması mümkün değil. Ancak bu engelleri aşmaya çalışıyoruz. Buna benzer bir sorunda yollar. Köy yolları yasa gereği Köylere Hizmet Götürme Birliği kapsamında. Ancak belediye sınırları içinde kalan kısım belediye yolu olarak geçtiği için Köylere Hizmet Götürme Birliği köy yolunun belediye sınırlarındaki bölümünü yasal engellerden dolayı yapamıyor. Yani bir köy yolunda 50–100 metrelik kısım belediye sınırlarında diye yapılamıyor. Bunu artık aşmamız lazım. Kısacası Karayollarından ayrıldıktan sonra hiç olmazsa grup yollarının tamamı Köylere Hizmet Götürme Birliği kapsamına alınmalı ve yolun yapımı bu kurum tarafından başlangıçtan sonuna kadar yapılmalı diye düşünüyorum” dedi.

 

Talihsizlik”

Çaybaşı-Tekkiraz arasında yapımına başlanan yolun 2 yıldır durmasını talihsizlik olarak değerlendiren Başkan Necdet Yılmaz, “Bu yol başladığında, kısa zamanda çok iş yapılmıştı. Ancak yolun yapımını üstlenen firmada yaşanan bir takım sorunlar neticesinde müteahhidin tasfiyesi sürecine gidilmişti. Tasfiye sonrasında yolun yapım işi Ünye Çevre Yolunu yapan İskay Firmasına verildi. Ödenek sorunu olmayan bu yolun yapımına ilgili firma Ünye’de devam eden çevre yolu çalışması nedeniyle henüz başlayabilmiş değil. Ancak kısa bir süre içinde çalışmaların başlayacağını ve hava şartlarının elverdiği sürece hızla tamamlanacağını söyleyebiliriz” dedi.

 

“Karayollarının programında”

Ünye ile birlikte güzergahında bulunan ilçe ve beldeler için büyük önem arz eden Ünye-Niksar Karayolu’nun Karayolları Genel Müdürlüğü çalışma programında duble yol kapsamına alındığını belirten Tekkiraz Belediye Başkanı Necdet Yılmaz; “Son dönemde Türkiye’nin her yerinde yoğun bir yol çalışması yapılıyor. Bu konuda geç kalınmış yol olarak bu yörede Ünye-Niksar ve İkizce yolu bulunuyor. Ünye-Niksar yolu duble yol olarak yapılmasına ilişkin Karayollarının çalışma programına alındı. 2011 yılında bu yolda ciddi bir çalışma başlaması bekleniyor. Artık bu yolla ilgili herhangi bir engel ya da siyaseten takip edilecek bir durum kalmadı. Karayollarının yolla ilgili yılsonu itibari ile ihale yaparak çalışmaları başlatacağını düşünüyorum” diye konuştu.

 

Haber: Ünye TV. İnternet Sitesi


 

Related Articles

3 YORUMLAR

  1. Tekkirazın durumu içler acısı siz kalmışsınız yol şöyle yol böyle diyorsunuz galiba görme sorununuz var görmek okadar zor degil sabah kalkın ve Tekkirazın durumuna bi bakın gerçek ten memnun iseniz söylenecek söz yok dogu da kaldırılan olayları burada halen daha ayatta tutmaya çalışı yorsunuzz yazıkkkkkkkkk

  2. Tekkiraz belediye başkanımız Sayın H.Necdet YILMAZ yapmış olduğu çalışmalardan dolayı halkın vazgeçilmezi olup hiçbir karşılık beklemeden Tekkiraz Beldesi halkına sayısız yardımlarda bulunmuştur. Ve buna rağmen Tekkiraz halkının bilinen sevilen ve sayılan başkanı olup değişikliklerle Başkanı oldugu Beldesine getirdiği arıtma tesisi çevre düzenleme ve yol yapımlarıyla belediye personelleri hizmeti ile çalışmalarını sürdüreceğine inanıyoruz… başarılarını dileriz…

  3. tekkiraz başkanı, ünye-niksar yolunun doğal mecraasında yürüdüğünü hatta geç kaldığını,türkiyenin her yerinde zaten bu tür yolların yapıldığını,kimsenin bu yolu kendisine maletmemesi gerektiğini demek istemiş.başını ağrıtır bu açıklama onun.emeği olmadığı halde her işi ben yaptırıyorum diyenlere,sadece fotoğraf çektirip sahte gülücükler dağıtanlara sıkıntı verir bu açıklama.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar