16 Haziran 2024 Paz

İŞTE ÜNYE AKKUŞ YOLUNUN GERÇEK YÜZÜ

Ünye-Akkuş-Niksar yolunun ihmal edildiğini ,her ne kadar bu üç ilçeyi birbirine bağlayan kara yolu gibi görünen bu yolun aslında Aradenizi İç ana doluya bağlayan önemli bir yol olduğunu söyleyip durduk.

Bu yol özellikle Akkuş için çok önemli.İlçemizin geleneksel tarıma dayalı ekonomisi artık aileleri geçindiremez hale gelmiş, yetişen gençlerimiz hep gurbette ekmek kavgası yapar olmuştur.

Artık köy yollarının bile asfalt olduğu günümüzde karadenizi iç ana doluya bağlayan bu büyük yolun bir an evvel yapılmasını beklemek Akkuş’lunun en doğal hakkıdır..

Ordu’dan Dere içi yolu diye tanımlanan Ünye-Akkuş-Niksar yoluna alternatif gösterilmesi bizleri çok üzüyor.Elbette bu yolda yapılsın .Hiç kimse halkın yararına olan bir hizmete hayır demez.Ancak önceliklerin unutulmaması lazımdır.Akkuş’lu bu yolu 60 senedir bekliyor.

Yolumuzun İlçemize ve Ülke ekonomisine katkıları tartışılmaz.

Birkaç başlıkta özetlemek gerekirse

1. Ünye-Akkuş-Niksar yolu Karadenizden –Ana doluya,Anadolunun çeşitli yerlerinden Karadenizin çeşitli yerlerine her gün yüzlerce aracın gidip gelmesi demektir(.Bunu fındık sezonuna girdiğimiz şu dönemde ,Urfadan,Maraş dan,Adı yamandan bir çok fındık işçisi daha kısa diye bu yolu tercih etmişlerdir.
2. Yolun günün koşullarına uygun standarda gelmesi halinde ,Yaylayı özleyen vatandaşımız sahilden günübirlik yaylalara ,Sahilleri özleyen vatandaşlarımızda günübirlik sahillere gidecektir.
3. Açılmasını çok istediğimiz AKKUŞ MESLEK YÜKSEK OKULU için öğrenciler tercih yaparken zorlanmayacak isteyerek ilçemize gelecektir.
4. Hastalarımız daha donanımlı hastanelere hastanelere daha kısa sürede gidecek herkes gibi onlarda imkansızlıkların kurbanı olmayacaktır.
5. İlçemizde görev yapan kamu görevlileri daha istekli olacak ve daha verimli çalışacaktır.
Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.Yol konusu gündeme geldiğinde gereken çalışmalar yapılıyor diyenlere duyurulur .Ünye-Akkuş Yolunda yapılanlar ve yolun durumu resimlerdekilerden ibarettir.

İlgililere ve değerli hemşerilerimizin bilgisine.

Zir.Müh.Ramazan TINKIR

Related Articles

1 Yorum

 1. evet karadenizin sahil yolu bitti ama iç kısım
  lara gidecek olursanız patates kuyuları gibi
  yollarda yolculuk maceraları başlar ama gene
  halkımız devletine milletine başkaldırmaz
  yapılmasını beklemekten başka çare yokder
  sabırla anlayışla biraz kırgın ve kızgın olsada
  bekler AKKUŞ-TERME yolu bukadarda düzgün
  değil akkuşun termeye yakın köyleride o yolu
  kullanıyor hatta asfalt bile yok toprak yoldur
  yol,eğitim,sağlık sorunu olmazsa millet hakikaten
  göç etmez.saygılarımla Altun BAYRAM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar