21 Haziran 2024 Cum

Sultanbeyli Ordulular Derneği Hedeflerini Açıkladı

İstanbulda’ki Derneklerin Birbirlik ve Beraberliği

SULTANBEYLİ ORDULULAR DERNEĞİ

HEDEFLERİMİZ

               1-SULTANBEYLİ’ de Tahminen  40.000 civarı olan, ORDULU   nüfusumuzun tamamına  mutlak, birebir ulaşmak.

               2-Tüm Orduluların, Derneğimize  üyeliğini sağlayarak, web. Sayfamızda, kişisel iletişim bilgilerinin muntazam  kayıt altına  alınmasını  temin etmek.

   3-Diğer  köy, belde, ilçe dernekleriyle iletişim halinde, koordineli  çalışmalar  yaparak, bu derneklerde mevcut üyelerinde, merkez   il derneğimizin web. Sayfasında tüm bilgilerinin  otonom  sistemiyle, gerektiğinde görünümünün sağlanması, bu  yolla şahısların  yalan ve yanlış, biçimde derneklerimize ve diğer kurum ve kuruluşlara, etkili ve yetkili  üçüncü şahıslara beyanının  önüne geçmek. Ordulu ya, üyemize yakışanı  ortaya gerçek olarak koymak

  4-  Yapılacak  iş ve işlemlerde, faaliyetlerde, yardım vb. durumlarda, tüm üyelerimizin kontrol altında, gerekli bilgilerinin, derneğimizin sitesindeki bilgiler  doğrultusunda  gerçekleşmesini sağlamak.

 5- Mahalle teşkilatlanmalarına  ağırlık vererek, tüm mahallelerin, münferit ya da, koordineli çalışmalarının sağlanması, gerekli denetim mekanizmasının kurulmasının temini.

 6- Kamu kurum ve kuruluşlarından  sağlanacak yardım, iş, vb. tüm  işlevlerde, il dernek yönetiminin bilgisi  harici, üyelerin  münferit hareketini engelleyerek, derneğimizin, sivil toplum kuruluşlarında, kamu kurum ve kuruluşlarında, üçüncü şahıslar nezdinde, etkinliğinin sağlanması.

 7-Dernek yönetiminin, kendileri arasında, hiyerarşiye  mutlak riayetini  sağlayarak, birlik, beraberlik, dayanışma ruhuyla, tüm  üyelerimize, mesaj vermek, böylelikle, üyelerimiz ve üçüncü şahıslar  nezdindeki etkinliğimizi  göstermek.

 8- İçinde yaşadığımız toplumda saygınlığımızı gerçekleştirmenin başkaca yolunun olmadığı, gerçeğiyle, hareket ederek, 15 mahalle başkanı, 2 mevcut  mahalle muhtarı, en az 20 tane, istişare heyeti üyeleriyle, il yönetimimiz,  mümkün oldukça sık sık buluşup, hemşerilerimize ne tür, ve nasıl, daha güzel hizmet verebilir izin, fizibilitesini yapmak, istişareler neticesinde bir karara varmak.

 9- Amacımızın SULTANBEYLİ  de ORDULULAR  olarak  HER alanda, adeta patent oluşturmak, marka olmak, diğer yöre insanına, örnek teşkil etmek. Bu çalışmayla ilçemizde yaşayan  40.000 civarı hemşerimizin, huzuru, sükûnu, selameti, güvenliği teminat altına  alınmış olacak, böylelikle  değil, SULTANBEYLİDE, İSTANBUL’DA, Hatta TÜRKİYE de bizler söz sahibi olacağız.

10-Dernek yöneticisi olan  insanlarımız, kendi aralarında asla ihtilafa düşmemelidir. Çünkü tefrikanın getireceği tehlike  onarılamayabilir, buna  azami riayet edilecek.

11-Yöneticiler arasındaki oluşabilecek  ihtilaflar, istişare heyetince giderilecek.

12-Çünkü tek hedef, insanımıza ve insanlığa  hizmet   olacak

13- Halkın ve hakkın rızasının, insanlara hizmetten geçtiği, asla unutulmayacak.

                                                            HAZIRLAYAN: İSTİŞARE KOMİTESİ

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar