21 Temmuz 2024 Paz

Suç Duyurusu: Ordu Üniversitesi Rektörlüğünün Görevini Yapmaması ve Eşitlik İlkesine Uymaması Nedeni İle Ordu ve Akkuş Cumhuriyet Başsavcılıklarına ve Savcılıklarına Suç Duyurunsunda Bulunuyoruz.

Lütfen Savcılıklar Gereğini Yapsınlar

 

Suç Duyurusu:

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünün Görevini Yapmaması ve

Eşitlik İlkesine Uymaması Nedeni İle

Ordu ve Akkuş Cumhuriyet Başsavcılıklarına ve

Savcılıklarına Suç Duyurusunda Bulunuyoruz

2008 yılında Ordu Üniversitesi Senatosunda kabul edilen ve çok kısa bir süre sonra YÖK' müracaat edilerek açılmasına onay çıkan Akkuş Meslek Yüksekokulu ne yazık ki; fiilen açık görünmesine rağmen en az 2 yada 3 defa Müdür atanmasına ve değiştirilmesine rağmen, iki adet memur atanmasına rağmen ve atanan Okul Müdürlerinin ve memurların Akkuş MYO'da değil de sahildeki fakülte, yüksekokul ve Rektörlüğe bağlı diğer okullarda görev yapması, asıl atamalarının olduğu Akkuş İlçesinde görev yapmadıkları,

2013 yılında Ordu Üniversitesi tarafından Akkuş MYO’na Bilgi Yönetimi bölümü açılarak YÖK'e ve ÖSYM müracaat edilerek Akkuş MYO'nun 2013 yılında 40 Öğrenci alarak eğitim ve öğretime merhaba demesine karar verilerek, 2013 yılı ÖSYM tercih kılavuzunda okulun adının yer almasının sağlanmasının yapılmasına rağmen,

Ne yazık ki; Ordu Üniversitesi tüm işlemleri yaptıktan sonra tam öğrencilerin okulu tercih etmek için 8 Temmuz 18 Temmuz tarihleri arasında tercih yapacağı sürede ne yazık ki; Ordu Üniversitesi Kendi İnternet Sitesinde Akkuş MYO ile ilgili hiç bir iletişim bilgisinin yayınlamadı. Ne okulun fotoğrafını, ne telefonunu, ne adresini ne okulda görevli akademik personelin adını ne Okul Müdürü ve sekreterinin adını nede dersler hakkında hiç bir bilgi ve iletişim bilgileri yayınlamadı.

Konu bilgi edinme yolu ile ve çeşitli basın yayın kuruluşları aracılığı ile gündeme gelmesine rağmen, Akkuş MYO Müdürünün konuyu basından takip edip, haberlere yorumlar yapmasına rağmen ne yazık; Akkuş MYO'nu tercih yapmak isteyen öğrenciler mağdur edildiler. Hakları resmen ellerinden alındı. Resmen Engellendiler. Sadece okulu tercih yapan Öğrenciler değil, ilçede yaşayan 32 bin gurbette yaşayan 200 binden fazla Akkuşlu vatandaş mağdur edildi. Hakları ellerinden alındı. Aşağılandı. Küçük görüldü ve bir nevi hakaret edilmiş oldu. Ordu ilinin Akkuş İlçesi yani bir ilçe eğitim hakkından mağdur edildi. Aşağılandı. Küçük görüldü. Bir nevi Akkuş İlçesine hakaret edildi. 

Diğer taraftan Akkuş MYO ile aynı tarihte ÖSYM tercih kılavuzunda adı yer alan İkizce Meslek Yüksekokulu için ise Ordu Üniversitesi Rektörlüğü çok farklı yöntem uyguladı. Hem okulun adına açılan internet sitesi yayınlandı. Hem telefonu, hem müdürünün ve sekreterinin adları hem de okul hakkında geniş bilgiler verildi. Hatta okulda görülecek dersler hakkında da geniş bilgiler verildi. Dolayısı ile İkizce MYO'nu tercih etmek isteyen her öğrenci istediği bilgiye ve iletişim adresine anında ulaştı.

Bir taraftan Ordu Üniversitesi bünyesinde yer alan ve eğitime açılan tüm Meslek Yüksekokulları ve diğer okulların iletişim adreslerini yayınlarken Akkuş MYO'na özgü bir tutum takınarak, bilerek ve isteyerek Akkuş MYO'nun iletişim bilgilerini yayınlamamıştır. Kasıt vardır. Bir ilçenin hakkının gaspı vardır. Bir ilçeye ve insanlarına ve Akkuş MYO'na hakaret vardır. Ordu Üniversitesi kendi bünyesindeki okullar arasında çifte standart uygulamaktadır. Ayrımcılık yapmaktadır. Bir varsayıma göre de bunu yapmakla belki de çok kısa bir süre sonra diyecektir ki; Akkuş MYO'nu açtık. ÖSYM kılavuzunda adı yer aldı. Ama bakınız tercih eden olmadı diyerek ve bunu da gerekçe göstererek Akkuş MYO'nu kapatmaya da karar verebilir. Yoksa Akkuş MYO'nun kapatılması için Ordu Üniversitesi zemin mi hazırlıyor? doğrusu merak etmekteyiz.

Bir konunun da bilinmesinde fayda vardır ki; Akkuş MYO’nu tercih yapan öğrenci sayısı az olması durumunda tek sorumlu Akkuş Meslek Yüksekokulunun iletişim adreslerini yayınlamayan ve okul hakkında gerekli bilgileri yayınlamayan Ordu Üniversitesi Rektörlüğü sorumludur.

Yukarıda saydıklarımızın içinde suç unsuru ne kadar konu varsa, görevini bilerek yapmama, savsaklama varsa, bir ilçeye hakaret varsa, Ordu Üniversitesinin kendi bünyesindeki okullar arasında çiftte standart uygulaması varsa ve ilçe insanlarına hakaret, Akkuş MYO’na hakaret varsa hepsinin tek tek araştırılmasını ve tek tek hepsinden ayrı ayrı dava açılmasını suç unsuru olarak kabul edilmesini hem Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı ve Cumhuriyet Savcılığından hemde Akkuş Cumhuriyet Başsavcılığı ve Cumhuriyet Savcılığından talep etmekteyiz.

www.akkusilcesi.com

İhsan ÇAM

Not: 21.07.2013 Saat 10.33 Ordu Üniversitesi İnternet Sitesinde Halen Daha Akkuş Meslek Yüksekokulunun iletişim bilgileri ve okul hakkında herhangi bir açıklama bulunmamaktadır.

Related Articles

1 Yorum

  1. Sanırım konu anlaşıldı anlaşıldı da gündem sadece Akkuş İnternet Sitesinin gündemi olmamalı, Her Akkuşlu hakkını aramalı ve gerçek Akkuşlu ise, ilçesini, seviyor ise hakkını aramalı. Bilindiği gibi herkes bu konuda dava açabileceği gibi, tek tek de suç duyurusunda bulabilir. Akkuşlu Hakimler, Savcılar ve Avukatlar Akkuşun Evladı olarak lütfen gerekeni yapmanızı rica ediyoruz. Bu aşamadan sonra Akkuşlu sizden destek beklemektedir. Kirca ÇAM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar