6 Haziran 2023 Sal

İstenirse Akkuş Meslek Yüksekokulu bu sene açılır ve öğrenci kabul eder.

Yeterki istensin, bu sene istenirse okul açılır ve öğrenci kabul eder.

İstenirse

Akkuş Meslek Yüksekokulu

Bu sene açılır ve öğrenci kabul eder

Edindiğimiz izlenimlere göre, Akkuş Meslek Yüksekokulunun bu sene öğrenci kabul edemeyeceği konusu ağırlık kazanmaktadır.

Bu haksızlığı asla kabul etmiyoruz.

Olabilecek bir konunun, neden olumlu olması için çalışmaların en üst düzeyde tutulmadığını anlamış değiliz.

Okulun nerelerden beri bu aşamalara geldiğini en iyi bilen bizler, bu aşamadan sonra halen neden okulun açılmadığını da anlamış değiliz.

Herkesin bildiği gibi, Söylenilen Akkuşlular elini taşın altına koyacak, yerel yönetimler destek verecek ve okulun tamir ve onarımları tamamlanacak ondan sonra okul açılacak deniliyor.

Gene edindiğimiz bilgilerde bu ay içinde okulun bölümleri belli olup, Yök'e bildirilmesi gerekiyormuş.

Sonuç olarak, o öyle dedi. Bu şunu yapmadı. Bu söyemler uzayıp gidiyor.

Ancak, hepimiz bu ülkede yaşıyoruz. Akkuş Meslek Yüksekokulu konusu çözümsüz değildir. İstenirse 3 gün içinde bölümlerde belli olur. Yök'e de müracaat edilir. Sorun çözülür. Akkuşlular rahat bir nefes alır. Ama istenirse tabii ki,

Bazı kişiler bu nasıl olacak diye sorabilirler. Bu kişilere binlerce örnek verebiliriz. 2 sene önce de Akkuş meslek Yüksekokulu evrakları Akkuş'ta ve Ordu'da sümen altı yapılmıştı. Konuyu sitemiz gündeme taşıdı. Siyasiler ve burokratlar devreye girdi. Evraklar çok kısa bir sürede Ankara'ya gönderildi.

Ankara'ya gelen evraklar ilgili kurumlarda belki aylarca bekleyecekti. Ama gene siyasiler ve burokratlar devreye girdi. İşlemler hızlandı. Devamında ise Maliye Bakanlığı okul arsasını Yüksekokula devir yapıyordu. Yada yapsa bile çok az bir kısmını devir yapıyordu. Gene siyasiler devreye girdi. İşlemler yavaş gidiyodu. Gene siyasiler ve burokratlar devreye girdi. Evraklar hızlandı çok kısa bir sürede Ordu'ya ulaştırıldı. Ordu Valiliği, Ordu Defterdarlığı ve Ordu Üniversitesi arasında evraklar yavaş ilerliyordu. Gene deveye girildi hızlandı. Sonuç itibariyle siyasilerin destekleri ile ve ilgili yetkili kişilerinde katkıları ile okul konusu bu aşamalara geldi.

Aslında işin zor kısımları hızla aşılırken, kolay kısımlarına gelince tıkanma oldu.

Çekilen emeğe, çekilen sıkıntılara ve umutlara-heveslere, sözün özü, Akkuş'luların geleceğine lütfen sahip çıkalım.

Tüm bu yazdıklarımızdan sonra tekrarlıyoruz. İstenirse 3 gün içinde Ordu Üniv. Senetosunda bölümler kabul edilip, yök'e müracaat yapılır. Yök'te 2010 yılı kitapçığında okulun ismini yazar.

Lütfen elinden bir şeyler gelenler bu kadarcık bir konuyu lütfen çözsünler ve Akkuşluların duasını alsınlar.

Topyekün Akkuş Seferberliği ile Okulun eğitime başlayacağı tarihe kadar Akkuşlular Okulu tamir de yapar. Gerekli düzenlemeleri de yapar.

Okulun ismi 2010 yılı ÖSYM kitapçığında  geçisin gerisi gelecektir.

Site Yönetimi olarak bizler daha ümidimizi kesmedik. Halen daha Okulun 2010 yılında açılacağını özlemle bekliyoruz.

 Daha önceki yıllarda, Akkuş'un sahibi yok diye yazdığımız zaman bizlere çok kızanlar vardı. Ne demek sahibi yok Akkuş'un diye, Buyurun şimdi bizlere kızanların kendini göstermesi zamanı.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar