27 Eylül 2023 Çar

İstanbul Akkuş Derneği Yönetimi Esenyurt Belediye Başkanını Ziyaret Etti

Erol SAVAŞ ve Ekibi Çalışmalara Çok Hızlı Başladı 

İAEKSYDD YÖNETİMİ

ESENYURT BELEDİYE BAŞKANI KADIOĞLU İLE TANIŞTI

İstanbul Akkuşlular Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İAEKSYDD) yönetimi, göreve gelişlerinin birinci ayında dernek merkezinin bulunduğu İstanbul‘un Esenyurt İlçesI Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ile tanışma toplantısında bir araya geldi. Sıcak bir çay sohbeti şeklinde geçen toplantıda, dernek yönetimi ve üyeler kendilerini tanıtırken, Başkan Kadıoğlu, İsmiiI değiştirip, hedeflerini büyüten derneğin yönetimine başarı dileğinde bulundu, destek sözü verdi. Yönetim de Başkan Kadıoğlu’nu, 19 Mayıs’ta yapacakları Akkuşlular gecesine davet etti.

Geçtigimiz 3 Mart’ta olaganüstü genel kurula giden Esenyurt Akkuşlular Dernegi‘nin yeni yönetimi, ‘klasIk dernekçilik’ yapmayacaklarını, kadın ve gençlik kollarını oluşturup, faal bir dernek olacaklarını belirterek, dernegin adını İstanbul Akkuşlular Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernegi olarak değiştirildi. Yönetimi kurulu üyelerI, 17 Mart’ta çıktıkları TV 52’dekI Zamansız Yağmurlar programında hedeflerini; İstanbul’da Akkuşluların birlikteliğini oluşturup, köy ve belde dernekleri ile bir platform halIne gelerek, hem İstanbul’daiI Akkuşluların haklarını koruma hem de Akkuş ile köy ve beldelerinde yaşayanların büyükşehIr Ordu’dan alması gereken hizmetler noktasında girişimlerde bulunacaklarını söylediler. Yönetim ayrıca, sivil toplum örgütü olarak Akkuş’un, Akkuşlu’nun gelişmesi için çalışacaklarını, ‘Büyükşehir Ordu’ya büyük İlçe Akkuş‘ sloganı ile yola çıktıklarını belirttiler.

ALKIŞLI KARŞILAMA

Yaklasık bIr aydır görevde olan İAEKSYDD yönetim kurulu üyeleri, Esenyurt’taki Yunus Emre Sosyal Tesisleri’nde akşam saatlerinde Başkan Necmi Kadıoğlu ile bir tanışma toplantısı düzenledi. Toplantıya dernek yönetimi eksiksiz katılırken, dernek üyelerinin bir bölümü de toplantı için salona geldi. Başkan Kadıoğlu, kendisinş alkıslarla karşılayan dernek yönetimi ve üyeleri ile tek tek tanıştı. Herkes ile yakından ilgilenen başkan ayrıca salonda bulunanların nerede ikamet ettiklerini de sordu.

 "GÖNÜL SEVDİGİNE KIRILIR"

Tanışmanın ardından Akkuşluları sevdigini belirten Başkan Kadıoğlu, zaman zaman kırgınlıklar yaşansa da, "‘Gönül sevdigine kırılırmış" dedi. İstanbul Akkuşlular Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erol Savaş ise kırgınlık için geçmiş yönetimler adına dernek olarak özür dilediklerini, farklı bir dernek anlayışı ile yola çıktıklarını, amaçlarının Akkuşluların birlik ve beraberliğini sağlayıp, burada bir aile ortamı ortaya çıkarmak olduğunu, düzenleyecekleri gece ile de derneğin burada bir yapısının olmasını istediklerini söyledi.

19 MAYIS’TA BÜYÜK BULUŞMA 

İstanbul Akkuşlular Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyeleri, 19 Mayıs akşamı Akkuşlular için buluşma gecesi düzenleyeceklerinş belirterek Başkan Kadıoğlu’nu da geceye davet ettiler. Başkan Kadıoğlu da müsait olması durumunda mutlaka katılacağını belirtti. İAEKSYDD Başkanı Erol Savaş, bu gecenin Akkuşlular için çok önemli olduğunu ifade ederek; gecede derneğe yapılacak katkılar ile Akkuşluların İstanbul’da bir araya gelebileceği, etkinlikler yapabileceği, ailecek sohbet edilip, yemek yenilebilecek, gençlerin ve kadınların çesitli aktivitelerde bulunabileceği, sosyal alanları olan bir yapıya sahip olmak istediklerini söyledi. 

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, sıcak bir ortamda geçen toplantının ardından dernek yönetimi ile fotoğraf çektirerek, tesislerden ayrıldı.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar