2 Aralık 2023 Cts

Köydes Ödeneklerinin İlçemize az geleceği haberine, Kaymakamımız Sitemize Açıklamada Bulundu

Kaymakamımız Konu Hakkında Sitemize Açıklamada Bulundu

 

Köydes Ödeneklerinin İlçemize az geleceği haberine,

Akkuş Kaymakamlığından Açıklama Geldi

Kaymakamımız Sitemize Açıklamada Bulundu

2011 Yılında İlçemize gelecek olan Köydes Ödeneklerinde kesinti olacağı ve kesintinin nedenin de geçen seneden devir eden kullanılmayan köydes ödeneklerinden kaynaklandığını haber yaparak, köydes üyelerinin konuyu neden bu duruma getirdiklerini haberimizde sorgulamıştık.

Haberimiz üzerine, İlçemiz Kaymakamı Sayın SELAMİ KORKUTATA, Sitemiz Kuşçulu Köyü Temsilcisi Adem YILDIZ'ı telefon ile arayarak konu hakkındaki bilgileri iletmiştir.

Kaymakamımız, "Akkuş İnternet Sitesinin haberi üzerine konuyu etraflıca araştırdım. İlgililerden gerekli bilgileri aldım. Bu bilgileri siteniz ile paylaşıyorum. Haberde adı geçen ve ilçemizde daha önce Kaymakamlık görevini yapan Murat SARI meslektaşımı aradım. Konuyu sordum. Kendisi gerek terör nedeni ile gerek ise ödeneklerin Akkuş'a geç gelmesi nedeni ile ödenekleri ertelediklerini söylediler. Daha sonra Ordu Özel İdare Sekreterliğini aradım. Aldığım cevapta, 2011 yılı köydes ödeneğinde haberde belirtilen miktar kadar kesinti olmayacağını, çok az bir kesintinin belki olabileceğini söylediler. Dolayısı ile zaten alınan kararlar tek kişi imzası ile olmayıp, birlik üyelerinin birlikte aldıkları bir karardır. Konuyu ilçe kaymakamı olarak yakından takip ediyorum. İlçemize gelecek olan köydes ödeneklerinin elden geldiği kadarı ile kesintisiz gelmesi için elden gelen çalışmalar yapılacaktır. İlçemiz halkını bilgilendirmede yapmış olduğunuz çalışmalarda başarılar dilerim." dedi

Sayın Kaymakamımız, Sitemiz Yönetiminden İhsan ÇAM ile görüşerek yukarıdaki sözlerine ilave alarak açıklamalarda bulunmuştur.

"İhsan bey haberlerinizi Akkuşlulara bilgi vermek için yaptığınızı biliyoruz. Sitenizi devamlı takip ediyorum. Ancak bazen küçük yanlış anlaşılmalar olabiliyor. Bu nedenle sizleri arayıp bir kaç cümle ilave etmek istedim.

1. Hiç kimse yanlış anlamasın ve yorumlamasın. Geçen sene devir eden köydes ödeneği durmaktadır. Bahar mevsimi girer girmez. Hava şartları musade ettiği anda, söz konusu prejelerin ihalesi yapılacak ve ödenek hizmet olarak dönecektir.

2. 2011 yılı köydes ödeneklerinde eğer bir kısıtlama ve kesinti olacak ise  bu durum sadece Akkuş'a özgü bir durum olmayıp, Ordu ilinin tüm ilçelerini kapsayacaktır. Akkuş'a özgü bir durum değildir. Ancak kesinti konusu da daha netleşmedi.

3. 2011 yılında gelecek olan köydes ödenekleri de hava şartları musait olduğu anda hemen kullanılmaya başlanılacak. Köylerimizde çok yoğun çalışmalar olacağı müjdesini şimdiden verebilir.

Dolayısı ile vatandaşlarımız herhangi bir kaygıya kapılmasınlar. Kaygı verecek bir durum yoktur. İlçe Kaymakamlığı olarak konunun sürekli takipçisiyiz. Yayınlarınızda başarılar dilerim." dedi

Kaymakamımızın, haberimiz üzerine yapmış olduğu açıklama için kendisine çok teşekkür ederiz. Yetkili ağızdan doğru bilgileri Akkuşlulara duyurmak bizlerin en birincil sorumluluğumuzdur. Bu bilgiler doğrultusunda haberlerimizde gerekli düzeltmeler yapılmıştır.

Adem YILDIZ

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar