4 Aralık 2022 Paz

Sizce; 8 Muhtar ve 8 Dernek Sitemizin Bu Önerisini Dikkate Alırlar mı? Akkuş-Ceyhanlı (Akkuş-Erbaa) Yolu Asfalt Olması İçin Birliktelik Görebilecek miyiz?

Bilindiği gibi son günlerde özellikle gurbetteki Akkuşlular mahalle derneklerini peş peşe kurmaya başladılar.

1999 yılından beri gerek internet sitesi işletmeciliği gerek ise bir çok sivil toplum kuruluşları ile yüzlerce çalışmaların ve etkinliklerin içinde olan Akkuş İlçesi İnternet Sitesi yapımcıları olarak çok merak ediyoruz. Bu dernekler neden kuruluyor? Derneklerin tüzüklerini okuyunca neler var neler? tüzükte belirtilen konular yerine gelse her şey mükemmel oluyor. Ne yol sorunu kalıyor, ne fakir fukara kalıyor, nede burssuz öğrenci kalıyor. Hem gurbettekilerin hem de köylerde yaşayanların tüm sorunları çözülüyor.

Ben laf ile gemi yürümeyeceğini gayet iyi bilen birisiyim. Bana icraat lazım. Hizmet lazım. Vur patlasın çal oynasın etkinlik ve eğlenceler yapılarak dernekçilik yapıldığını sananlar rüya görüyor. Neyse söz fazla uzatmadan derneklerden ve muhtarlardan sadece bir grup yolunun asfaltlanması için çalışma yapmalarını bekliyorum. Bu çalışma başarılı olursa ancak o zaman dernekler ve muhtarlar benden tam not alırlar. Benim çabayı görmem lazım.

Akkuş Merkezden başlayıp, Gedikli-Çukurköy-Dolaylı olarak Ketendere-Çavdarköy-Külekçili-Meyvalı- Dolaylı olarak Kuşçulu Bağderesi mevki ve Ceyhanlı Mahallerinin ortak kullandığı bir başka deyiş ile Akkuş-Erbaa ilçesi bağlantı yolunun asfaltlanması için tüm mahalle muhtarlarını-köy ihtiyar heyetlerini-bu mahaller adı ile kurulan tüm dernek yönetimlerini dayanışmaya çağırıyorum. Birlikteliğe çağırıyorum. Herkesin elinden gelenin tamamını ortaya koymasını istiyorum. Bu grup yolunun asfaltlanması için birlikte çalışmaya birlik olmaya davet ediyorum.

Ne dersiniz 8 Köy Muhtarı bir araya gelir mi? bir araya gelip en azından bir fotoğraf çektirebilir mi?

Ne dersiniz? Ketendere Köyü Derneği, Gedikli Köyü Derneği, Çukurköy Derneği, Çavdarköy 2 adet derneği, Külekçili Derneği, Meyvalı Derneği, Kuşçulu Derneği, Ceyhanlı Köyü Dernek yönetimleri bir araya gelip birlikte fotoğraf çektirebilirler mi?

Daha önce defalarca Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak 8 Muhtarı yan yana getirip fotoğraf çektiremedik. Bundan sonra gelirler mi dersiniz?

Mahallerin derneği varmış gibi yazdık ama belki bir iki mahallenin derneği olmayabilir ancak bu mahallerin muhtarlardan sonra gelen kanaat önderleri bu toplantılar katılabilirler.

İşte Akkuş İlçesi İnternet Sitesinden Proje işte 8 köyü ilgilendiren öneri

Bu çalışmada yer alan dernekler bana göre varlığını ispatlamış olur.

İnşallah bu önerimiz için muhtarlar ve dernekler bir araya gelir de bizim de dernekler ile ilgili hizmet konularında gereği kadar çalışmıyor imajı sona erer.

Öneriyi – projeyi sunduktan peki Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak bizler bu işin neresinde olacağız. Bizler bu işin her aşamasında olacağız. Birlikteliğiniz önce Akkuş Protokolüne sonra Ordu Protokolüne yetmedi Başkent te yetmedi tüm dünyaya sitemiz aracılığı ile yayacağız. Sık sık haber yağacağız. Yaptığımız haberleri bası yayın kuruluşlarına göndereceğiz. Sizler bir araya gelin haber kısmı bize kalsın.

Kimse şunu unutmasın özellikle Ordu ilinde ve de Akkuş İlçesinde derdini anlatmayana hizmet asla gitmez. Birlikte olmayan asla hizmet gitmez.

Tarih buna canlı şahittir.

Çukurköy Kiren Mahallesine zamanında yapılan elektrikli un değirmeni hatırladığım kadarı ile 10 köy muhtarının talebi üzerine muhtarların evrakı imzalamaları ile yapılmıştı. Buyurun siz düşünün

www.akkusilcesi.com

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi Yapımcılarından

İhsan ÇAM

 

Related Articles

1 Yorum

  1. Biz meyveli Derneği olarak her türlü desteğe ve üzerimize düşen göreve hazırız ne gerekiyorsa yaparız böyle bir proje başlattığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum meyveli Dernek başkan yardımcısı Selahattin Yılmaz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar