24 Mayıs 2024 Cum

Siteye, Baskı mı Yapılmak İsteniyor?

Site Yönetimine Yapılan Haberlerden Ötürü Baskı mı Yapılmak İsteniyor?

9 SENEDİR YAYINDA OLAN

İLÇEMİZDE GÖREV YAPAN 2 KAYMAKAMDAN TAKTİR BELGESİ ALAN

ÜNYE GAZETECİLER CEMİYETİNDEN

YILIN EN BAŞARILI İNTERNET SİTESİ SIFATI İLE PLAKET ALAN

AKKUŞ BELEDİYESİNDEN

HER SENE BAŞARILI YAYINLARIMIZDAN ÖTÜRÜ PLAKET ALAN

AKKUŞ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN PLAKET ÖDÜLÜ ALAN

SEFERLİ İLKÖĞRETİM OKUL MÜDÜRLÜĞÜNDEN PLAKET ALAN

AKDATDER DERNEĞİNDEN PLAKET ÖDÜLÜ ALAN

ÇAYIRALAN YARDIMLAŞMA DERNEĞİNDEN

3. AKKUŞ KURULTAYINDA PLAKET ÖDÜLÜ ALAN

3. AKKUŞ KURULTAYINI DÜZENLEYEN

DÜNYADAKİ AKKUŞLULARI BİRBİRLERİ İLE BULUŞTURAN

AKKUŞ İLÇESİNİN TANITIMININ EN ÜST DÜZEYDE YAPAN

AKKUŞ’A HİZMET GELMESİ İÇİN DURMADAN ÇIRPINAN

VE SAYILMAYACAK KADAR KURUM VE KURULUŞTAN

VALİLİKTEN, SİYASİLERDEN, MİLLETVEKİLLERDEN VE

ÜST DÜZEYİNDEN İŞÇİSİNE VE KÖYLÜSÜNE KADAR

ONLARCA KİŞİLERDEN DEFALARCA SÖZLÜ OLARAK TEŞEKKÜR ALAN

AKKUŞ İNTERNET SİTESİ

HİÇ YAŞAMADIĞI BAZI KONULARI SON ZAMANLARA

YAŞAMAYA BAŞLAŞIYOR SANKİ?

YADA BİRİLERİ DÜĞMEYE BASTI. YADA BASMAYA ÇALIŞIYOR

BU BAĞLAMDA BAZI HABERLERİMİZE MÜDAHALE YAPILMAK İSTENİYOR?

Herkes sesleniyoruz. Bizim gizlimizde saklımızda, iyiliğimizde kötülüğümüzde her şeyimiz bu sitede, herkes biliyor ki biz, siteyi takip edenlerle paylaşılabilecek her konuyu paylaşıyoruz. Bizim hedefimiz belli Akkuş İlçesi merkezine, 32 köye ve 5 beldeye hizmet gelmesi, gelecek olan hizmetlerin geç kalmadan gelmesi, Ordu ili ilçeleri arasında dengeli olmasa bile aradaki yatırım farkının dağlar kadar olmaması, Ünye Çevre yoluna 100 TL ayrılmışsa Akkuş İlçesinin Salman Yoluna da 5 TL ayrılsın. Ama Salman yoluna 5 TL ayrılmaz ise elbette bunu haber yapacağız.

Akkuş’a hizmet gelmiyor, yada az geliyor. yada şu konularda sıkıntı var diye haber yapınca şimdiye kadar bir sıkıntı olmuyordu da şimdi neden haberlere müdahale yapılmak isteniyor.

Biz demiyoruz ki her şeyi biz biliriz, hata yapmayız demiyoruz. Zaman zaman Akkuş ilçesine hizmet isterken yada hizmet konularında haber yaparken maksatı aşan cümlelerimiz olabilir. Lütfen herkes bu tür yorumlarımızı Akkuş’a hizmet istemek için yapıldığını düşünsün. Site Yönetiminden belki hiç birisinin çocuğu Akkuş Meslek Yüksek Okulunda Okumayacak. Belki ilçedeki hiç bir yurtta kalmayacak. Biz site yapımcıları olarak 40 yaşını geçmiş insanlarız. Akkuş ilçesinde okuyan çocukları kendi çocuklarımız gibi görüyoruz. Onlar üzülürse bizde üzülüyoruz. Onlar yurtları yandığı için gözyaşı dökerken bizlerde döktük. Köylü vatandaşlarımızın yol yüzünden sıkıntı çektiğini görünce bizde üzülüyoruz. Site yönetimden İhsan ÇAM, görevi gereği en az 60 ile gitmiştir. Bir çok illerde ve ilçelerde çekilmeyen sıkıntıların hale Akkuş ilçesine çekilmesini bir türlü kabul edemektedir.

Ayrıca Ordu basına ile devamlı istişar içindeyiz. Diğer ilçelere yapılan hizmetleri de yakından biliyoruz. Bir çok konu, diğer ilçelerde acele çözülürken, Akkuş ilçesinde ise zaman zaman çok uzamaktadır. Haberlerimizi yaparken şu kurumu, şu kişiyi küçük düşürelim gibi hiç bir zaman niyetimiz olmadı. Yada haberlerimizi yaparken kurumlara ve kişilere hakaret edelim gibi hiç bir zaman düşüncemiz olmadı. Yıllarca uğraşıldığı halde bazı hizmet konularında halen çözüm bulunmayınca bazı kişilere göre sert ifadelerimiz oluyormuş. Hizmet isterken bırakında bu tür cümleler hoş görülsün. Sabır taşı olsa çatlar insan. Olayların içinde olunca ve bir çok konuda bilgilere ulaşınca ister istemez belki birileri ilgilenir diye bazılarının tabiri ile sert ifadeler olabiliyor. İnkar etmiyoruz. Ama dediğimiz gibi hizmet isterken bu tür cümleleri hoş görmek yetkililerin şanından olsa gerek.

Bu sitede sipariş haber olmaz.

Bu sitede para ile haber yapılmaz

Bu siteyi kuranların bir kamu kurumunda çalıştığını herkes biliyor. 9 sene sonra bir çok kişi son zamanlarda bize Memur olduğumuzu sık sık hatırlatıyor.

Biz site kurulduğu günden beri Sitemiz Akkuş İlçesinin Arşivi olacak dedik. Ancak bazı kişiler Arşivdeki haberleri tekrar tekrar okuyup acaba site yönetimini nasıl suçlarım gayretleri içinde herhalde.

Sorumlu Yayıncılık İlkesini asla çiğnemedik. Çiğnemeyi de düşünmüyoruz. 9 senedir yayında olan sitemize onlarca kaynaktan haberler gelmektedir.  Hep beraber bilinen haberler dışında sitemize gelen diğer haberleri ve bilgileri yani görünmeyen kısma gelen bilgileri ve haberleri sizlerle paylaşalım isterseniz.

Onlarca kişiler hakkında, ilçedeki kamu görevlileri hakkında, sözün özü tarlasını süren çiftçi, koyunu güden çoban, Muhtarı, Azası, İlçedeki kurum yetkileri, İlçedeki siyasiler, Ordu ilindeki kamu kurumları ve ilgili daire yetkileri hakkında sözün özü her yerden her kaynaktan haberler gelmektedir. Kişilerin öz geçmişinden, ne zaman hangi konular ile ilgilendiğinden vs saymakla bitmez. Peki haberler geliyorda yayınlanıyor mu? Site yönetimi olarak sorumlu yayıncılık ilkesinden hareketle, her bilgiyi haber yapmıyoruz. İlçemizin ve ülkemizin gelenek, görenek ve Akkuş ilçesine ve ülkeye zarar gelecek bilgiler haber olarak yayınlanmamaktadır. İlçemizdeki kamu görevlilerini rencide edici bilgiler haber olarak yayınlanmamaktadır. Sitenin bu görünmeyen arşivi ise şimdiye kadar hiç kullanılmadı. Bu site Akkuşlulara hizmet sitesi, Akkuşluları birbirine düşürme sitesi değil. Bizim sitedeki hedefimiz Akkuş’a hizmet hepsi o kadar.

Kamu Kurumları, Siyasiler ve Bürokratlar, ülkeye ve ilgileri nedeni ile Akkuş İlçesine hizmet etmek için çaba gösteriyorlar. Evet site olarak bizlerde elimizden geldiği kadarı ile ilçemize ve insanlarımıza hizmet etmek için yayınımızı sürdürüyoruz. Siteye baskı yada haberlere müdahale yerine hep beraber nasıl Akkuş ilçesini kalkındırırız düşüncesi herkesde hakim olmalı. Hep beraber Akkuş’a hizmet tarafında olmak isteyenlerle aynı doğrultuda yürümeye varız. Ya siz?

  

Related Articles

1 Yorum

  1. Bazı insanlar vardır toplum için yapmayacağı fedakarlıklar yoktur.Bazı insanlar vardır kendi çıkarı ve hırsı için yapmayacağı çirkinlik yoktur.Tarih boyunca bu hep böyle olmuştur.Fakat sonunda gülen taraf daima içinde yaşadığı toplumun önünü açan davasında samimi olan insanlar olmuştur.
    Bu türlü çalım ve çelme takma gayretleri küçük beyinli insanların işidir.Dava insanı büyük düşünür.O nedenle büyük dağların tepesi daima sisli olur.
    Sizlerin samimi gayretlerinizin bizler farkındayız.Onun için müsterih olun.Sizlerin inancı bizlerin destek rüzgarıyla bu sisli puslu dumanlar Allahın izniyle yok olmaya mahkumdur. Bunlar imtihandır.Sabırlı ve ihtiyatlı olmalı moraller yüksek olmalıdır.
    Sıkıntısız hayat olmayacağına göre birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek bu işlerin üstesinden gelebilecek potansiyelin daima içimizde var olduğunu hatırımızdan çıkarmayalım.
    Allah yar ve yardımcınız olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar