30 Eylül 2023 Cts

Sitemize Karşı Yapılan Sözlü Hakarete, Akkuşlular Öyle Bir Cevap Verdiler Ki, İşte Eller Akkuş İnternet Sitesi İçin Kalkıyor, Eller Sitemize Evet İçin Kalkıyor. İşte Bir Akkuş Derneğinin Genel Kurulunda Sitemiz İçin Yaşananlar

Dernek Üyeleri Sitemize Sahip Çıkmışlar ve Ellerini Sitemiz İçin Kaldırmışlardır.

Sitemize Karşı Yapılan Sözlü Hakarete

Akkuşlular Öyle Bir Cevap Verdiler Ki

İşte Eller Akkuş İnternet Sitesi İçin Kalkıyor,

Eller Sitemize Evet İçin Kalkıyor.

İşte Bir Akkuş Derneğinin

Genel Kurulunda Sitemiz İçin Yaşananlar

13 Senedir Ankara Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Emekli Öğretmen Muzaffe ÇELEBİ ve Ekibine, Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak plaket ödülü ile ödüllendirmek istedik. Ancak bunu süpriz olarak yapmak istiyorduk. Tören anına kadar da Hocamızın haberi olmadı.

Yıllardır Dernekçilik çalışmalarının içinde olduğumuzdan adabı erkana, kurallara da dikkat etmeye gayret gösterdiğimizden, Dernek Divan Başkanlığına yazılı olarak bir öneri sunduk. Öneride "Akkuş İlçesi İnternet Sitesi Yönetimi olarak; Dernek Başkanı ve Ekibine 13 Yıldır Derneğinin adını devam ettirdikleri için, derneği kapatmak isteyenlere karşı dimdik ayakta durdukları için plaket ödülü ile ödüllendirmek istiyoruz. Ancak bu ödül töreni sona kalmasın. Çünkü oyunu kullanan gidiyor. Bu nedenle oylamaya geçmeden ödül töreninin yapılmasını talep ediyoruz." şeklindeki talebimizi ilettik.

Talebimizi alan divan başkanı Seyfi bey, Bu talebimizi genel kurulda okudu. İtiraz yok ise ödül törenin yapılacağını söyledi.

Bu aşamadan sonra söz alan bir kişi "Dernek Genel kurulunda gündemde olmayan bir konunun yapılmasının uygun olmayacağını, amacın başka olduğunu ve Akkuş İnternet Sitesinin amacının kafaları karıştırmak olduğunu ifade ederek, ödül törenin yapılmasına itiraz ediyorum dedi.

Söz alan bir başka kişi ise; Nereden çıktı bu plaket işi, her önüne gelen plaket mi verecek. Akkuş İnternet Sitesi plaket vermeye ne yetkisi var. şeklinde konuştu.

Bir başka kişi ise; söz almadı ama kendi kendine genel kurulda çay da içelim. Bu plaket işi de neyin nesi dedi.

2 kişi açıktan, bir kişi ise kendi kendine söylemlerini dile getirdikten sonra, Akkuş İnternet Sitesi adına söz alan Site Yapımcılarından İhsan ÇAM "Divan'a sunulan ve dernek ile ilgili her konunun görüşülebileceğini, divan başkanlığının uygulamada kararsız kalması halinde konunun gündeme alıp, alınmayacağını üyelere sorarak oylama yapması gibi seçeneklerinin olduğunu, Sitemizin bu konudaki amacının sadece 13 senedir görev yapan yönetime bir teşekkür etmekten ibaret olduğunu, bunun dışında herhangi bir düşüncemizin olmadığını ifade etmek istiyorum. Divan başkanlığı olarak konuyu kapatmaya yada yok saymaya bir yetkinizin olmadığını ve talebimizin öncelikle gündeme alınıp, alınmaması için üyelere sorulmasını ve oylanmasını talep ediyorum." şeklindeki düşüncemizi dile getirdik.

Divan Başkanlığı bu konuşmalardan sonra, Akkuş İnternet Sitesinin, Dernek Başkanına ve Ekibine plaket verilmesi konusunun dernek genel kurulunda gündeme alınıp alınmamasını oylarınıza sunuyorum dedi. İşte fotoğraflarda görüleceği üzere bu sefer eller Akkuş İnternet Sitesi için ve Dernek Başkanına Plaket verilmesi için havaya kalktı. 3 yada 4 kişi hariç nerede ise oy birliği ile nerede ise oyların tamamına yakını ile Akkuş Derneği Üyeleri, Akkuşlular o elleri kaldırmakla bize göre şu görüşleri bir kez daha ifade etmişlerdir.

–Akkuşlular  ve Dernek Üyeleri olarak, Akkuş İnternet Sitesine sahip çıkıyoruz.

–Akkuşlular  ve Dernek Üyeleri olarak, Akkuş İnternet Sitesi hem derneğimizin hemde Akkuşluların ve Dernek üyelerinin her zaman gündemindedir diyerek ellerini havaya kaldırmışlardır. , ,

–Akkuşlular  ve Dernek Üyeleri olarak, Akkuş İnternet Sitesinin, Dernek Başkanımıza ve ekibine vereceği plaketi destekliyoruz.

–Akkuşlular ve Dernek Üyeleri olarak      3 yada 4 kişinin plaket törenini engelleme çalışmalarını doğru bulmuyoruz.

–Akkuşlular  ve Dernek Üyeleri olarak, 3 yada 4 kişinin Akkuş İnternet Sitesine sözlü hakaretlerini doğru bulmuyoruz.

İşte bizler bu kalkan ellerden bu anlamları çıkarıyoruz.

Sitemize gösterilen bu ilgiden ve kalkan ellerden dolayı genel kurula katılan herkese ve dernek üyelerine özel olarak çok teşekkür ediyoruz. Güveninize layık olmaya çalışacağız.

Bizlere hakaret eden sözlü olarak bu hakaretleri dile getirenlere cevap vermeyeceğiz. Çünkü; genel kurula katılan üyeler ellerini öyle kaldırdılar ki, Dernek Üyelerinin kalkan elleri genel kurulda sitemize  ve bizlere, Akkuş İnternet Sitesine evet dediklerini öyle güzel ifade etmişlerdir ki bu nedenle anlayanlara karşı gerekli cevabın verildiğini düşünüyoruz.

Dernek Divan Başkanlığı Sitemiz Yönetimine dönerek, ödül töreni genel kurul gündemine alınmıştır. Sizin öneriniz, törenin şimdi yapılması şeklinde idi. Ancak, bir sakıncası yoksa dilek ve temenniler kısmında bu töreni yapmak istiyoruz. şeklindeki sözleri üzerine, genel kurulun en iyi şekilde ve sorunsuz olması için, Sitemiz yönetimi adına İhsan ÇAM, divan başkanına dönerek, başkanım siz nasıl uygun görürseniz o zaman yapılsın şeklinde cevap vermiştir.

Ödül Töreni, Yeni Dernek Başkanı ve Yönetimi seçildikten sonra, Dilek ve Temenniler kısmında yapılmıştır. Ancak bizleri sevindiren durum şudur ki, Dernek üyeleri ve misafirler oylarını kullandıktan sonra dernekten ayrılmamışlar ve ödül törenine katılmışlardır. Ödül töreninde sitemiz adına konuşan İhsan ÇAM'ın konuşması ve Plaketi alan Emekli Öğretmen eski dernek Başkanı Muzaffer ÇELEBİ'nin konuşmaları üyelerce coşku ile alkışlanmış ve çok güzel bir plaket ödül töreni olmuştur.

Böylece herkes görmüştür ki; Akkuş İnternet Sitesinin amacının kafa karıştırmak yada gerginlik çıkarmak değil, bilakis ortamı yumuşatmak ve Akkuşlulara sahip çıkılması gerektiğini, hizmet yapanları onurlandırmak gerekliliğini, sevgi, saygı, kardeşlik, birlik ve beraberliğinin artması için çaba harcayan bir site ve site yönetimi ile ekibi olduğunu ortaya koymaktır. Bu güzel düşüncelerde lafta değil. Bilakis dernek genel kurulunda herkese gösterilmiştir.

 

NOT: Dayanışma ve Koordinasyon İçinde olduğumuz www.akkusungucu.com Akkuşun Gücü Televizyonu ve İnternet Sitesi Yapımcıları Yılmaz ÇAM ve Mehmet ÇAM'a bu haberde bizlerde fotoğraf desteği verdikleri için teşekkür ediyoruz.

 

 

 

Related Articles

1 Yorum

  1. sayın ihsan bey her insan kendi yaptı şeylerden mehsuldur yannız bazı insanlar .vardıki başkalarının işindende maksuldur hıc kimse yalana doru diyeni sevmez doruyada yalandiyeni sevmez.

    Site Yönetimi: Defalarca uyarmamıza rağmen adınızı ve soyadınızı yazmamışsınız. İkinci konu olarak, siz genel kurul yapıldığı gün dernek merkezinde bulundunuz mu? bulundunuz ise lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız.
    Anlaşılmadı ise bir kez daha anlatalım. Biz plaketi neden verdik. 13 sene Dernek yazısını aşağıya indirmediği için, Derneğin 13 senenin hesabını sormak isteyen kişi o gün sorsaydı. Genel kurul bittikten sonra ve üyeler tarafından eski yönetim aklandıktan sonra şimdi yazmanın maksatı nedir?
    O gün orada iseniz size bazı konularda cevap verebiliriz. Ancak orada yok iseniz kusura bakmayın. Ayrıca siz merak etmeyin bizler nasıl davranacağımızı gayet iyi biliyoruz. Ayrıca yazınızda bir kaç yerde hakaret kelimleri vardır. Yazınızın orjinal metni kayıtlarımızda yedeklenmiştir. hakaretlerin tekrarı halinde adli makamlara konu intikal ettirilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar