5 Aralık 2023 Sal

Sitemizden Öneri: Akkuş’ta Görev Yaparken Şehit Olan, Uzman Çavuş Hacı Emin Pişkin’nin adını yaşatalım. Kaymakamlığımızdan, Belediyeden ve Sivil Toplum Kuruluşlarından bu konuda destek bekliyoruz

Şehitimizi, Akkuşlu Şehitler Listesine Ekledik.

 Sitemizden Öneri

Akkuş'ta Görev Yaparken Şehit Olan,

Uzman Çavuş Hacı Emin Pişkin'nin adını yaşatalım.

Kaymakamlığımızdan, Belediyeden ve

Sivil Toplum Kuruluşlarından

Bu konuda destek bekliyoruz.

Şehidimizin adını bir cadde yada sokaklara mı veririz. Bir anıt mı yapılır. Yada bir kültür merkezine mi verilir. Bu konuda ilçemizdeki yetkili ve ilgili kurumlar ile kişiler ve sivil toplum kuruluşlarının gereken çalışmayı yapmalarını bekliyoruz.

Askerlerimize yapılan saldırıdan sonra nasıl ki, Akkuşlular 1350 Rakımdan Seslerinin çıktığı kadarı ile terörü lanetlemiş ve askerlerini bir kez daha bağrına basarak şehidine ve yaralı askerlere sahip çıktı ise, sokaklara dökülüp saldıryı kınamışa, şimdi sıra yetkili-ilgili ve sivil toplum kuruluşları ile kişilere düşmektedir. Sitemiz bu konuda bir öneride bulunarak şehidimizin adını ilçemizde yaşatalım kampanyası başlatmıştır. Bu konuda öneri ve destek verenlerin görüşlerini bekliyoruz.

Akkuş İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görev yapan Jandarma Trafik Timi, 03.08.2010 tarihinde saat 11.00 sıralarında Akkuş – Tekkiraz arasında devriye görevini sürdürürken Salman Sapağı’nda saldırıya uğramış. Yol kenarında beyaz transitin uygunsuz yerde durduğunu gören trafik timinde görevli askerler kontrol amacıyla araca yaklaştığında araç içinden açılan ateş sonucu ağır yaralandı. Yaralılardan Uzman Çavuş Hacı Emin Pişkin, Uzman Çelik Tuğrul Çelik, Jandarma Trafik Timi Astsubay Başçavuş Özgür Kaya Akkuş Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ilk müdahaleleri yapıldı. Yaralılardan durumu ağır olan Uzman Çavuş Hacı Emin Pişkin ve Uzman Çavuş Tuğrul Çelik için Samsun ve Trabzon’dan ambulans helikopterler yola çıkarıldı. Samsun’dan gelen hava ambulansı Uzman Çavuş Hacı Emin Pişkin’in sağlık durumuna göre beklerken, Hacı Emin Pişkin hayatını kaybederek şehit oldu. Sırtından ve bacağından yaralanan Uzman Çavuş Tuğrul Çelik, Trabzon’dan gelen hava ambulansıyla Trabzon’a sevk edildi. Astsubay Başçavuş Özgür Kaya, Ünye Devlet Hastanesi’ne getirildi. Astsubayın hastaneye nakli sırasında Ordu Devlet Hastanesi’nden getirilen Göğüs Cerrahi Uzmanı tarafından ambulansta müşahede altına alınarak hastaneye getirildiği ve astsubayın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar