16 Temmuz 2024 Sal

Sitemizde, Herkes Cevap Hakkını Kullanabilir

Bizim adımız ile yazı yazan kişiler var diyenlere sesleniyoruz. Sizde sitemize yazı yazarak bunu yalanlayın. Gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayın.

SİTEMİZ HERKESE AÇIK OLUP

HER İSTEYEN CEVAP HAKKINI KULLANABİLİR

Zaman zaman sitemize gelen şikayetlerden bir tanesi hakkında sizlere bilgi verme gereği duyduk.

Özellikle bazı kişiler bizleri telefon ile yada email ile ulaşarak, "sitenizde benim adım ile yazı yada yazılar yazılmış ama benim haberim yok ve ben böyle bir yazı yazmadım. Yazmadığım halde siz neden yayınladınız. Yada telefon açıp bana neden sormadınız" gibi sözler ile bizleri sitemlerini bildirmektedirler. Hatta daha da ileri giderek "sitenizi ve sizleri mahkemeye vereceğim" gibi laflarda sarf etmektedirler.

Sanal alemde ne yazık ki her şey her zaman tam olarak kontrol altına alınamıyor. Adı üzerinde sanal alem. Ancak, genede sanal alemin getirdiği faydalardan da en iyi şekilde yararlanmayı bilmekte gerekmektedir. Bir kişinin adını kullanarak bir diğer kişi yazı yazabilir belki de yazmıştır. Ancak bu kişinin bu sanel alemi kullanarak kötü niyetli davrandığını bilen kişiler neden aynı kanaldan bu kişiye ve internet kullananan kişilere aydınlatıcı bilgi vermeyi düşünmezlerde site yönetimine sitem yada hakaret ederler anlamış değiliz.  Sitemiz herkese açık, bir kişi diğer bir kişi hakkında yada bir başka kişinin adını kullanarak yazı yazmış ise, zaten site yönetimi olarak biz bunun farkına vardığımız anda yazıyı yayınlamıyoruz. Ancak bizlerin bilemediği ve farkına varamadığımız yazılara ise o yazının muatabı olan kişi yada kurum neden cevap vermezler merak ediyoruz.

Adını kullanarak yazı yazılan kişi, hemen sitemize şu tarihte şu numara ve şu ad ile yazılan yazıda adı geçen isim benim adım. Ancak ben böyle yazı yazmadım demesi, gerekli cevabı vermiş olacak ve her şey netleşecek. Yada ilgili kurum şu kişinin yazdıkları doğru değildir. Yada kurumumuzun böyle bir açıklaması yok gibi yazılar yazarak, gerçeklerin ortaya çıkmasına yardımcı olsalar daha iyi olmaz mı?  

Mahkemeden söz edenler oluyor. Sitemizde gizli bir şey olmamaktadır. Zaten sanal alem her şey ortada olmaktadır. Yazan kişinin nereden, ne zaman yazdığı ancak mahkeme kararı ile açıklanmaktadır. Mahkeme kararı olmadan kimse bizden bu konularda bilgi talep etmesin? Bağımsız mahkemelere herkes müracaat edebilir.

Ancak, insanlar kendi aralarındaki sorunları çözemediği zamanlar mahkemeye gitmeyi uygun bulmaktadırlar. Bazı kişiler ise sitemize yazı yazmayı yada suçlama yapılan yazılara cevap vermeyi düşünmeden, hemen mahkemeye gitme düşüncesine de katılmadığımızı belirtmek isteriz. Sitemiz da yapmaya çalıştığımız bir konu var sanırım herkes farkında Akkuş İlçesi Arşivi yapıyoruz. 7 senedir yazılanlar söylenenler arşiv olarak elimizde ve sitemizde bulunmaktadır. Dolayısı ile Mahkeme durumunda sitemiz arşivinden bir çok konulara ilişkin bilgilere ulaşılabilinir. Her konun diyalog ile çözüleceği düşüncesindeyiz.

Her şey yolunda olunca iyi güzel de eleştiri gelince neden ortalık karışıyor halen çözemedik. Sitemizdeki haberler baktığınız zaman bir gün göklere çıkardığımız bir kişi yada kurumu, bir başka zaman ise hatalı bir davranış ve işleminden dolayı eleştirdiğimiz zaman ortalı toz duman, övgüye de eleştiriye her zaman hazır olacağız. Erdemlik göstermek herkesin harcı değil galiba, peki sizler yada bizler erdemliliğin neresindeyiz?

Onlarca defalar bizlere site yönetimine ağıza alınmayacak küfürler edildi, hakaretler edildi. Ancak diyalog ile biz bu kişiler ile görüştük. Nerdeyse yüzde doksanlara yakını hatalarını kabul edip özür dilediler. Şimdiye kadar da kimseyi mahkemeye vermedik. Çünkü hep kullandığımız bir cümle var. Bir çok kişi de hatırlayacaklardır. Hep

DOSTLUK KAZANDI

LÜTFEN SİZLERDEN RİCAMIZ NE OLUR HEP DOSTLUK KAZANSIN

sağlıkla kalın dostça kalın

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. İhsan bey sizi kutluyorum tebrik ediyorum.Aslında geç kalınmış bile ama sanıyorum kendimizi tanıtmanın zamanı yeni geldi.Bundan sonra bir Akkuşlu olarak bemde bunu gururla söylüyorum.Bizimde nasıl katkı yapmamız gerekirse üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazır olduğumu söylemek ieterim.Bnendeniz dostum ünyede İmam-Hatiplik yapmaktayım.Ünyede oldukça Akkuşlu memur statüsünde olan epey kişiler var onları tesbit edip siteye vermek de benim görevim olsun dostum.Bir de din görevlilerine ayrı bir başlık olmazmı diye düşündüm.başarılar dileğimle Allaha emanet olunuz.Davut çelen kurtboğaz köyü 1968 doğumlu ünye Fehmi Cerrahoğlu camii imam hatibi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar