20 Eylül 2021 Pts

Sitemiz Köşe Yazarı İbrahim CÜREBAL’ı Tanıyalım

Ben de Akkuş İnernet Sitesi ailesine katılmış bulunmaktayım. Bu nedenle de sevinçli ve heyecanlıyım.

akkusgecesi19.jpg 

Merhaba dostlar,

Ben de Akkuş İnernet Sitesi ailesine katılmış bulunmaktayım. Bu nedenle de sevinçli ve heyecanlıyım.

Siz değerli Akkuşlu hemşehrilerimle  biraz hoşça zaman geçirmek, biraz da bilgi paylaşmak  umuduyla mali ve güncel konularda yazmak istiyorum.

Malumunuz Akkuşumuzun ve tabii olarak ülkemizin gündemi hayli yoğun ve  değişken.. Bir yandan siyasi polemik ve çalkantıların, bir yandan ekonomik dalgalanmaların olduğu diğer yandan ülkemizin futbolda elde ettiği ve etmekte olduğu başarıların ulusça göğüsümüzü kabartttığı bir zaman dilimini yaşamaktayız.

Bu kadar hızlı ilerleyen zamanın içerisinde Ankara’da biraz bizlere nefes aldıran  ve memleket hasretimizi gideren, Akkuşlu hemşehrilermizle yaptığımız, yemekli tanışma ve kaynaşma toplantıları, moda terimi ile “Akkuşlular Platformu” üçüncü kez bu defa baba ocağımızda, Akkuşta kurultay olarak gerçekleşecektir. Umudum o ki, bu tür organizasyonlar büyük iller başta olmak üzere ilçe insanımızın yer aldığı değişik kesimlerde ve yerlerde süreklilik arzeder.

Birincisini gerçekleştirirken heyecan ve kaygı taşıdığımız bu tür toplantılar, insanımızın elinden tuttuğumuzda, ona gittiğimizde nasıl koştuğunu, uzatılan ele nasıl karşılık verdiğini, birlikteliğe, beraberliğe, bu tür oluşumlara nasıl susamış olduğunu, her türlü fedakarlığa nasıl açık olduğunu herkese göstermiştir.

Herkesin yakındığı bir konuda yapılmakta olan bu tür girişimleri, hiç bir kaygı ve ayrım gözetmeksizin, halkımız için, kendimiz için, Akkuş için desteklemeye var mısınız?

O halde daha ilk yazımda değerli vakitlerinizi almadan tekrar merhaba diyor ve tüm gönül dostlarımızı Akkuşlular kurultayına katılmağa  çağrıyorum.

Unutmayalım, siz yokken biz, bir kişi eksiğiz….

İbrahim CÜREBAL

Özelleştirme Uzmanı

Akkuş İnternet Sitesi

Köşe Yazarı

ÖZGEÇMİŞ

1975 Akkuş doğdu. İlkokulu Akkuş Merkez İlkokulunda tamanladı. İlkokul son sınıfta Devlet Parasız Yatılılık sınavını kazanarak Orta ve Lise öğrenimini Ordu merkezde yatılı olarak tamamladı. 1993 yılında girmiş olduğu üniversite sınavında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye) Kamu Yönetimi Bölümünü kazandı. 1998 yılında Maliye Bakanlığında Vergi Denetmeni olarak memuriyete başladı. 2004 yılında Başbakanlık Özelleştirme Başkanlığına Uzman olarak geçti. Çeşitli dergilerde mali konularada makaleler yazdı. Evli ve bir çocuk babası olan İbrahim CÜREBAL, halen özelleştirme uzmanı olarak çalışmaktadır.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,459BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Çok Okunanlar