17 Nisan 2024 Çar

Sitemiz Haberlerine Konu Olan Saside ORAL, Hakkın Rahmetine Kavuştu

Hastane Ziyaretinde Vekilimiz Mustafa HAMARAT ve Beraberindekilerinde halını hatırını sorduğu hasta Saside ORAL’ Hakkın Rahmetine Kavuştu

Sample Image

GEDİKLİ KÖYÜNDEN

RAHMETLİ ALİ ORAL  (FİKRİ ALİSİ)’NİN

EŞİ   SASİDE ORAL

28.11.2008 TARİHİNDE AKŞAM SAATLERİNDE HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR.

CENAZESİ AYNI GÜN SAAT 23.00 DE ANKARA’DAN HAREKET EDEREK

AKKUŞ’A GELMEKTEDİR. EŞİ ALİ ORAL’IN YANINA DEFİN EDİLECEKTİR.

Daha önce defalarca sitemiz Akkuş için, Akkuşlular için bir arşiv niteliği taşıdığını belirtmiştik. Size bu konuda bir örnek olmak üzere, sitemizin arşivindeki fotoğraflar da bulunan bu resmi paylaşalım istedik. Ayrıca bir vefa borcunun, büyüklere saygının ve sılai rahim’in de yerine getirmenin gururu ile haberi kaleme aldık. Sitemiz yapımcılarından İhsan ÇAM’ın Rahmetli Annesinin akrabası olan ve Annesinin çok can ciğer arkadaşı olan Saside Halamızı çok seviyorduk. Rahmetli Çok Çileli ve hastalıklarla dolu bir yaşam sürdü. Allah Rahmet Eylesin, geride kalan dostlarına, çocuklarına ve sevdiklerine sabırlar versin.

2008 yılı Mayıs ayında Ordu Milletvekili Avukat Mustafa HAMARAT ile Akkuş İlçesine yaptığımız bir ziyarette, Akkuş Devlet Hastanesinde Vekilimiz incelemelerde bulunuyordu. Sıra hastaların ziyarete gelmişti. Ben de ziyareti fotoğraf ile belgelendirmek istiyordum. Resmi çekerken fark ettim ki, bu hasta benim çok sevdiğim Halam diye hitap ettiğim saside halam, Köyde olduğunu biliyordum. Ama hasta olduğunu bilmiyordum. Ama hastalık halamızı çok yıpratmıştı. Zor tanıdım desem yalan olmazdı. Yüce Mevlanın Takdiri ile bu buluşma olmuştu. Fotoğrafı çektikten sonra bir süre sohbet ettik. Beni görünce ve zor tanıyınıca ağladı. Buluştuğumuz içinde bir o kadar oda benim gibi sevindi. Cenazesine gelmemi istedi. Arkasından ağlamamı istedi. Vedalaştık ayrıldık. Aradan 6 ay geçti. Bu gün cenazesinde görüşemedik bile sadece cenezinde bulunabildim. Allaha dua ediyorum ki en azından o gün verdiğim sözü tutabildim. Belim çok ağrıdığı için, Akkuş’a gitmeyi göze alamadım. Onun üzüntüsü içindeyim. Rahmetli, Gedikli köyündeki evinde yanlız yaşıyordu. Ankara’da oğlu ve Antalya’da kızı vardı. Cumartesi günü Ankara’ya gelmiş, bir hafta geçmeden rahmetli olmuştu. Tekrardan Allah Rahmet Eylesin diyoruz.

 

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. Sayın Saside teyzemiz ve ailesi ile Ankara’da çok komşuluk yaptık.Oğlu Yusuf okul arkadaşımdı.Teyzeye allahtan rahmet Yusuf kardeşime,kızkardeşine ve tüm sevenlerine sabırlar ve başsağlığı dilerim.Ketendere Köyü’nden ERDOĞAN EREN

  2. RAHMETLİ ALİ ORALIN EŞİ SASİDE TEYZEYE ALLAHTAN RAHMET DİLER GERİDE BIRAKMIŞ OLDUĞU EŞ,AKRABA VE DOSTLARINADA BAŞ DİLİYORUZ.SAMSUNDAN GÜL AİLESİ ADINA HERKESE BAŞ SAĞLIĞI DİLER SELAMLARIMIZIDA İLETİRİZ.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar