17 Haziran 2024 Pts

Seyfettin GÜL, Öğretmenin Ziyaretçileri Türkmenistanlı Öğrenciler

Fatih İlköğretim Okulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Seyfettin GÜL ‘ün sevinç ve gurur günü

Sample Image

ATAVATAN (TÜRKMENİSTAN) ÖĞRENCİLERİNDEN
 
ÖĞRETMENLERİNE ZİYARET
 
        2003-2008 yılları arasında Türkmenistan’ın Aşkabat Türk Anadolu Lisesi’nde beş yıl öğretmenlik yapan Seyfettin GÜL’ü, o dönem öğretmenliğini yaptığı ve şu an ülkemizde öğrenimlerine üniversitede devam eden öğrencileri Ramazan Bayramı’nda ziyarete geldiler.
 
Fatih İlköğretim Okulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Seyfettin GÜL bu ziyaretle ilgili duygularını şöyle açıkladı: “2003-2008 yılları arasında beş yıl Anavatan Türkmenistan’ın Aşkabat Türk Anadolu Lisesi’nde öğretmen olarak görev yaptım.

Sample Image
 
 
Bu dönemde öğretmenliğini yaptığım birçok öğrencim bu gün üniversite öğrenimlerini ülkemizde yapıyorlar. Öğretmenliğini yaptığım öğrencilerimden
 
ODTÜ’de okuyan Serdar HOMMALİYE, Guvanç ÖDENİYAZOV ile
 
Ankara üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde okuyan Şir MEREDOV
 
Akkuş’a bayram ziyareti için yanıma geldiler. Bu öğrencilerim iki kardeş devlet olan Türkiye ve Türkmenistan’ın gönüllü kültür elçileri olarak ülkelerinde döndükleri zaman iki ülke arasında sevgi köprüsü kuracaklardır. Çok mutluluk verici bir duygu.
 
Binlerce kilometre uzaktan ülkemize yüksek öğrenimlerini yapmak için gelen bu öğrencilerimiz beni unutmayıp ziyaretime gelmeleri beni çok memnun etti.”
 
        İlçemizde üç gün kalan öğrenciler ilçemizin doğal güzelliğine de hayran kaldılar. Tam bir Türkiye hayranı olan öğrenciler 5 Ekim Pazar günü ilçemizden ayrıldılar.

Related Articles

4 YORUMLAR

  1. sayın bahadır kayım
    o moğol benzettiğiniz arkadaşı ben üniversiteden tanıyorum.O moğol değil hakiki türkmen ayrıca iltifatlarınız için arkadaşım adına teşekkür ederim.saygılarımla

  2. Adı geçen öğrencileri Cumartesi günü gördüm,görüştüm.Bizden farkı olmayan bu çocukların simasında eski cedlerimi gördüm,eski Türkmen beyleri,şefleri..Demekki aslımız böyle idi,ki ikisi pek az farkla biz,diğeri kazak-tatar simalı’ki;onların moğollarla karışmışlığı var.
    Ve güzel olan Seyfeddin Beyin onlara müspet tesir etmiş olması,karakterli-terbiyeli gençler olmaları..İleride böyle daha nice misafiri gelmesi kuvvatle muhtemel Seyfeddin Bey’in ilçemizin güzelliğini birde bu açıdan göstertmesi ve çevresine etkisi hakikaten takdire şayandır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar