6 Ekim 2022 Per

Sen Akkuşlusun Büyük Düşün, Ünye Çevre Yoluna Ayrılan Ödeneğin Beşte Biri Kadar Ödeneği Akkuş’a İste

Örnek verirken en yakın yerden verilir. Ordu İlinde İlçeler arası yatırımların dengeli olmadığını hep söyleriz. İşte Ünye Çevre Yoluna Ayrılan Ödenek ile Akkuş İlçesi arasındaki ödenek farkı

SEN AKKUŞLUSUN BÜYÜK DÜŞÜN

ÜNYE ÇEVRE YOLUNA AYRILAN TOPLAM ÖDENEĞİNİN

% 20 Sİ KADAR ÖDENEĞİ AKKUŞ İLÇESİNE İSTE

Ordu ilinde gelişmişlik sıralamasında ilçeler arasında çok büyük uçurumlar bulunmaktadır. Örneğin 875 ilçe genellemesinde Akkuş İlçesi 850. Sıralarda yer alırken Ünye İlçesi 100. Sıralarda yer almaktadır. Keşke Ünye ilçesi ilk 50. sırada olsa daha da çok seviniriz.

Bizim derdimiz devlet ödeneklerinin dağılımı yapılırken, dengeli olmadığı konusu, Gerçi en iyi asfatlı yol sıralamasında Ordu ili 73. Sırada yer alıyor. İnanıyoruz ki, Siyasi olarak son dönemerde çok güçlü olan ilimiz siyasileri 2 Bakanımız, Genel Sekreterimiz, Deneyimli Milletvekillerimiz ile Ordu Valimiz ve Kamu kurumlarının gayretli çalışmaları ile bir iki sene içinde 50. Sıraya geleceğine inanıyoruz Ordu İlinin

ŞİMDİ BİZ AKKUŞLULARA OLARAK DİYORUZ Kİ,

AKKUŞ GİBİ BAZI İLÇELERE KÖYDES, ÖZEL İDARE VE BELDES ÖDENEĞİ VERİLİYOR BAŞKA ÖDENEK YOK. VERİLEN BU ÖDENEKLERDE YETERLİ GELMİYOR.

BİRDE BAKIYORSUNUZ İLİMİZİN BİR ÇOK İLÇESİNE KÖYDES, BELDES VE ÖZEL İDARE ÖDENEKLERİ DIŞINDA BAŞKA KAYNAKLARDAN BİR SÜRÜ ÖDENEKLER AKTARILMIŞ. BU DURUMDA YUKARIDAKİ İLÇELERDE BÜYÜK SIKINTILAR ORTAYA ÇIKARMAKTA GÖÇ HIZ KESMEDEN DEVAM ETMEKTEDİR. ÇARESİZLİK VE GELECEĞE İYİMSER BAKMAK GİBİ DURUMLARDA HAYEL KIRIKLIKLARI SÜRMEKTEDİR.

GEREK SİYASİ İRADEYE GEREK İSE VALİLİĞİMİZE

AKKUŞLULARIN BİR TEKLİFİ VAR

ÜNYE İLÇESİ ÇEVRE YOLUNA AYRILAN TOPLAM ÖDENEĞİN, ANAHTAR TESLİM ÖDENEĞİN BEŞTE BİRİ YANİ % 20 KADAR ÖDENEĞİ AKKUŞ İLÇESİNE İSTİYORUZ. BAKINIZ AYNISI KADAR DEĞİL BEŞTE BİR DİYORUZ. O ÖDENEĞİ ÜNYE ÇEVRE YOLU İÇİN KULLANIYORLAR. AMA BİZ AKKUŞLULAR VERECEĞİNİZ YÜZDE 20 LİK ÖDENEĞİ AKKUŞ İLÇESİNİN BİR MERKEZ, 5 BELDE BELEDİYESİ, 32 KÖYÜNDE KULLANACAĞIZ. OKULLARDA KULLANACAĞIZ. İÇME SUYU, KÖPRÜ VE ZOR DURUMDA KALAN VATANDAŞLARIMIZA DESTEK OLARAK KULLANACAĞIZ. ( Yanlış Anlaşılmasın Ünçe Çevre Yolunun Ödeneğinden isteme yada ödeneğe ortak olma gibi bir düşünce hakim olmasın. Biz Ünye Çevre Yolunun acilen yapılmasını candan istiyoruz. Ünye çevre yolu bir örnek olarak verilmiştir. Akkuş’a ödenek verilecek ise devlet imkanlarından ayrı bir konum olarak verilsin.)

VARMISINIZ? AKKUŞLULARIN BU TEKLİFİNİ DEĞERLENDİRMEYİ?

AKKUŞ İLÇESİNİN DE 32 BİN NÜFUSU VAR. ORDA İNSANLAR YAŞIYOR. BİR KARIŞ YOLUNDA ASFALT YOK. LÜTFEN YETKİLİ VE İLGİLİ KİŞİLER AKKUŞ İLÇESİNİ BİRAZ DAHA ÇOK DÜŞÜNME ZAMANI GELMEDİ Mİ? DÜŞÜNME İLE KALMAYIP YOLLARININ YAPILMASI, OKULLARININ YAPILMASI, SAĞLIK KONUSUNDA İYİLEŞTİRMELER YAPMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar