5 Aralık 2022 Pts

Seferliye Çok Yakıştı. Resimlerle Seferli İlköğretim Okulu

Seferli İlköğretim Okulunun Yeni Halini Gördünüz mü?

SEFERLİ   İLKÖĞRETİM   OKULU

 

Okulumuzun yapımına 2006 yılı Nisan ayında başlanmış olup, 8 ay gibi bir sürede tamamlanmış ve 2007 yılı Kasım ayında İl Bayındırlık Müdürlüğü tarafından ilk yılı geçici olmak üzere teslim alınmıştır. 1 yıl içinde okulda meydana gelen sorunlar aylık belgeler halinde rapor edilerek gerekli mercilere okul idaresi tarafından iletilmektedir.

 

GENEL ÖZELLİKLERİ

okulumuz kaloriferli olup İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 20 ton kömür tahsis edilerek yanmakta öğrencilerimiz sıcak bir ortamda eğitim ve öğretim görmektedirler.

 

 

Okulumuzda 179 öğrenci öğrenim görmekte, 1 Müdür, 1 Müdür Yardımcısı, 5 Sınıf Öğretmeni, 4 Branş öğretmeni, 1 Hizmetli, 1 Kaloriferci olmak üzere 13 kişi hizmet etmektedirler. 1 Branş öğretmenimiz halen askerde olup 15 Mayıs tarihinden itibaren görevine başlayacaktır.

Okulumuz 3 katlıdır; içerisinde 8 sınıf, 1 Bilişim sınıfı, 4 idari oda, 1 kütüphane, 1 araç gereç odası, 1 arşiv odası ve 1 tanede fen ve teknoloji laboratuarı bulunmaktadır. Tüm sınıf ve odalarımızda ADSL Internet bağlantısı mevcuttur. Ses sistemi ile tören ve anma günlerimiz daha ihtişamlı hale gelmiştir.

Sınıflarımız ortalama 20 öğrenciden oluşmaktadır. Okul idaresi ve öğretmenlerimizin üstün gayetleri ile sınıflarımız tam donanımla donatılmıştır. Öğrencilerimizde yeni okulun verdiği heyecanla ve özveri ile okullarını ve sınıflarını sürekli temiz tutmakta öğretmenlerine yardımcı olmaktadırlar.

 

 Yeni kurulan kütüphanemizde ve Bilişim Teknolojileri sınıfımızda öğrencilerimiz çağın gereği olan bilgisayar eğitimini almakta, gerekli araştırmalarını internetten yapmakta veya kütüphanemizdeki mevcut kitaplardan bilgi toplamaktadırlar. Okulumuzda kurulan sağlık kulübü sayesinde sağlık köşemizde acil müdahale yapılmaktadır. Dev projeksiyon aletimiz ile yarışmalar yapılmakta dersler daha verimli görsel olarak anlatılmaktadır.

                             

okulumuzda her gün temizlik yapılmakta sınıf ve koridorlara pas pas çekilmektedir. Öğretmenlerimiz geniş ve ferah öğretmenler odasında dinlenmekte ve çalışmaktadırlar.

Related Articles

5 YORUMLAR

 1. Seferli icin yapitirilan bu okul gelecek kusaklara bir isik,bir aydinlik kaynagi olacaktir.Egitim ve ogretim aydinlanmamizda en buyuk etken oldugundan dolayi bu yuz yil icerisindede gecekmis bir hizmet olarak dusunuyorum.Yeni okulumuzda buyuk insanlar yetiserek bu dusuncem umarim biraz curur.Sevgiler.

 2. Bende bir Seferli Beldesinden ahşap tek sınıflı yani beş sınıfın bir arada egitim aldıgı Boğmalık Mahallesindeki okulda çok zor şartlarda okuyup buralara kadar gelmeyi başaran biri olarak bu okulumuzun resimlerini görünce duygulandım.Bu sorunu çözmek için Ünye de İlçe tarım müdürü olarak görev yaptıgım dönemde özellikle ilk oulların 8 yıla çıktığı dönemde devlet okul yapmak için yer ararken o günkü Beldemizi yönetenlerle çeşitli temaslarımız olmasına rağmen ciddiye alınmayışım beni derinden üzmüştü,Yakınımızdaki 2 tane Beldemiz bırakın İlköğretimi çok programlı lise lere kavuşmuşlardı bile olsun bizim Seferli \’nin malesef mahfuz kaderi mi bu bende çok bilmiyorum .Pazar yeri açılacakken 1968 lerde yine ayni tablo,1994 de belde olurken yine ayni tablo işte bunları yaşları 40 ın üzerinde olanlar bilirler sanırım.Elbette Ülkemizin her yöresinde oldugu gibi Seferli ninde Öncelikle egitim,saglık,yol gibi sorunlarının birance hal edilmelidir.Akkuş,Seferli,Salman ve Kuzköy baglantılı hatta Salıpazarı veya Ayvacık Gurup yolu nun acil açılarak standart asfatlanmalıdır.Yukarda bahsettiğim beldelereimizdeki saglık ocaklarına yeterli saglık elamanı ve çeşitli araç gereçle donatılmalıdır.Göç olgusunun önüne geçmek için yöresel hayvancılık ve bitkisel üretim projeleri yapılmalıdır.Yalnız bu yazdığım konular sakın yanlış anlaşılmasın İlçemizin genelinin sorunları olarak düşünüyorum,Gökçebayır güzergahı,Meyveli-Ceyhanlı hattı,Çokurköy-Ketendere hattı,Kertbogaz -Kurtboagaz hatı gibi ilçemizin degişik yörlerinde elbette degişik sorun ve problemleri mevcuttur.Bizler birlik ve bütünlük içinde sorunlarımızı başta etkili ve yetkili kurum,kuruluşlara ileterek takibini yapmak durumundayız.Kısaca seferli ye yapılan bir okulumuzun resimleri beni hem yıllar öncesine hemde şuan bazı sorunlarla mücadaleyi hatırlatı,yinede yöremize ,İlçemize ,İlimize ve kısaca Ülkemize hizmet eden herkese sonsuz teşekkürler.Halis TÜRKOĞLU _ANKARA

 3. “En önemli ve verimli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde kesinlikle zafere ulaşmak lâzımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretle olur.
  Bu zaferin sağlanması için hepimizin tek vücut ve tek düşünce olarak esaslı bir program üzerinde çalışması lazımdır. Bence, bu programın iki esaslı noktası vardır:
  a – Sosyal hayatımızın ihtiyaçlarına uygun olması
  b – Çağın gereklerine uymasıdır. ( 1922 )
  (Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, Cilt:II, 1952)
  Ulu Önder Atamızın bu sözleri ile yola çıktık.Sosyal hayatımızda hızla gelişen Teknolojiye karşı oluşan ihtiyaçlarımızı tamamlamaya çalıştık. Çağın gereklerini yerine getirmek için her zaman araştırmacı ve çalışkan olmak zorundayız.
  Benimle birlikte,gece saat 10-11 lere kadar çalışan öğretmenlerimize ve bu gelişmeleri yakalamamızda maddi ve manevi destek veren herkese teşekkür ediyoruz.
  Ergün TÜREMEN- Seferli İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı

 4. Son yıllarda özlediğimiz bir gelişme Akkuş ilçesi ve Yöre Beldelerimizde gözle görülür elle tutulur derece hissedilmekte ve sevindirici şeyler olmakta.
  Bendeniz Akkuşlu bir eğitimci olarak yöremiz ve beldelerimizdeki gelişmeleri yakından takip ediyorum. Seferli beldemizde de sevindirici ve olağanüstü gelişmeler olmaktadır. İlk önce eğitim – öğretim alanıjnda böyle bir gelişme olması takdire şayan diye düşünüyorum. Emeği geçen ve hizmetlerin yapılmasınada katkısı olan eğitimci, esnaf ve vatadaşlarımızı en kalbi duygularımla kutlarım. Dünyanın gelmiş geçmiş en faydalı işini yaptıklarını unutmasınlar.
  En yararlı ve faydalı iş nedir diye soran kimseye derim ki; İnsana yapılan yatırımdır. Bunun başı da eğitimden geçer. Bu okul için kim nasıl ve ne kadar katıda bununmuşsa emeklerinin karşılığı on misli olacaktır. Saygı ve sevgilerimle
  Mehmet Ali KURU
  Mimar Sinan İlköğretim Okulu
  Müd. Yrd.
  ÇORUM

 5. Öncelikle çocuklarımıza bu güzel Eğitim-Öğretim ortamının kurulmasına vesile olan herkese teşekkür ederiz.yıllardır beklediğimiz okulumuza yeni kavuştuk.Artık herkese düşen görev, buradan yetişecek çocuklarımıza daha iyi hizmet sunmanın gayreti olmalı.Burada görev yapan idareci ve öğretmen ve personel arkadaşlarıma gayretlerinden,sabırlarından ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.Bu zor şartlarda bütün emeklerini, zamanlarını,bilgi ve birikimlerini geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştirmeye ayırıyorlar.
  Artık, un var,yağ var,tuz var ve ekmek yapma zamanı.Hepimize düşen görev olaylara hep kötü yönlerinden bakıp negatif yaklaşmak yerine güzel yönlerinden bakıp pozitif yaklaşmak ve herkese pozitif enerji vermektir.Olumsuz tarafından bakarsak hep olumsuz görürürüz ama olumlu tarafından bakarsak olumsuzlukları daha kolay olumluya çevirebiliriz. Okul,yerel yönetim,muhtarlar ve halk el ele verdiği zaman göreceğiz ki bundan 10-15 yıl sonra oradan mezun olmuş ve hayatın değişik kademelerinde güzel görevlere gelmiş bir çok insanımız olacaktır.Buradan bu güzel Eğitim-Öğretm ortamının hazırlanmasında ve buralara gelmesinde bir parça emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Okul idaresine öğretmenlere çalışanlara ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar