16 Haziran 2024 Paz

Seferli Mahallesi

haziranseferli1.jpg

SEFERLİ MAHALLESİ

30 Mart 2014 Tarihine Kadar Seferli Beldesi Statüsündeki Belde

Bu Tarihten Sonra Ordu İlinin Büyükşehir Olması Nedeni İle

SEFERLİ MAHALLESİ

Olarak Akkuş Belediyesine Bağlandı

Muhtar: Yaşar FİLİZOĞLU

Muhtar Telefon: 0 536-714 99 79

Seferli Mahallesi Nüfusu: 01.01.2015 Tarihi İtibariyle Toplam Nüfus: 1607

Mart 2014 Tarihi İtibariyle: 1835

Daha Önceki Belediye Başkanları:

Muammer SÜTÇÜ

Kaya FİLİZ

Cemil KOCAOĞLU

 

2014 Yılı Hıdırellez Şenlikleri

haziranseferli1.jpg

 

30 Mart 2014 Tarihindeki Önceki Haberler

SEFERLİ  BELEDİYESİ

YERLEŞİM YERİNİN ADI : SEFERLİ KURULUŞ YILI: 1994
BELEDİYE BAŞKANI : Muammer SÜTÇÜ (CHP)
NÜFUSU :

31.12.2012 Toplam Nüfus: 2107 (Erkek: 1.066-Bayan: 1.041)

31.12.2011 Tarihi İtibariyle Toplam 1843 Kişi (Erkek 927, Bayan 916)

2010 Toplam:2029 Kişi(Erkek:1017, Bayan 1012)

2009 Toplam: 2.743 (Erkek 1.409, Bayan 1.334)

(2000 Yılı Nüfus Sayımında 4088 )

YÜZ ÖLÇÜMÜ (km2) : 450
İL, İLÇE MERKEZİNE UZAKLIĞI KM : 37
TELEFONU :  
DAHA ÖNCE GÖREV YAPMIŞ BELEDİYE BAŞKANLARI  

CEMİL KOCAOĞLU (1994-2004)

Kaya FİLİZ (DSP_AKP) (2004-2009)

 
 Seferli Belediyesi Mahalle Muhtarları
 
Alan Mahallesi Muhtarı : Salim KARAOĞLU  615 30 49  0535 688 62 32
 
Aliimamlar Mahallesi Muhtarı: Ali GÖK  615 31 32   0535 283 15 71
 
Boğmalık Mahallesi Muhtarı: Fahrittin KOCAOĞLU 615 30 32 0535 353 27 05
 
Göğmele Mahallesi Muhtarı: İlyas DEMİRCİ:  615 32 56 0535 637 92 03
 
Merkez Mahallesi Muhtarı: Selahattin ALTUNOĞLU:  0539 259 74 04
 
Tepe Mahallesi Muhtarı: Şaban FİLİZOĞLU:  0537 410 12 29
  
 
 
 
Belediye Başkanı
 
Muammer SÜTÇÜ
  
haziranseferli1.jpg
  
 
 Seferli Belediyesi Personel Sayısı
Başkan Muammer SÜTÇÜ
6 Memur
5 İşçi
1 Yazı İşleri Müdürü Nevzat TÜRKOĞLU

Belediye Araç Filosu
Kamyon 2
Hizmet Aracı 1( Reno Marka Otomobil)
Yarım Otobüs (Midibüs)
Kepçe 2
Grayder 1
 
Beldenin Tanıtımına İlişkin İnternet Siteleri
 
 
 
 
 haziranseferli1.jpg
 
haziranseferli1.jpg
 
haziranseferli1.jpg
 
haziranseferli1.jpg

 

haziranseferli1.jpg

 

seferliokularalik3.jpg

 

seferliokularalik2.jpg

Seferli İlköğretim Okulu Bitmiş Hali

yokul1.jpgyokul6.jpg

 

SEFERLİ YOL YAPIMI ÇALIŞMALARI

Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL Başkanlığında Ak Parti Akkuş İlçe Başkanı Hüseyin TÜRK,Seferli Belediye Başkanı Kaya FİLİZOĞLU,Akpınar Belediye Başkanı Fikri ÇAMOĞLU,Salman Belediye Başkanı Murat KEMENT,İl Genel Meclisi üyeleri,16 KÖY Muhtarları ve halkında katılımı ile bir toplantı düzenlendi.

Toplantının konusu ; Akkuş-Salman-Akpınar ve Seferli Beldelerine giden grup yolunun yapım,onarım ve asfaltlanması hususunda yapılan toplantının açılış konuşmasında Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL İlçemizin en önemli probleminin 3 belde,16 köyü ilçemize bağlayan Akkuş-Salman-Akpınar-Seferli grup yolu olduğunu söyledi.

Başkan EFİL bu yol için yıllardır bir takım projeler üretilmiş olmasına rağmen bu güne kadar herhangi bir sonuç alınamamasının ilçemiz, beldemiz ve köylerimiz için büyük bir kayıp olduğunu belirterek yol güzergah konusunda bir sıkıntının olmadığını;Ancak söz konusu yılun gerek mesafe açısından gerekse kış koşullarına uyum açısından teknik elemanlarca yeniden etüt edilmesi gerektiğini vurguladı.Bu konuda bir öneri de bulunan EFİL,kendi görüşü olarak en uygun yolun Çaldere-Ormancık-Çamlıca Armutçalağı-Çamurlubelen noktasından dağılımla Belde ve Köylere ulaşan güzergah olacağını ifade etti.

Başkan EFİL,bu konuda Siyasi mülahazalardan,bölgecilik ve köycülük gibi ayrımcılıklardan da uzak durulması gerektiğini önemle vurgulayarak sözlerini tamamladı.

Toplantıda söz alan Salman belediye başkanı Murat KEMENT böyle bir toplantının ilçemiz ve beldelerimiz açısından çok önem arz ettiğini belirterek “Bizleri bir araya getiren Akkuş belediye başkanımız sayın Lütfi EFİL’e teşekkür ediyorum. Ben Akkuş’u ve Akkuşluyu sahipsiz kalmış diye düşünüyorum. Yol sorunu yıllardır beldemizin ve köylerimizin belini büken büyük bir sorundur. Bu konuda top yekün hem fikir olarak beraber hareket ederek başarıya ulaşacağımızı düşünüyorum.” dedi.

 

Toplantıya katılan diğer belde belediye başkanlarından Akpınar belediye başkanı Fikri ÇAMOĞLU; “ Bize acilen yol lazım, güzergah bizi ilgilendirmiyor neresi olursa olsun ama bir an önce yolumuz yapılsın, güzergah konusunda diğer belde belediye başkanı arkadaşların ve tüm köy muhtarları adına bir sıkıntı olmayacağını ben şahsen taahhüt ediyorum.” dedi.

Toplantı sonunda Ak Parti, Akkuş ilçe başkanı Hüseyin TÜRK başkanlığında Akkuş belediye başkanı, belde belediye başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri ve Muhtarların katılımı ile bir heyet oluşturularak 21 Şubat 2005 tarihinde Ankara’ya giderek ilgili milletvekili ve bürokratlarla görüşülmesi kararlaştırıldı.

SEFERLİ BELEDİYE BAŞKANI : KAYA FİLİZ

 

Akkuş İnternet Sitesi Yapımcılarından İhsan ÇAM ve Başkan Kaya FİLİZ

Belediye Başkanımız ile Akkuş Kurultayında görüştük. Kendisine İnternet Sitemizi tanıttık. İlgi gösterdi en kısa sürede Seferli Belediyesi olarak Siteye bilgiler ve resimler göndereceğini beyan etti. Bizlerde Seferli Belediyesini ve Seferli Beldesini Dünyaya tanıtmak için sabırsızlanıyoruz. Her Seferli'den bilgiler ve resimler bekliyoruz. Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına başarılar dileriz. Belde halkına da Sağlık esenlik dolu günler geçirmelerini temenni ederiz.

 

 

SEFERLİ BELDESİNDEN TÜM  HABERLER

 

SEFERLİ İLKÖĞRETİM OKULU'NUN YAPIMINA BAŞLANIYOR


SEFERLİ İLKÖĞRETİM OKULU YENİDEN YAPIM İHALESİ SONUÇLANDI. HAYIRLI UĞURLU OLSUN

ÇAYIRALAN YAZIKIYISI VE SEFERLİ İLKÖĞRETİM OKULLARININ YENİDEN YAPIMI
OKULLARIMIZIN YAPILMASI İÇİN ÖDENEKLER AYRILDI.

Ak Parti Akkuş İlçe Teşkilatı: Okulların yeniden yapılması ile ilgili olarak ayrılan ödenekleri açıkladı.

ilme.jpg

m.demirci1.jpg

İlçe Başkanı İzzet KAŞIKÇIOĞLU, İl Encümeni Mehmet DEMİRCİ ve Hamdi GÜL ile birlikte Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan görüşmede Seferli İlköğretim Okulunun yeniden yapılması için 250.000 YTL ödenek ayrılması kararı çıkmıştır. En kısa sürede okul yeniden yapılacak.
İlçe Başkanı İzzet KAŞIKÇIOĞLU ve İl Encümeni Mehmet DUMAN ile birlikte Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan görüşmede Çayıralan Yazıkıyısı İlköğretim Okulunun yeniden yapılması için 150.000 YTL ödenek ayrılması kararı çıkmıştır. En kısa sürede okul yeniden yapılacak.
seferliokul3.jpgseferlisaglik.jpgseferliyedekokul.jpg

Sitemize açıklamadan bulunan İlçe Başkanı ve İl Encümenleri Yeniden yapılacak olan iki okulunda hayırlı uğurlu olmasını ve gelecek nesilleri yetiştirmede çok faydalı olacağını belirterek, Ak Parti Hükümetinin köylüye verdiği sözleri tutmaya devam edeceğini, ilerki tarihlerde hizmet adına önemli açıklamalarını olacağını söylediler.
Seferli Beldesindeki Okul Sorunu Ne Zaman Çözülecek. Belde de bulunan Seferli İlköğretim Okul eski bina ve sonradan yapılan binalar son derece bakımsız. Acile tamirata ihtiyacı var. Boya badanaya ihtitacı var. Bunun yanında bu iki bina yetersiz kalmakta ve Öğrenciler derme çatma Ahşahtan yapılan dükkan mı, depo mu olduğu bilinmeyen yerlerde eğitimini sürdürüyorlar. Ordu Milletvekilleri her ortamda Seferli de Okula ihtiyaç olduğunu söylüyorlar ancak bu güne kadar hiç bir gelişme olmadı. İnsanlar buraları terk edince mi Okul yapılacak merak ediyoruz. Bunun yanında Belde de sudan al ki alt yapı, yatırım, iş sahası ve yeterli bütçe olmadığı için çırpınan Belediye ayakta durmaya çalışıyor. Burası Belde Belediye ise ne bu kötü durum. Burası resmen Devlet Baba gelsin diye bekliyor. Yazık burada yaşayanlara Devlet Baba biraz elini çabuk tut. Resimlerde Okul binaları, çaresiz Belediye Başkanı, bakımsız bir beldeden manzaralar var.

 

Sitemiz Yönetiminin Seferli Beldesi Ziyaretinden Görüntüler
 seferlibsk2.jpg

 

seferlibldbsk1.jpgseferlicamii.jpg

 

 seferlisaglik1.jpgseferlibldbsk3.jpg
SALMAN-SEFERLİ-AKPINAR GRUP YOLU İÇİN UMUT IŞIĞI

Şubat 2005 tarihinde Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL’in başkanlığında oluşturulan, Salman-Seferli-Akpınar Beldeleri ile Akkuş arasındaki grup yolu kurultayının Ankara ziyareti meyvelerini vermeye başladı.Salmandan çalışmaya başlayan dozer bölge halkı için umut ışığı oldu. Akkuş-Çaldere-Çamlıca-Armutçalağı güzergahından Çamurlu belen kesişim noktasına ulaşacak olan yol “ Her üç beldeye de eşit uzaklık” prensibince 22 km oluşmaktadır. Bölge halkı bu başlangıcın sonucunu da görmek istemektedir. Yetkililerden bu çalışmaların ekipman bazında artırılarak devam etmesini bekliyor, yapılacak olan bu yolun Akkuş için en önemli hizmet olacağını düşünüyoruz. (Akkuş Belediye Başkanlığı)

 

SEFERLİ YOLUNUN YAPILMASI İÇİN

 

BAKAN VE MİLLETVEKİLLERİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ.

 

SÖZ VERİYORUZ, YOLUNUZU YAPACAĞIZ

 

Hatırlatma: Bilindiği üzere 3 sene önce Sitemiz Yapımcılarından İhsan ÇAM, Zonguldak Muhabirimiz Durmuş SEVİNDİK ve Sitemiz Yazarlarından Sevda ÇAM Seferli Beldesini ziyaret ederek, Belediye Başkanı Kaya FİLİZ ile görüşmüş ve Başkan ile birlikte Seferli İlkokulunun içler acısı veran halini birlike incelemişlerdi. Resimlerde de görüldüğü üzere, dükkan dedikleri daracık yerlerde okula sığmayan öğrenciler ders yapıyorlardı. Site yönetimi olarak 3 senedir bu konuyu defalarca site de dile getirdiğimiz gibi, zaman zaman siyasilerle görüşmelerde de sık sık gündeme getirdik. (Çayıralan İlkokulu yapılması konusu ile birlikte) Tabii ki bizlerin dile getirdiği gibi Belediye Başkanı Kaya FİLİZ, Ak Parti İlçe Teşkilatı ve Başkanı İzzet KAŞIKÇIOĞLU, Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğü, Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü ve ismini sayamadığımız ilgili kişi ve kurumlar da konuyu çözmek için çok çaba harcadılar. Diyebiliriz ki çaba harcayan herkesin bu işte katkısı oldu. Emek veren herkesten Allah Razı Olsun. ZOR OLDU ÇÜNKÜ ZAMAN ZAMAN SİTE YÖNETİMİ OLARAK GÖRÜŞMELERDE BULUNDUK. Akkuş ve Ordu'da yapılan çalışmalardan sonra sıra Ankara Ayağına gelmişti. Başkentte defalarca konu gündeme getirildi. Milletvekilleri ile görüşüldü. Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşüldü. Söylediğimiz gibi bir çok kişinin katkısı oldu. Ancak son noktanın konmasında etkili olan Milletvekilimiz Sayın Eyüp FATSA oldu. Akkuş İnternet Sitesi Yönetimi olarak Milletvekilimize teşekkür ederiz. Hatırlanacağı üzere YIBO, Salman Yolu ve Seferli Okulu Yapılması kararlarındaki destekleri unutulmadı. Ankara görüşmelerde gece gündüz demeden büyük özveri ile görüşmeleri bulunan ve çaba harcayan İlçe Başkanı İzzet KAŞIKÇIOĞLU ve Seferli Belediye Başkanı Kaya FİLİZ'i de alkışlamak isteriz. ( Sıra Çayıralan Yazıkıyısı Okulunun Yapılmasında aynı hızla çalışmaya devam edilmesi arzumuzdur.)
 

SEFERLİ BELEDİYE BAŞKANI KAYA FİLİZ AK PARTİYE GEÇTİ
ayhanizzetkaya.jpgkaya_izzet.jpg

 

izzettt2.jpgizzettt5.jpg
Seçimlere DSP den girerek, Seferli Belediye Başkanı seçilen Kaya FİLİZ, daha sonra DSP'den istifa ederek bağımsız Belediye Başkanı olarak çalışmalarına devam ediyordu. Gerek Ak Parti'den gelen teklif, gerek ise kendisinin istemesi üzerine, Ak Parti saflarına katılarak, Ak Partili Seferli Belediye Başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Kaya FİLİZ yaptığı açıklamada Ak Partili Akkuş İlçe Teşkilatı ile uyum içinde başarılı çalışmalarda bulunacağını belirtti.

 

seferliokul2.jpg
seferliokul1.jpg

2006 yılında ihalesi yapılan ve

el verişsiz hava koşulları nedeniyle yapımına başlanılmayan

Seferli İlköğretim Okulunun yapım çalışmalarına başlandı.

İhaleyi alan müteahhit bu gün (22.03.2007 Perşembe) beldeye malzeme nakliyatına başladı. Haftaya harfiyat çalışmasına başlayacak.

2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında inşallah Seferli Beldesindeki tüm öğrencilerimiz tek bir okulda müstakil sınıflarda eğitim-öğretimlerine devam edecekler.
 Emeği geçen herkese teşekkürler…Haber Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğü
Site Yönetimi olarak Emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz. Saygıdeğer Akkuşlular yukarıdaki okulun resmi sembol olmuştu. Sık sık karşınıza çıkıyordu. Seferli'de yeni okula ihtiyaç var diye. Her neyi sembol yaptıysak çözüldü. Örneğin Akkuş YIBO, Çayıralan YAzıkıyısı Okulu, Kızılelma' ya okul ihtiyacı, Öğretmen Lojmanlarının tamiri ve yeniden yapılanlar, Cingili Köprüsü, Ormancık, Balyas Köprüleri, Yolların bakımı, Hele de Salman-Akkuş yolu ki sembol olarak gündemi çok meşgul etti.

EN BÜYÜK HEDEFİMİZİ Mİ MERAK ETTİNİZ YADA BUNDAN SONRAKİ SEMBOLUMUZ NE DİYE Mİ SORUYORSUNUZ.
Akkuş Çok Programlı Lise Nisan ayında temeli atılacak. Onunla beraber ve Hedefdeki sembol AKKUŞ MESLEK YÜKSEK OKULU
Gemileri yaktık dönüşü yok. MYK Okulu ya yapılacak ya yapılacak. B şıkkı yok. Bir şık var Oda Akkuş'a MYO yapılacak. Sizlerde bizlere katılıyormusunuz.

Seferli İlköğretim Okulu'nun yapım ihalesi 06.11.2006 tarihinde Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yapılmıştır. İhaleye 7 müteahhit katılmış olup; en düşük teklifi veren Mustafa TÜRKMEN ihaleyi almıştır. İhalenin keşif bedeli 749.000,00 YTL olup ihale 649.000,00 YTL'ye alınmıştır.Beldemize ve ilçemize hayırlı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Bilgi Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğü

eyupmak1.jpg
 
ALAN KÖYÜ
SEFERLİ BELDESİNE BAĞLANDI

Muhtarın Adı ve Soyadı :Muammer SÜTÇÜ

Muhtarlık Telefonu : 0452 615 31 80 Cep: 0 533 460 76 69

Nüfusu : Toplam Kişi 286 ( Erkek 141, Bayan 145 )

 

 SEFERLİ BELDESİ ALAN MAHALLESİ


Image

Image   Image

 

  Image Image

Image

ImageImage

 

ImageImage

 

ImageImage

 

ImageImage

 

ALAN KÖYÜNE AİT İNTERNET SİTESİ YAYINDADIR

www.alankoyudernegi.com

Alan Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Sitesi

ImageImage

 

ImageImage

 

ImageImage

 

ImageImage

 

ImageImage

 

ImageImage

 

ImageImage

 

Image Image

 

 
 

ORTABÖLME KÖYÜ SEFERLİ BELDESİNE KATILDI

Image 

 

Image Image Image 

 

Image Image Image 

 

Image Image Image 

 

Image Image Image 

 

ORTABÖLME KÖYÜ  İNTERNET SİTESİ

 

ORTABÖLME KÖYÜ İNTERNET SİTESİ (2)

 

    ImageImageImage

 

Image   Image 

 

ImageImage  

 

ImageImage

 

ImageImage
  

ortbl1.jpgortbl2.jpg
ortbl3.jpgortbl4.jpg
ortbl5.jpgortbl6.jpg
ortbl7.jpgortbl8.jpg
ortbl9.jpgortbl10.jpg
ortbl11.jpg21

2327

1419

1825

2417

2220

1626

15

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

18 YORUMLAR

 1. degerli kardeşim belliki güzel duygularla bir girişimde bulun muşsun ama ben bir seferlili olarak gerçekleri anlatma taraftarıyım sanal metya yalakalı yapacakta değilim sen ve senin gibi iyi niyetlileri tenzi ederek şunu bildirmek isterim karayollarından araştırmasını yapın nekadar bütçe ayrılmış belediye olduğumuz tarihten taki büyükşehire geçene kadar istenseydi gelen yemeseydi bugün çok daha güzel yerlerde olurdu ilçemiz mahalle lerimiz ben köyümden utanıyorum neyolumuz var nesuyumuz ne eğitim kurumumuz nede sağlık merkezimiz yahu yıl 2018 olmuş yolumuz toprakyol ya kendimizi avutmayalım biz haklarımızı vatandaş olarak millet olarak insan olarak aramayı öğren meden bi halt alamayız hizmet adına bunun için çözüm basit bilinçli hakkını arayan topluma okuyan gençlere ihtiyaç var ben bilirim ki hastaneye çıkışamadığından canlar verdik ben şahidim ki okul yapılmış pislikten yanına yaklaşılmıyor ben yılmaz koç oğlu kızmasın kimse bu benim görüşüm kalın sağlıkla inşallah biri bu düzeni çıkar bozar

 2. ben sadece sitemizde köyümüzün daha güzel fotoğraflarını görmek istediğimi belirtmek istedim arıca soyadını yazmayanların yorumu ekleniyor soyadına gerek yok bunu seferlide oturmayan biriside yazabilir düşüncelerini belirte bilir

 3. siteyi kullanamıyorlar daha fazla görüntü yeni fotoğraflar koyulmalı bence çok güzel yerler manzaralar var çünkü eski baskanın fotoğrafı koyulacağına

 4. yıllardır seferli kasabasında yol yapımı yok hep yapıyoruz diye oranın halkını ihmal edip zor durumlarda bırakılıyor.oranın halkı olupta dışarı illerden gelen halk yazın yolların bozukluğu nedeniyle gezemiyor bile.doktoru devamlı görev yapmakta olan bir sağlık ocağı bile yok.okuldaki eğitim bile yetersiz kaldığı için ordaki okumak isteyen öğrenciler bile erbaaya gidiyor bu hususların seferli muhtarları ve belediye başkanı tarafından ankaraya bildirilmesi gerekiyor.bu şartlarda bu yan gel yat maaşı al zihniyetiniz yıkılır.

  Site Yönetimi: Sayın kardeşim her şeyi çok güzel dile getirmişsin. Eleştiri yapmışsın bunlar iyi güzelde sen adını ve soyadını yazmaz isen seni dikkate almazlar. Aslında hizmetlerin geç gelmesinin etkisi sizler de olabilirsiniz. Çünkü hakkınız olduğu halde yol dahi isterken hizmet dahi isterken korkuyorsunuz neden korkuyorsunuz adınızı ve soyadınızı yazmaktan korkuyorsunuz. Hayır ben korkmuyorum bu bizim hakkımız dersen seni teklfimiz var.
  BSeferli Beldesin hizmet gelmediği, yolların yapılmadığı vede seçilen kişilerin daha da çok çalışması gerektiği konularında bir iddaan varsa güzel bir yazı yani haber metni hazırla bize gönder senin adın ve soyadın ile sitemiz ana sayfada haber yapalım. Ne dersin. Bakınız bize site yönetimi olarak adımızı yazarak defalarca Seferliye hizmet gitmiyor yol yapılmıyor diye haber yaptık. Şimdi sıra sizde olsun.

 5. GELECEKTE SEFERLİMİZİ İYİ YERLERE TAŞIMAK AMACIMIZ TÜM SEFERLİLER OLARAK BELDEMİZE SAHİP ÇIKMAK İLK HEDEFİMİZ BELDE BAŞKANLARINA İMKANLARIMIZ NETİCESİNDE YARDIMCI OLMAK .

 6. slm millet ben sıtkı giresunda üniv ögrencisiyim insanın memleketi gbisi yok bişeyin degeri kaybedilince anlasılır elimizdekilerin kıymetini bilelim… herkese sevgi ve saygılar datlularım ii bakın kendinize:-):-)

 7. değerli seferlili arkadaşlar özellikle istanbulda ve ankaradaki arkadaşlar biliyorsunuz memleketimiz akkuşta kış çetin geçmektedir bundan dolayı ankaradan bir arkadaşımızın öncülüğünde bir yardım kampanyası başlatılmıştır bu kampanya tamamen bot ayak kabı mont giyecek şeklindedir dolabınızda fazla tututuğunuz giyecekleri bu çocuklara gönderelim ***haydi bir öğrencide sizler sevindirin***bunlar bizim çocuklarımız

 8. daha fazla resim kişileri değil manzaraları görmek istiyoruz seferli beldesi haftaya bakcam tekrar olmuşmu diye:-)

  Site Yönetimi: Bizim elimizdeki resimler bu kadar. Sizin elinizde varsa gönderin. Emiri herkes verir ama taşın altına herkes elini sokmaz. Buyurun işte meydan seferli den resimleri gönderin yayınlayalım. Sizin de elinizde yoksa yada resim çekmeyi düşünmediyseniz. Başkasından bunları beklemek ne derece doğru. Bizim işimiz gönül işi. Herhangi bir belediye ve kişilerden ücret almıyoruz. Şimdilik bizi de imkanlarımız bu kadar. Sen yap şeklinde değil de hep beraber neler yapabiliriz şeklinde düşünmek lazım değilmi. Sağlık Esenlik dileriz.

 9. İlk okul öğretmenimi arıyorum adı Gül Ali Yıldız dı. Kendisi Akkuş un bir köyündendi, şu an emekli olmuş olabilir onu tanıyan veya bilen varsa bana ulaşırsa çok memnun olurum. mustafa şahin

 10. başkanımıza bu not öncelikle cok iyi birisi ama bazı konularda çok zayıf yüzünüz çok yumuşak karşınızda insanlara çabuk teslim oluyorsunuz neyse başarılar dilerim saygılarımla özlem yılmaz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar