2 Nisan 2023 Paz

Seferli Beldesi Muhabiri Orhan DOĞANGÜNEŞ’i Tanıyalım

Orhan DOĞANGÜNEŞ, Akkuş İnternet Sitesi Ailesine Hoş Geldin

AKKUŞ İNTERNET SİTESİ

SEFERLİ BELDESİ MUHABİRİ

Orhan DOĞANGÜNEŞ

Akkuş’umuzun sitesinde muhabir olmak,benim için gerçekten onur verici ve sevindirici bir gelişme olacaktır. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağımdan şüpheniz olmasın. Allah utandırmasın. 

Adı ve Soyadı: Orhan DOĞANGÜNEŞ

Doğum Yeri :İstanbul

Doğum Tarihi:30.11.1987

Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl:Ordu   

Nüfusa Kayıtlı Olduğu İlçe:Akkuş  

Nüfusa Kayıtlı Olduğu Mah.:Alan Köyü

Şu Anda Yaşadığı Şehir:Samsun

Baba Adı:Selahattin 

Anne Adı:Hüsne   

Tahsili :On Dokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğrencisi

E-Mail Adresi:dogangunes_1987@hotmail.com

Diğer Bilgiler:Nüfusta, Alan Köyü’ne kayıtlı olmama karşın, Seferli Beldesi’ne bağlı olan Aliimamlar Mahallesi’ndenim. Sonuç itibarıyla  Akkuş’umuzun içerisindeki bütün köylerimiz, mahallelerimiz, beldelerimiz bizimdir ve en büyük ortak paydamız köylerimiz değil, Akkuş’a olan sevgimizdir.

Düşünceler: İstanbul’da doğup büyümesine rağmen, köyüne ve toprağına olan saygısını asla yitirmeyen, memleketin neresi diye sorulduğunda hiç şaşırmadan ‘Akkuş’ cevabını veren, nasip olduğu takdirde bu dünyadaki son durağının Seferli toprağı olacağını gayet iyi bilen, hemşehrilik ve köylülük sıfatlarının altında derin ve güzel bir anlam  olduğunu düşünen, kendisini kurtarmak için değil ülkesini kalkındırmak  için çalışıp didinen ve ezmeden, ezilmeden, ezdirmeden yaşamak isteyen bir genç kardeşiniz olarak, bu güzel ailede bulunmaktan onur duyuyorum. 

Related Articles

5 YORUMLAR

 1. Yazılarını burdan da büyük bir zevkle takip edeceğim kardeşim.Bu siteye seninle birlikte farklılık gelecek buna inanıyorum.Sen beldenin,köyünün değil,neslinin de sesi olacaksın buna da inanıyorum kardeşim.Allah yar ve yardımcın olsun….

 2. Günlerden bir gün Peygamber Efendimiz’i yakından görme şerefine erişenlerden bir tanesi morali bozuk bir şekilde O’nun yanına gider.Kendisine neden üzgün olduğu sorulunca da,Peygamber’imizi bir daha göremeyeceğini,ahirette de Peygamber Efendimiz’in ayrı bir yeri olacağını söyler.Bunu işiten Hz Muhammed(s.a.v) Efendimiz çok sevdiğim şu hadis-i şerif’i dile getirir:
  -‘Kişi,sevdiği ile beraberdir’.
  Elbette ki beni tanımayanlar ve muhabirliğe benim getirilmemi yadırgayanlar olacaktır.Herkesin kendine göre bir haklılık payı vardır.Ama Seferli’ye ait olan yerel siteleri takip edenlerimiz, benim Seferli için birşeyler yapmaya çalıştığımı, elimden geldiğince ve dilim döndüğünce sorunlarımızı ifade etmek istediğimi farkedeceklerdir.Bugün daha geniş bir kitleye hitap eden bir sitede muhabirliğimizin açılması ve sorunlarımızı dile getirecek temsilcilerimizin olması bence çok önemli bir gelişmedir.Bu bizim için bir şanstır,fırsattır.Ama biz bu durumda kalkıp da neden bu kişi muhabir de şu kişi muhabir değil gibi bir anlayışa yönelirsek,bir adım bile yol alamayız.Ben sizin kardeşinizim ve bu sitedeki sesinizim.Mail adresimi yukarıya yazdım,ekleyin konuşalım,sorunlarımızı paylaşalım,ortak kaygılarımızı,isteklerimizi,taleplerimizi,şikayetlerimizi dile getirelim.Eğer beldemiz için birşeyler yapmak istiyorsak,tek yol bir olmaktır,birlik olmaktır.Ayrıca insanları Seferli’nin içinde dışında diye ayırmayalım.Gönül isterki, şartlar uygun olsun ve hepimiz kendi beldemizde yaşayalım,gurbetçilik çekmeyelim.Ama ileriye yönelik daha büyük projelere imza atmak için,birilerinin dışarıya gidip beldesine katkı sağlayacak alt yapıyı kazanması gerekir değil mi?Ayrıca ne kadar uzak da olsak da,bizler aslında Ordu’dayız,Akkuş’tayız,Seferli’deyiz.Çünkü baştaki hadis-i şerifte dile getirildiği gibi,’kişi sevdiği ile beraberdir’ ve bizim sevdiğimiz memleketimizdir.
  Allah izin verdiği takdirde beldemizi en güzel biçimde temsil etmeye çalışacağım.
  Saygılarımla..

 3. SEVGİLİ DOSTUM ORHAN ARAMIZA HOŞ GELDİN
  SENIN GELMENLE BERABER SEFERLİ BELDESİNİ DAHA İYİ TEMSİL EDECEGİMİZE YÜREKTEN İNANIYORUM
  BENDE BİR SEFERLİLİ OLARAK SENI TEBRİK EDİYORUM HER KULA NASİP OLMAZ BU AİLENİN İÇİNDE OLMAK
  BAŞARILAR SEFERLİDE OLMASANDA EMİNİMKİ SEFRELİDE OTURANDAN DAHA COK HABERİMİZ OLUYOR HERŞEYDEN ÖNEMLİ OLAN BURAYA YANSITIM SEFERLİNİN ADINI DUYURMAK DEĞİLMİ GAYE SEN BEN OLMUŞ HİÇ FARK EDERMİ
  GÖREV KUTSALDIR

 4. Seeferli de yaşamını sürdüren bir kardeşimizin sitemizde Muhabir ve Seferli beldesi Temsilcisi olarak sitemizde görmek bize gurur verir. Bu konuda bizlere yardımcı olursanız sevinriz. Ayrıca Orhan kardeşimiz de köyü ile beldesi ile ilişkisini kesmeyen ve buraları çok seven birisi kendisi hem seferliden hem Samsun’dan hemde iş hayatına atılınca yaşadığı yerden haberleri bizlere ulaştıracak. Yüreği Akkuş için çarpan herkes sitemizde görev alabilir. Müracaatları bekliyoruz Site Yönetimi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar