7 Şubat 2023 Sal

Seçim Çalışmalarında Akkuş İlçesinde Neler Oluyor. Kimler Kimleri Tehdit Etti

Ziyaretçi Defterini Yazılıyordu Yayınlamıyorduk. Ancak bu sefer belgeli bir yakınma

haberordu internet sitesinde yayınlanan haberi

olduğu gibi yayınlıyoruz

29 Mart 2009 Mahalli Seçimleri her yerde bayram havasında geçerken

Akkuş’ta öyle olmadığı anlaşıldı

"Akkuş’ta Demokrasi Ayıbı"

Adalet ve Kalkınma Partisi Akkuş Belediye Başkanı Adayı Mustafa İsmail EFİLOĞLU ve Partililere CHP’lilerce tehditler savruldu. EFİLOĞLU ile birlikte mahalle ve köy gezilerine katılan Emekli İmam hatip Ahmet KOLCU’ya da edep, dışı hareketler ve tehditler de bulunulduğu öğrenildi.

29 Mart 2009 Mahalli Seçimleri her yerde bayram havasında geçerken Akkuş’ta öyle olmadığı anlaşıldı.

KOLCU sitemize yaptığı açıklamasında ; Akkuş Ak Parti Belediye Başkan adayı ve benim de aralarında bulunduğum partililere CHP’lilerce saldırılarda bulunuldu dedi. ve kendi ağzından kaleme aldığı yazısını aynen naklediyoruz.

Emekli İmam Hatip Ahmet KOLCU’nun HABER ORDU sitesine gönderdiği ve konuya dikkatlerin çekilmesini istediği açıklaması şöyle;

AKKUŞ’TA DEMOKRASİ AYIBI

29 MART 2009 MAHALLİ SEÇİMLERİ HER TARAFTA BAYRAM HAVASINDA GEÇERKEN AKKUŞ"TA CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ECZACI ERGÜDER EFİL BİLEREK VE İSTEYEREK AKKUŞTA SEÇİMLERE GÖLGE DÜŞÜRMEKTEDİR.


ÇALDERE KÖYÜ NÜFUSUNA KAYITLI OLAN ERGÜDER EFİL SEÇİMLERDE HER ÇALDERELİ’NİN KENDİSİNE OY VERME MECBURİYETİ VARMIŞ GİBİ KÖYCÜLÜK YAPARAK ÖZELLİKLE ÇALDERELİ OLUP DA MHP VE AK PARTİYE OY VERMEK İSTEYEN VATANDAŞLARA KENDİSİ VE YANDAŞLARI BASKI YAPMAKTADIR. KURULUŞUNDAN BUGÜNE KADAR AKKUŞ’TA HİÇ YAŞANMAYAN VE AKKUŞ HALKINI RAHATSIZ EDEN BU DAVRANIŞLAR BİR AYDIR DEVAM EDİYOR. CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ERGÜDER EFİLİN BİZZAT YÖNLENDİRDİĞİ BU OLAYIN EN ÇİRKİN ÖRNEĞİ 22.03.2009 PAZAR AKŞAMI KİRAZLIK MAHALLESİNDE YAŞANDI KONUNUN MADUR TARAFI OLAN YILLARCA AKKUŞ HALKINA İMAM OLARAK HİZMET EDEN CENAZELERİNDE DAVETLERİNDE BULUNAN ÇALDERE KÖYÜ NÜFUSUNA KAYITLI AHMET KOLCU

22.03.2009 PAZAR GÜNÜ AKŞAMI AK PARTİ AKKUŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA İSMAİL EFİLOĞLU VE EŞİ BEN VE EŞİM DEĞERLİ BİR KARDEŞİMİZİN EŞİ OLMAK ÜZERE LOKMAN KOCAKOÇ KARDEŞİMİZİN SİVİL (BAYRAKSIZ)ARABASINI ALARAK KİRAZLIK MAHALLESİNE İNDİK,ÜÇÜNCÜ EVİ ZİYARET EDERKEN CHP PARTİ ARABALARINDAN BİRİ BİZİ TAKİP EDEREK İLERİYE GEÇTİ.DÖRDÜNCÜ EVİ ZİYARETİMİZ SIRASINDA EV SAHİBİ İLE SOHBET EDERKEN MİLLİ EĞİTİMDEN EMEKLİ TURAN CÜREBAL (ÇAYCI)İÇERİYE GİREREK ”BURADA NE İŞİNİZ VAR BU KÖYE NE YAPTINIZ KIZIMA AK PARTİ İŞ VERMEDİ KÖYÜMÜZÜN ADAYI VAR" GİBİ HAKARETLER SAVURARAK ORADAN BENİ, BAŞKAN ADAYINI VE MİSAFİR EŞİNİ TAHRİK ETTİ.

ORADAN KALKTIK DİĞER KOMŞUYA GİDERKEN PEŞİMİZDEN "BOŞUNA GİTMEYİN,BOŞUNA UĞRAŞMAYIN" DİYEREK DIŞARIDA DA CHP MİLİTANLIĞINA DEVAM ETTİ.
"BEN SADECE BU MAHALLEDE DOĞDUM VE BÜYÜDÜM. KOMŞULARIMA GİTME HAKKIMI HİÇBİR KİMSE ENGELLEYEMEZ İŞİNE GİT BENİ DAHA FAZLA TAHRİK ETME " DEDİĞİM DE "SEN BİZİM BAŞIMIZIN BELASISIN " DİYEREK ORADAN UZAKLAŞTI.

ARABAMIZDAN 300M YUKARIDA BİR HANEYE UĞRADIK.ORADAN ARABAMIZA BAKTIĞIMIZDA ETRAFINDA 10-15 TANE CHP BAYRAKLI ARABALAR BİZİM ARABAMIZI ABLUKAYA ALARAK ARABAMIZIN SOL AYNASINI DA KIRARAK ZARAR VERDİLER.

ORADA OTURURKEN AZA SELAHATTİN GÜNGÖR BENİ ARAYARAK "O EVİ TERK ET SANA BİZ DÜN TURAN CÜREBAL İLE MAHALLEYE GİRMESİN DİYE HABER GÖNDERDİK SENİN ORADA NE İŞİN VAR" DEYİP BENDEN CEVAP DAHİ ALMADAN TELEFONU KAPATTI.

BUNLAR BENİM MAHALLEMİN ÇOCUKLARI, ARAŞTIRSANIZ KENDİLERİNE İYİLİKTEN VE HİZMETTEN BAŞKA HİÇBİR ŞEY YAPMAMIŞIMDIR.BİZ ŞÜKRÜ GÜNGÖR’ÜN EVİNDE BEŞ SAAT REHİN KALDIK. ARABAMIZI ALMAYA İNEMEDİK.İÇİMİZDEN BİR KARDEŞİMİZİ GÖNDEREREK ZORAKİ ARABAYI YUKARIYA GETİRTEREK BAŞKAN ADAYI MUSTAFA EFİLOĞLU VE EŞİNİ GÖNDEREBİLDİK. BEN VE EŞİM DARP EDİLME KORKUSUYLA O EVDE GECE MAHSUR KALDIK.GECE SAAT 22:30 SULARINDA JANDARMA VE AK PARTİ İLÇE TEŞKİLAT BAŞKANI BAŞLARINDA OLMAK ÜZERE MAHALLEME GELEREK BEN VE EŞİMİ MAHSUR KALDIĞIMIZ YERDEN ALIP EVİMİZE GÖTÜRDÜLER.

BU ARADA CHP BAŞKAN ADAYI ECZACI ERGÜDER BEYEFENDİ TELEFONLA BANA VE EV SAHİBİNE (Abdullah CÜREBAL) ÇEŞİTLİ KÜFÜR ve hAKARETLERLE SALDIRMAYA DEVAM ETTİ ."KÖYÜME KİMSE GİREMEZ BEN KÖYÜMÜ DELDİREMEM." SANKİ BEY EFENDİ CHP AKKUŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DEĞİL DE ÇALDERE KÖYÜ BAŞKAN ADAYI .ÇALDERE’YE HAYIRLI OLSUN.


DEĞERLİ HEMŞERİLERİM ANLATTIĞIM BU HADİSELER YILLARDIR KENDİLERİNE HER YÖNDEN BİLHASSA MANEVİ YÖNDEN HİZMET EDEN EMEKLİ İMAM HATİP AHMET KOLCUYA VE ÇEVREMİZE SEÇİLMEDEN ÖNCE CHP YÖNETİMİ VE ADAYI TARAFINDAN BU TÜR SALDIRILAR YAPILIRSA SEÇİLDİĞİNDE ACABA DAHA NELER YAPILIR.

AKKUŞLU HEMŞERİLERİM, SADECE SEÇİMDEN SEÇİME ÇALDERELİ OLAN HİÇBİRİNİZİN CENAZESİNE DAVETİNE GELMEYEN KİMSEYE SELAM VERMEYEN BAYRAM GÜNLERİ BİLE GÖRÜNMEYEN BAŞKANIN SEMTİNDEN NASIL GEÇECEKLER MERAK EDİYORUM. YÜCE MEVLAM HER DAİM DOĞRU VE DÜRÜST OLANIN YANINDADIR.

AKKUŞ HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK HİZMET ETME İDDASINDA BULUNAN CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ERGÜDER EFİL’İN HENÜZ SEÇİM ARİFESİNDE İNSANLARA BASKI YAPMASI VE HAREKET ETMESİ BENİ AİLEMİ VE SEVENLERİMİ DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR.

BU HAKARETLERİN VE SALDIRILARIN TAKDİRİNİ ÖNCE ALLAHA SONRA ÇOK DEĞERLİ OLAN AKKUŞ HALKINA BIRAKIYORUM.

SAYGI VE SEVGİLERİMLE…

AHMET KOLCU

EMEKLİ İMAM HATİP
 
haberordu internet sitesinde yayınlanan haberi olduğu gibi yayınladık

Related Articles

7 YORUMLAR

 1. Sayın Akkuşlu Hemşerilerim…
  22-03-2009 tarihi akşamı benim yanımda evimde yaşanan olayı gerçekliği ile sizlerle paylaşmak isterim.
  Ben AKP yönetiminde olan bir insanım ve o akşam adayımız M.İsmail EFİLOĞLU ve Ahmet KOLCU hocamın ev ziyareti için kirazlık mahallesindeki evime geldikleri doğrudur. Fakat,olay Ahmet KOLCU hocamın Akkuş içinde ve site içinde anlattığı gibi gerçekleşmemiştir.
  Ahmet KOLCU hocanın belirmiş olduğu gibi ne küfür,ne yol kesme olayı olmamıştır. Sadece mahallemizin gençlerinin göstermiş olduğu küçük bir tepki olmuş ve bu olayda cok kısa bir süre içinde sakinleştirilmiştir.
  Bu gerçekleri yazmayı kendime görev bildim.
  Bizim yalan siyasete ihtiyacımız yok. Beni bilen bilir dürüstlükten yana bir insanımdır.
  Saygılarımla,
  Abdullah CÜREBAL

 2. değerli büyüklerimiz;
  bu güzel ilçemizi seviyorsanız ve iddia ettiğiniz gibi çıkar peşinde de değilseniz ve amacınız sadece güzel ilçemizi daha da güzelleştirmek ise bırakıznız bu çıkar siyasetini ve olabiliyorsanız güzel ilçemiz için birlik olunuz. beni ne AKP, ne CHP ne de diğer herhangi bir siyasi parti ilgilendirmiyor. beni sadece ilçemizin adının bu tür çirkin olaylarla duyulması ilgilendiriyor. lütfen ilçemizi kirletmeyelim. lütfen gölge etmeyelim başka ihsan istemez…

 3. Hasan bey, daha seçim sürecine girilmeden akıllarda olan başkan yine Lütfi Efildi. Yalnız kendi şahsi düşüncelerinden dolayı Mevcut başkanımız Lütfi Bey, ya katılmak istemedi bu oluşuma ya da başka problemler vardı. Tam bu noktada biz Akkuşluları ZANA düşmekten yine kendisi Sayın Lütfi Efil kurtarmalıdır. Onun dilinden dinlemek en aydınlatıcı çözüm olsa gerek. Tekrardan Sayın Hasan Güle değerli düşüncelerinden dolayı teşekkür eder tüm Akkuşlulara Saygılarımı sunarım.

 4. Bravo seçimden sorumlu başkan yardımcımızın olayları güzel provoke etmiş.Ahmet Kolcu hocam bunları beceremez.Siz neler yapmak istiyorsunuz.23-03-2009 akşamı Yusuf Köse Kahyanın kahvesinde olayı sulandırmak için Ramazan TINGIR çaldere adayı ifadesini kendisi kullanmadımı, bu ifade sonrası bendende gerekli reyaksiyonu aldı.Bizim tanıksız hiçbir olayımız yoktur, tanıksız hiç bir cümle söylemeyiz.
  Sayın Kolcu Hoca efendi, Cevat OKUYAN beyefendiye ne dediğinizi adayınız M.İsmail EFİLOĞLU gitti kendi kulakları ile dinledi. Maden yiğitsiz, dürüst bir imamsınız onları neden yazınızda yazmadınızda, olmayanları yazdınız. Tanığınız kimlerdir. Camur at izi kalsın siyaseti peşindesiniz.Senin arkanda bu insanlar namaz kıldı.Sana yazıklar olsun demekten başka birşey gelmiyor elimden
  Kolcu hoca efendi.Bu istanbul fırıldaklıkları sana yakışıyormu?Olayları olduğu gibi tanıklarını sunarak elini vijdanına koyarak yazda seni inanılır güvenilir imam kabul edelim.
  29 mart geçer.bu tavırların senin son çırpınışlarını gösteriyor. Halk senide benide iyi tanıyor.
  Sayın TINGIR, ayrı cinsiyetten yazılar yazıyorsun. Yiğit ol bunları yapma. Sitenin cevabımı yayınlayacağından eminim.Umarım bu yalanlara bir daha tevessüf etmezler.
  Selam,Sevgi,Saygılarımla;

  ECZ.Ergüder EFİL
  CHP Akkuş Bel. Bşk. Adayı.

  Özel Not:
  Sayın Site Yönetimi,
  Sizlerinde gözlemlemiş olduğunuz gibi bir takım sitelerde sahte isimler kullanılarak yanlı bir takım provokasyon yazıları yazmaktadırlar. Fikir özgürlüğü, düşüncelerin özgür bir platformda tartışılıp konuşulması bizim ana ilkemizdir. Fakat bu dürüstlüğün kullanılan isimlerde gösterilmesi gerekmektedir. Yazıların yayınlanması sürecinde isimlerin gerçekliği yazının içeliği kadar önem taşımaktadır. Bu konuya seçimin bu son dönemlerinde daha fazla özen göstermeniz dileği ile.

  Barış EFİL
  End. Mühendisi
  (05337603426)

 5. sevgili kardeşim ümit sen benim yazımı iyi okumamışsın galiba veya anlamaya çalışmamışsın ahmet hocam benim yakınen akrabam sen benim kadar ahmet hocamı sevmezsin bak tekrar söylüyorum akkuş belediye başkanı olan bir başkanımız varmıydı genç degilmiydi bugün o başkan tekrar aday olsaydı acaba akkuşta bir sorun olurmuydu bakın birileri akkuşta çaldereli olmasın fakat kim olursa olsun zihniyeti var bu akkuşta oy kullanacak kişiler degil bu kişiler dışardan çünki bu kişiler hep böyleydi hep böyle yapmaga devam ediyorlar sayın ahmet hocama ben şunu söyliyorum ve çaldereliye akkuş bizimdir akkuş gediklisiyle düvencilisiyle salmanlısıyla orta bölmelisiyle kemahlısıyla damyeri tuzaklısı çalderlisi kurtbogazı hep biriz sorunca akkuşluyuz ozaman çaldereden çıkıyor sertleşmeler çünki birileri bizi birbirlerimizle karşı karşıya getiriyor biz bu oyunlardan nedense hiç uzak duramıyoruz bu oyunu neden bozmuyoruz ki neden ben karşı tarafıda savunmadım hepinizde yanlış etmiş dedim burada haklımı arayalım herkez haklı canım kardeşim çünki ben akuşumu çok seviyorumakkuşlu olmaktanda gurur duyyorum.şimdi ümit kardeşim birde inanç meselesini atmışsın ortaya bu millet inanın ki müslüman inancıda tamdır bu konuların dinimizle bir alakası yoktur yarın herkez birbirlerinegene selam verecek ben akkuşu akkuşluyu seviyorum tabiki köyümüde seviyorum çaldereliyim çaldereye kim ihanet ederse yazıklar olsun der sevgiler sunarım.

 6. Sayın Hasan Bey düşüncelerinize saygı duymakla birlikte şunları söylemek istiyorum. Siyaseti bir yana bırakıyorum Ahmet Kolcu bana Kur’an-ı Kerimi öğreten öğretmenlerimden biri olmanın yanında saydığım sevdiğim bir büyüğümdür. Onun ve değerli hocalarımızın seslerinden sevdik Ayetleri, Hadisleri. Her zaman olduğu gibi O insan inançları doğrultusunda her daim iyi birşeyler yapmaya çalışmaktadır. Benim gördüğüm tek sorun ‘bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ düşüncesinin bizlerde de (ne üzücü)var olmasıdır. Soruyorum soruyorum soruyorum da sonuç yok küçüğünüz olarak bilgilendirilmek istiyorum yanlış anlaşılmak istemem kesinlikle hesap sormuyorum. Siz de eminim kendinizce bir düşünceniz vardır ki saygı duyulmasını beklemek en öncelikli hakkınızdır. Saygı duyuyorum düşüncelerinize sizden de aynısını beklerim. Siz kendi inancınız doğrultusunda ben kendi inancım doğrultusunda o kendi inancı doğrultusunda bir inanç havuzu içinde en doğrusunu bularaktan bişeyler yapmak, yani taşın altına o bu şu herkezin inançları ile birlikte el koymak gerekmez mi? Evet herkez daha iyiler için çaba sarfediyor kendince. Biz de bunu istiyoruz bilenlerimiz geçsinler önümüze yürüsünler ama kavgasız küfürsüz tartışmasız yapıcı olarak yürüsünler önümüzde. EEE Ahmet Hocam olmasa,Sayın Mustafa İsmail Efiloğlu Hocam olmasa ya da nasıl diyeyim Muammer Türkmen olmasa ya aklınıza akl-ı baki olan kim gelirse her neyse işte birileri önümüzde yürümezse geri kalmış beyinlerimizin önlerinde, nasıl bulacağız doğru olanı ya da nasıl bişeyler elde edeceğiz gerek kendi namımıza gerek memleketimiz adına? Küfürle mi yol kesmelerle mi tehdiletler mi yetişelim ya da yetişsin çocuklarınız?
  Ben diyorum ki (halen saygı çerçevesi içindeyim) ee izin verin de gençler olarak örnek alabileceğimiz birileri önümüzden yürüsün istiyoruz. Arz ediyorum bu isteğimizi biz gençlere çok görmeyin bu isteğin talebine karşılık veren hocamıza biraz daha anlayışlı davranalım.
  Ben de çaldereliyim ama kendi evime giderken evime giden yoldan geçebilmek için izin mi alayım?? Eksik olan hangisi doğru olan hangisi? Çaldereyi kimse küçümseyemez hele de siyaset mevzusunda ki en büyük oy oranı Çaldereye aittir. Ben de şuna değinmek istiyorum Çaldereliye hakaret ettirmeyelim. Akkuş Çaldereden ibaret değil, Gediklisi de insan, Çavdar Köylüsü de İnsan, Ketenderelisi de İnsan Karaçallısı da İnsan Damyerelisi de İnsan Kemahlısı da Ortabölmelisi de İnsan ve bu insanlar da oy kullanacaklar Bu insanların da Belediye başkanlığı seçimlerinde söz hakları var.Peki ÇALDERELİLERİN Bu insanlara “YOKMUŞ” gibi davranmaya hakkı var mı? Madem gücümüz o kadar büyük, toplanalım çalderelilerce çaldereye belediye kuralım? Diğer memleketlileri de üzmemiş olur böylelikle kendimizi küçültmemiş oluruz. daha güzel bir çözüm vardır elbet, ee varsa bu çözüm kavgayla gürültüyle mi bulunacak?
  Her gece gündüzün, her sorun da bir çözümün kanıtıdır.Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır..Hocam Her adımınızda başarılar diler ve gençler olarak desteğimizle arkanızdayız Sizden Önümüzde Eğilmeden yürümeye devam etmenizi ARZ EDİYORUZ.

 7. sayın ahmet hocam emekli bir imamsın senin ne işin vardı da siyasetle ugraşıyorsun uğraşacaktın neden o zaman belediye başkanlığına çıkmadın sen seni herkez desteklemez miydi neden hep köyümüzü karalamaya çalışıyorsunuz neden çaldereyi küçük düşürmege çalışıyorsunuz hepinizde yanlış etmişsiniz ve hepinizi kınıyorum kimse çaldereyi küçültmesin çaldere gururla geldi oraya sizler gerçekten çaldereliyseniz akkuşta çaldereli bir başkan vardı neden çıkartmadınız hepinizi seviyor saygılar sunarım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar