17 Haziran 2024 Pts

SBS Sınavında Akkuş ilçe birincisi Çayıralan Yazıkıyısı Ortaokulu’ndan çıktı. Ortaöğretime Yerleştirme Puanı (OYP) 471,427 olan Umut Atacan ALTUN aldığı bu puanla Akkuş ilçe birincisi oldu.

Tebrikler Umut Atacan ALTUN ve Tebrikler Çayıralan Yazısı Okulu

SBS Sınavında

Akkuş ilçe birincisi

Çayıralan Yazıkıyısı Ortaokulu’ndan çıktı.

Ortaöğretime Yerleştirme Puanı (OYP) 471,427 olan

Umut Atacan ALTUN aldığı

Bu puanla Akkuş ilçe birincisi oldu.

Açıklanan sınav sonuçlarına göre Akkuş ilçe birincisi Çayıralan Yazıkıyısı Ortaokulu’ndan çıktı. Ortaöğretime Yerleştirme Puanı (OYP) 471,427 olan Umut Atacan ALTUN aldığı bu puanla Akkuş ilçe birincisi oldu. Genel Başarı Yüzdelik…

Açıklanan sınav sonuçlarına göre Akkuş ilçe birincisi Çayıralan Yazıkıyısı Ortaokulu’ndan çıktı. Ortaöğretime Yerleştirme Puanı (OYP) 471,427 olan Umut Atacan ALTUN aldığı bu puanla Akkuş ilçe birincisi oldu. Genel Başarı Yüzdelik sırası % 0,98 olan Umut Atacan ALTUN öncelikli tercihinin Fen Liseleri olduğunu söyledi. Bir beldede ikamet edip, beldede ki bir okula taşıma ile gelip giden Umut Atacan ALTUN başarısının sırrını düzenli ders çalışmak olduğunu söyledi. ALTUN; “Her akşam düzenli olarak bir buçuk iki saat ders çalışırım. Anlatılan konu ile ilgili akşamleyin mutlaka test çözerim. Böylelikle konuyu anlayıp anlamadığım meydana çıkar. Eğer anlamadığım konular var ise bunları öğretmenlerime sorar tekrar anlattırırım. Kitap okumayı çok severim. Boş zamanlarımda kitap okurum. Araştırırım. Özellikle bu yıl okulumuzun bilgi teknoloji sınıfı öğrencilere açıldı. Buradan istediğimiz araştırmayı internet üzerinden yapabiliyorduk. Başarımda emeği geçen başta ailem, ilkokuldan itibaren sekizinci sınıfa kadar derslerime giren tüm öğretmenlerime ve okul idaresine teşekkür ederim.” dedi.

Ortaokul 8. Sınıf öğrencilerinin liselere geçişleri için 8 Haziran Cumartesi günü yapılan Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçları 12 Temmuz 2013 tarihinde açıklandı.

Okul Müdürü Sedayi ALTUN’da; “Akkuş gibi kırsal bölgelerde yaşayan öğrencilerin okumaktan başka alternatifi bulunmamaktadır. Bu nedenle buralarda görev yapan öğretmen ve idarecilerin öğrencilerle biraz daha fazla ilgilenmesi gerekmektedir. Bizler de bunun bilincinde olduğumuz için öğrencilerimizle birebir ilgilenmeye çalıştık. Okulumuzda koç öğretmen uygulaması yaptık. Eğitim Öğretim yılı başında her öğretmene beşer öğrenci verdik. Öğretmenler bu öğrencilerden sorumlu oldular. Biraz daha fazla gayret gösterdiler. Yine sene başında okul kitaplığına ve sınıf kitaplıklarına Okul Aile Birliği’nden yeni kitaplar aldık. Ekim ayından itibaren okulumuzda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde sınavlara hazırlık kursları açtık. Sınavlara hazırlık için değişik yayınevlerinden çeşitli dokümanlar aldık. Öğrencilerimizin moral ve motivasyonlarını artırmak için Ünye, Fatsa ve Ordu’daki bir çok liseyi ziyaret ettik. Bilgi Teknoloji sınıfını öğrencilerimize açtık. Günün her saati açık tutuk. Kasım ayından itibaren okul bünyesinde her ay deneme sınavları yaptık. Mayıs ayından itibaren bu deneme sınavlarını her hafta yapmaya başladık. Sınavları öğretmenlerimiz değerlendirdi. Sınavlarda öğrencilerin zayıf olduğu konular tespit edilmek suretiyle bu konuların tekrarı yapıldı. Meslek tanıtım seminerleri yaptık. Akkuş Lisesi Rehber öğretmeninden yararlandık. Öğrencilere seminerler verilmesini sağladık. Problem Tarama Testini uyguladık. Öğrencilerin sorunlarının çözümüne yardımcı olduk. Öğretmenlerimizle birlikte sürekli veli ziyaretleri yaptık. Veli toplantılarını sürekli yapmaya özen gösterdik. Bu tür sınavda Çayıralan Yazıkıyısı Ortaokulu’ndan ilk defa bir öğrenci ilçe birincisi olmuştur. Bu da bizleri mutlu etmiştir. Başta öğretmenlerimiz olmak üzere bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Bizlerde Umut Atacan ALTUN’u bu başarısından dolayı tebrik eder, bundan sonraki hayatında da başarılar dileriz.

Related Articles

1 Yorum

  1. Bu kardeşimizi kutlarım, başarılarının devamını dilerim. Emeği geçen herkesi tebrik eder, başarılı çalışmalarının ve nice böyle gençler yetiştirmelerinin devamı dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar