29 Mayıs 2023 Pts

Salmanlıların, Ziraat Odası Başkanından İstekleri

T.M.O Şefliğinin Salman kasabasına kurulması talebinde  bulunmuşlardır.

Akkuş Ziraat Odası Başkanından

Salmanlıların İsteği

İlçemiz Ziraat odası başkanımız Sn; Ahmet KAYA’ yı Salman Beldesi Belediye Başkanı ve bu yöreye yakın bir çok muhtarları salman kasabasına davet etmişlerdir.
Başkanımızın 17/06/2009 Çarşamba günü Salman Belediye başkanlığı ziyareti yoğun bir kalabalıkla karşılandı.
Ziyaret sırasında yapılan görüşmelerde bu yörede tarımsal yönde ne gibi çalışmaların yapılabileceği hangi zirai çalışmalarda daha verimli olunabileceği hususları, ile geçen yıl Başkanlığımız öncülüğünde İlçeye ilki açılan T.M.O nun Salman bölgesine uzak olması ve İlçe fındık üreticisinin % 80 den fazlasının yörede olmasından dolayı nakliye de sıkıntılar yaşandığını mümkün olursa bu yıl T.M.O Şefliğinin Salman kasabasına kurulması talebinde  bulunmuşlardır.
Oda başkanımız yaptığı açıklamada bu beldede zirai yönden faydalı olunmasını istiyorsanız belediyenin gayretlerine ihtiyac olduğunu, Başkanlığımız adına büro tahsis etmesi durumunda hizmet aracımızı, teknik elamanımızı bilhassa da M.G.D desteklemelerinde ilçeye gidilmeden hizmetin ayaklarına götürüleceği hususları aktardı.

T.M.O nun istediği şartlarda bir deponun hazırlanması durumunda T.M.O şubesinin yoğun fındık üretimi yapılan bu bölgeye şubenin açılması için gereken gayreti göstereceğini açılması durumunda da bölgeye ekonomik yönden büyük fayda sağlayacağını açıkladı. Bu toplantının bölge için yararlı olduğunu da vurguladı. Haber : Akkuş Ziraat Odası

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar