21 Haziran 2024 Cum

Salman Yolunun Asfatlanmasında Akkuş ve Salman Belediyesi Kaç KM Yol Asfatlayacak

Akkuş Belediyesi Kadı Köprüsüne kadar, Salman Belediyesi de Belde sınırına kadar asfalt yaparsa, Köydes ve Özel İdareye ise 15 km yol asfatlaması kalıyor.

 

"AKKUŞ SALMAN YOLU ASFATLANACAK,

AKKUŞ KÖYLERİ 2009 YILINDA ASFATLI YOL İLE TANIŞACAK"

YUKARIDAKİ CÜMLE AKKUŞLU SİYASİLERE AİT

AKKUŞ KÖYLÜLERİ, MERAK EDİYORLAR BU TANIŞMA NE ZAMAN OLACAK DİYE?

SİTE OLARAK BİZ İNANIYORUZ Kİ VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLECEKTİR.

ÇALIŞMALAR DA ÇOK YAKINDA BAŞLAYACAKTIR.

BİZLERİN VE BİR ÇOK KİŞİLERİN MERAK ETTİĞİ BİR KAÇ KONUYU

DİLE GETİRMEYİ DÜŞÜNDÜK.

SALMAN YOLUNDA HANGİ BELEDİYE KAÇ KM YOL ASFATLAYACAK?

KÖYDES NE KADAR YOL ASFATLAYACAK?

ÖZEL İDARE NE KADAR YOL ASFATLAYACAK?

YADA BAŞKA KAYNAKLARDAN BU YOLA NE KADAR ÖDENEK AKTARILACAK?

YADA BİZMİ ÇOK HAYELCİYİZ?

Bilindiği gibi Akkuş Belediyesi, belediye sınırlarını son iki senedir genişletti Çaldere köyünü sınırları içine kattı. Durum böyle olunca da yanılmıyorsak Salman Yolunun KADI KÖPRÜSÜ’ne kadar Akkuş belediyesi sınırları içine dahil edildi. Peki Salman Yolundaki asfatlı yol çalışması, çakıllama ve yoldaki çalışmada bundan sonra kadı köprüsüne kadar Akkuş belediyesi sorumlu olacak. Hal böyle ise şimdi soruyoruz. Akkuş belediyesi kadı köprüsüne kadar asfatlı yol çalışmasına ne zaman başlayacak? ne zaman bitirecek?

Diğer bir konu da, Salman Belediyesi Belde sınırına kadar kendi üzerine düşen Salman yolunda asfatlı yol çalışmasına ne zaman başlayacak? Daha önce il genel meclis üyesi görevinde bulunan ve Ordu’da, Akkuş’ta ve her ortamda Salman Yolu Asfatlı olsun diye uğraş veren Başkan DEMİRCİ, Başkan olunca bu çabadan vaz mı geçti? Sayın Başkanın Salman yolu ile ilgili herhangi demecini göremedik Başkan olunca?

Site olarak yaptığımız değerlendirmede, Akkuş Belediyesi, kadı köprüsüne kadar asfatlı yol yaparsa, Salman belediyesi belde sınırına kadar asfatlı yol yaparsa, geriye kalan yol herhalde 15 km geçmez. Bu kalan yolu da Akkuş Köydes-Ordu Özel İdare herhalde yapacaktır. Haberin başında da siyasilerin beyanı vardı. Bu beyan doğrultusunda da gerekli ödenekler yükseltilerek bu yola aktarılacaktır.?

Daha önce defalarca da dile getirdiğimiz gibi, Yukarıda sözü edilen ödenekler yeterli gelmiyor deniyorsa, Eski Enerji Bakanımızın Salman Yolu için söylediği cümleyi hatırlatalım " Salman yolunu yaparız. Ödenek az, yeterli değil gibi söylemleri bırakın. İstersek, Devlet Su işlerinden, Orman işletmesinden daha bir çok kuruluştan destek alarak, biz bu yolu yaparız. Hemde en iyi şekilde" bu cümler sarf edileli gerçi aradan 3 yıl geçti ama, Siyasileri aynı zamanda çözüm üretme mevkileri olarak görülmektedir. Sözün özü Devlet isterse bu sene Akkuş-Salman Yolu asfatlı yol olur.

Haberimizde adı geçen belediyeler, kamu kurumları ve kişiler, cevap hakkını kullandıkları anda sitemizde haber yapılacaktır.

Not: Akkuş-Salman yolu denince akla Akkuş, Ormancık, Kemikkeriş, Çamlıca, Akpınar Belediyesi, Salman Belediyesi ve Seferli Belediyesi ile en az bunlara ilaveten 15 köy daha akla gelmeli bu belediyeler ve köyler bu yoldan yararlanmaktadır. Konunun sanırız önemi, bu detaylı açıklamadan sonra daha iyi anlaşılacaktır.

Şimdi, bu haberimizin altına, kim yada kimler yada kurumlar. Ağustos ayında bu yoldan geçenler Asfatlı yoldan geçecek diye mesaj yazak?

 

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar