22 Şubat 2024 Per

Salman Yolu ve Salman Sağlık Ocağı Yapımı Hangi Aşamada

İl Genel Meclis Üyesi Mehmet DEMİRCİ, Salman Yolu ve Salman Sağlık Ocağı Hakkında Geniş Açıkamada Bulundu.

İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Demirci’nin

Akkuş-Salman gurup yolu ve Salman Sağlık Ocağının Yeniden Yapılması Konularındaki açıklaması

Değerli Salman, Akpınar, Seferli çevre köyleri halkına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Akkuş il genel meclis üyeniz Mehmet Demirci olarak gündemle ilgili bir takim açıklamalarda bulunmak istiyorum. www.salmankasabasi.com  internet sitesinde Akkuş, Salman, Seferli, Akpınar grup yolu ile ilgili yapılan habere ve bu yolla ilgili birtakım açıklamalarda bulunacağım.

Bilindiği üzere 26 km’lik bu yolun genişletme, onarım ve altyapı (köprü, menfez) çalışmaları yapılmıştır. Ancak kemik gerişi ve çamlıca sınırları içerisinde bir virajın genişletmesi bu yıl yapılacaktır.

2007 yılında KÖYDES programı dâhilinde Akkuş’tan başlamak üzere 10 km. asfalt altı kırma çakıl ihalesi yapılmıştı. Bunun 5 km. döküldü geri kalan 5 km. bu sezon başlar başlamaz ilgili müteahhit tarafından yapılacaktır.

2008 yılı köylere hizmet götürme birliği tarafından kalan 18 km. lik yol programa alınmıştır. Sitede yayınlanan bu yola ayrılan kaynağın Damyeri, Tuzak gibi başka yerlere aktarıldığı doğru değildir. Damyeri – Tuzak grup yolu da belli bir program dâhilinde yapılmaktadır. 2006 ve 2007 yıllarında en fazla kaynağın Akkuş, Salman, Akpınar, Seferli grup yoluna aktarılmıştır. 2008 yılında aynen programın devam edeceğini akkuş kaymakamımız ve ordu milletvekillerimiz Sayın Eyüp FATSA, Sayın Mustafa HAMARAT ve Ak Parti genel sekreterimiz İdris Naim ŞAHİN ve Akkuş Köylere Hizmet Birliği, Akkuş il Genel meclis üyeleri Mehmet DUMAN, Hamdi GÜL, AK Parti İlçe teşkilatı ve Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL desteklerini devam etmektedir. Halkımız ve şahsım adına verdikleri ve verecekleri desteğe teşekkür ediyorum.

Ayrıca Salman kasabası için 2008 yılı yatırım programına alınmak üzere Ordu İl Sağlık Müdürlüğümüzle görüşmelerimiz sonucu salman kasabamıza il tipi 3 katlı bir sağlık ocağı programa alınması sağlık bakanlığına ilgili müdürlük tarafından başvurulmuştur. Bu konuyla ilgili sayın vekillerimizle temasa geçilip desteklerini isteyeceğiz.

Salman kasabasının 13 tane köy etrafında olması nedeniyle mevcut sağlık ocağının yeterli hizmeti verememektedir. İnşallah programa alınmasını sağlarız bunun için çalışmalarımız sürüyor.

Akkuş İlçesi İl Meclis Üyesi Mehmet Demirci – 20 Mart 2008 Haber : Salmankasabası.com  İnternet Sitesi

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar