23 Şubat 2024 Cum

Salman Yandıktan Sonra mı? Mahalleleri ve Ormanları Yanındıktan Sonra Mı? Bu Elektrik Trafosu Değiştirilecek? Bu Trafodan Yangın Çıkarsa Sorumlusu Kimler Olacak?

Salmanlıların Canları Bu Trafoya Mı Emanet?

 

Salman Yandıktan Sonra mı?

Mahalleleri ve Ormanları Yanındıktan Sonra Mı?

Bu Elektrik Trafosu Değiştirilecek?

Bu Trafodan Yangın Çıkarsa Sorumlusu Kimler Olacak?

Tehlike saçan trafo yetkilileri bekliyor

Salman Kasabası Şehitkerim Mahallesi Trafosu'ndan elektrik alan mahalle sakinleri olarak yaşadığımız elektrik sorunumuzu değişik tarihlerde yetkililere iletmemize rağmen bir türlü çözüm sağlanamamıştır.

 

Şehitkerim Trafosunun Odun sopaların desteğiyle ayakta duran, tehlikeye davetiye çıkaran ( görüntüsü ekteki resimde görülmektedir) acil yetkilileri bekliyor.


Şehitkerim Mahallesindeki trafo, ilk kurulduğu andan itibaren (tahminen 1989 yılı) hiç değiştirilmemiş; hat ve direklerin bakımı yapılmamıştır. Trafodan elektrik alan hanelerden bazılarının trafoya olan hat uzunluğu 4-5 km'ye kadar çıkmaktadır. Orman içinden geçen teller yer yer ağaç dallarına temas etmekte, eğilen direkler can güvenliğini tehlikeye düşürmektedir.

 

Trafodan uzaklaştıkça elektrikler düşmekte; bu durum elektronik ev aletlerimizin bozulmasına yol açmakta, düşük voltaj nedeniyle aydınlatma ihtiyacı dahi görülemez hale gelmektedir. Çözüm olarak, Sakallı Mahallesi (Karataş) Höbekkaya mevkiine yeni bir trafo konulacağı, yaz mevsiminde Akkuş TEK'ten gelen görevlilerce belirtilmiş ancak bir türlü icraata geçilmemiştir.


Bizlerde Şehit kerim Mahallesinin mağduriyetimizi "www.salmankasabasi.com" ve Akkuş İlçesi İnternet Siteleri olarak haber yaparak gündeme taşıyoruz. Yetkililerin trafo problemi ile ilgili haberi dikkate alarak en kısa süre içinde sorunla ilgilenmelerini bekliyoruz.

Haber: www.salmankasabasi.com – Cemil DURAN

Salman Yandıktan Sonra mı?

Mahalleleri ve Ormanları Yanındıktan Sonra Mı?

Bu Elektrik Trafosu Değiştirilecek?

Bu Trafodan Yangın Çıkarsa Sorumlusu Kimler Olacak?

Tehlike saçan trafo yetkilileri bekliyor

Trafonun Değişmesi İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Türkiye Çağ Atlıyor, ama ne yazık ki

Akkuş İlçesinde;

Bazı konularda Yetkililer ve Sorumlular

Çözüm Üretmede; Hep 10 sene, 20 sene geriden gidiyor.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar