7 Şubat 2023 Sal

Salman ve Akpınar Asfalt Yoldan Ünye

Salman-Akpınar-ilküvez-Çaybaşı-Ünye Güzergahında Büyük Çalışma Yapılıyor.

 

 Çaybaşı İlküvez arası 14 km olan asfalt yolun genişletme çalışmaları başladı.

Salman, Akpınar, İlküvez Çaybaşı yolunda çalışmalar hız kazandı.

Ordu Milletvekili Mustafa HAMARAT bu yolla ilgili bir basın açıklaması yaparak bilgi verdi. HAMARAT açıklamasında; Salman, Akpınar, ilküvez, Çaybaşı güzergahının sahile çıkışında önemli yol ağlarından olan Çaybaşı ilküvez arası 14 km’lik yolun genişletme çalışmaların başladığını belirtti. HAMARAT 26 Haziran Cuma günü başlayan ilk etap yol genişletme çalışmaları kapsamında 40 bin m3’lük ihata duvarının, 50 bin m3 ise toprağın alınarak yol tesviye çalışmaların bitirileceğini söyledi.

Bölgemizin yol, su, elektrik gibi temel ihtiyaçların giderilmesi için azami gayret gösterdiklerini, bu ihtiyaçların karşılanmasının medeniyet projesinin ilk ayağı olarak gördüklerini vurgulayan HAMARAT Yol demek medeniyet demektir, diyen Milletvekili HAMARAT bölge halkının istek ve taleplerini bildiklerini, halkın memnuniyetinin, mutluluk ve refahının Ak Parti iktidarının gayesi olduğunu durmak, yılmak ve bezmek bilmeden çalışmalara devam edeceklerini söyleyen HAMARAT bu çalışmaların bölgemize hayırlar getirmesini diliyorum dedi.

Site Yönetimi Analizi: Bir kaç gün önce Akkuş Belediyesine Öneri başlıklı yazımız ile Akkuş Belediyesinin ve Esnaflar birleşerek, Salman-Akpınar-Seferli Beldelerine günlük yolcu taşıma seferi düzenlemesini önermiştik. Ancak bu haberimize ne belediye nede esnaflar ilgi göstermediler. Yukarıdaki haberi okuyunca sanırım konunun önemi biraz daha anlaşılacak. Asfalt yolu hangi taraf önce yaparsa ve ulaşımı en iyi hangi taraf sağlarsa herhalde bu beldelerde yaşayan insanların yönü o tarafa olacaktır. Bu bağlamda bir kez daha ifade ediyoruz ki, Akkuş ilçe merkezinden Salman-Akpınar ve Seferli beldelerine yolcu taşıma araçları sefere konulmalı vede vede vede Akkuş-Salman yolu çok acilen hemen Asfatlanmalı zaten siyasilerinde sözü vardı. 2009 yılında Akkuş beldeleri ve köyleri asfalt yol ile tanışacak diye, Bu bağlamda herhalde Akkuşlu siyasiler çok iş düşüyor.

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar