24 Nisan 2024 Çar

Salman Mahallesi

SALMAN MAHALLESİ

30 Mart 2014 Tarihine Kadar Salman Beldesi Statüsündeki Belde

Bu Tarihten Sonra Ordu İlinin Büyükşehir Olması Nedeni İle

SALMAN  MAHALLESİ

Olarak Akkuş Belediyesine Bağlandı

Muhtar: Arif SARIÇOBANOĞLU

Muhtar Telefonu: 0 536-514 24 01

Salman Mahallesi Nüfusu: 01.01.2015 Tarihi İtibariyle Toplam Nüfus: 2561

Mart 2014 Tarihi İtibariyle: 2806

31.12.2012 Tarihi İtibariyle  Toplam 3.850 Kişi (Erkek: 1965-Bayan: 1885)

31.12.2011 Tarihi İtibariyle Toplam 2931 Kişi (Erkek 1479, Bayan 1452)

2010 Toplam: 3201 Kişi (Erkek 1617, Bayan 1584)

2009 Ocak Toplam: 3703  (Erkek 1885-Bayan 1818 )

Görev Yapmış Belediye Başkanları:

 

Mehmet DEMİRCİ (2009-2014)

Murat KEMENT (2004-2009)

Dilaver MIHÇI    (1988-2004)

 

 

30 Mart 2014 Tarihindeki Önceki Haberler

SALMAN  BELDESİ

YERLEŞİM YERİNİN ADI : SALMAN KURULUŞ YILI: 1988
BELEDİYE BAŞKANI : Mehmet DEMİRCİ  (AKP)
NÜFUSU :

31.12.2012 Tarihi İtibariyle  Toplam 3.850 Kişi (Erkek: 1965-Bayan: 1885)

31.12.2011 Tarihi İtibariyle Toplam 2931 Kişi (Erkek 1479, Bayan 1452)

2010 Toplam: 3201 Kişi (Erkek 1617, Bayan 1584)

2009 Ocak Toplam: 3703  (Erkek 1885-Bayan 1818 )

YÜZ ÖLÇÜMÜ (km2) :  
İL, İLÇE MERKEZİNE UZAKLIĞI KM : 29
TELEFONU : TEL: 0452 614 50 71 FAX: 0452 614 50 44

Daha Önce Görev Yapmış Belediye Başkanları:

Murat KEMENT (2004-2009)

Dilaver MIHÇI    (1988-2004)

 

 SALMAN BELDESİNDEN TÜM HABERLER

  

Salman Belediye Başkanı

Mehmet DEMİRCİ

 

 

 

 SALMAN BELDESİNDEN TÜM HABERLER

 

 

Salman Beldesi İnternet Sitesi http://www.salmankasabasi.com


www.salmankasabasi.org

İBOŞLAR MAHALLESİ İNTERNET SİTESİ 
Sample Image
AKKUŞ İNTERNET SİTESİ
SALMAN  BELDESİ MUHABİRİ
 ERSİN KEMENT

 SALMAN YOLUNUN YAPILMASI İÇİN

 

BAKAN VE MİLLETVEKİLLERİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ.

 

SÖZ VERİYORUZ

 

YOLUNUZU YAPACAĞIZ. gelişmeler

  

SALMAN YOLU YAPIMI ÇALIŞMALARI

 

Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL Başkanlığında Ak Parti Akkuş İlçe Başkanı Hüseyin TÜRK,Seferli Belediye Başkanı Kaya FİLİZOĞLU,Akpınar Belediye Başkanı Fikri ÇAMOĞLU,Salman Belediye Başkanı Murat KEMENT,İl Genel Meclisi üyeleri,16 KÖY Muhtarları ve halkında katılımı ile bir toplantı düzenlendi.

Toplantının konusu ; Akkuş-Salman-Akpınar ve Seferli Beldelerine giden grup yolunun yapım,onarım ve asfaltlanması hususunda yapılan toplantının açılış konuşmasında Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL İlçemizin en önemli probleminin 3 belde,16 köyü ilçemize bağlayan Akkuş-Salman-Akpınar-Seferli grup yolu olduğunu söyledi.

Başkan EFİL bu yol için yıllardır bir takım projeler üretilmiş olmasına rağmen bu güne kadar herhangi bir sonuç alınamamasının ilçemiz, beldemiz ve köylerimiz için büyük bir kayıp olduğunu belirterek yol güzergah konusunda bir sıkıntının olmadığını;Ancak söz konusu yılun gerek mesafe açısından gerekse kış koşullarına uyum açısından teknik elemanlarca yeniden etüt edilmesi gerektiğini vurguladı.Bu konuda bir öneri de bulunan EFİL,kendi görüşü olarak en uygun yolun Çaldere-Ormancık-Çamlıca Armutçalağı-Çamurlubelen noktasından dağılımla Belde ve Köylere ulaşan güzergah olacağını ifade etti.

Başkan EFİL,bu konuda Siyasi mülahazalardan,bölgecilik ve köycülük gibi ayrımcılıklardan da uzak durulması gerektiğini önemle vurgulayarak sözlerini tamamladı.

Toplantıda söz alan Salman belediye başkanı Murat KEMENT böyle bir toplantının ilçemiz ve beldelerimiz açısından çok önem arz ettiğini belirterek “Bizleri bir araya getiren Akkuş belediye başkanımız sayın Lütfi EFİL’e teşekkür ediyorum. Ben Akkuş’u ve Akkuşluyu sahipsiz kalmış diye düşünüyorum. Yol sorunu yıllardır beldemizin ve köylerimizin belini büken büyük bir sorundur. Bu konuda top yekün hem fikir olarak beraber hareket ederek başarıya ulaşacağımızı düşünüyorum.” dedi.


Toplantıya katılan diğer belde belediye başkanlarından Akpınar belediye başkanı Fikri ÇAMOĞLU; “ Bize acilen yol lazım, güzergah bizi ilgilendirmiyor neresi olursa olsun ama bir an önce yolumuz yapılsın, güzergah konusunda diğer belde belediye başkanı arkadaşların ve tüm köy muhtarları adına bir sıkıntı olmayacağını ben şahsen taahhüt ediyorum.” dedi.

Toplantı sonunda Ak Parti, Akkuş ilçe başkanı Hüseyin TÜRK başkanlığında Akkuş belediye başkanı, belde belediye başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri ve Muhtarların katılımı ile bir heyet oluşturularak 21 Şubat 2005 tarihinde Ankara’ya giderek ilgili milletvekili ve bürokratlarla görüşülmesi kararlaştırıldı.

  

SALMAN-SEFERLİ-AKPINAR GRUP YOLU İÇİN UMUT IŞIĞI

Şubat 2005 tarihinde Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL’in başkanlığında oluşturulan, Salman-Seferli-Akpınar Beldeleri ile Akkuş arasındaki grup yolu kurultayının Ankara ziyareti meyvelerini vermeye başladı.Salmandan çalışmaya başlayan dozer bölge halkı için umut ışığı oldu. Akkuş-Çaldere-Çamlıca-Armutçalağı güzergahından Çamurlu belen kesişim noktasına ulaşacak olan yol “ Her üç beldeye de eşit uzaklık” prensibince 22 km oluşmaktadır. Bölge halkı bu başlangıcın sonucunu da görmek istemektedir. Yetkililerden bu çalışmaların ekipman bazında artırılarak devam etmesini bekliyor, yapılacak olan bu yolun Akkuş için en önemli hizmet olacağını düşünüyoruz. (Akkuş Belediye Başkanlığı)

 

GÜVELUŞAĞI MAHALLESİ KÜTÜPHANE KURMA ÇALIŞMALARI

Ordu İli Akkuş İlçesi Salman Kasabası’nın Güveluşağı Mahallesi’nde, Mahalle Muhtarı Murat FİLİZOĞLU, Salman Kuşakkaya İ.Ö.O, Okul Öğretmeni Nihat BACANAK ve Camii İmamı Engin AĞCA ile mahalle halkının beraberce yürütmekte olduğu “Her Mahalleye Bir Kütüphane” kampanyası doğrultusunda mahallemize halk kütüphanesi açmaktayız. Çalışmalarımız doğrultusunda değişik Kurum ve Kuruluşlardan kitap talep etmekteyiz. Sizlerin de bu kampanyaya katılımınızı ve kütüphanemize kitap desteğinde bulunmanızı arzulamaktayız.

 

Bilindiği üzere eğitilmemiş nesiller, milletler yok olmaya mahkumdur. Cehalet her kötülüğün başıdır. Bu amaçla mahallemizdeki çocuklarımızın, mahallemizin bilgi edinebilme ve boş zamanlarını değerlendirmesi amacıyla kütüphanemizin zeminini fayansla döşenmiş rafları hazırlanmış elektrik tesisatı, sıvası, boyası, camı, çerçevesi, kapısı vs… bilumum ihtiyaçları tamamlanmış geri kalan ihtiyaçları da tamamlanmaya çalışılmaktadır. Fakat kitap ihtiyacı henüz giderilmemiştir.

 

Bölgemizde iş olanaklarının sınırlı olması, iklim şartlarının sert olması, arazi yapısının engebeli olması nedeniyle halkımızın geçim şartları oldukça zordur. Bunun en önemli sonuçlarından biri olarak insanlarımızın bir çoğu evine kitap alacak durumda değildir. Hatta çocuğunun okul kitaplarını dahi temin etmekte güçlük çeken insanlarımız bulunmaktadır.

 

Sınavlara hazırlanmakta olan öğrencilerimizin büyük çoğunluğunun elinde maddi sıkıntıdan dolayı kitap bulunmamaktadır. İşte böyle bir durumla karşı karşıya olan çocuklarımızın yardımına koşmayı ve onlara elimizden gelen yardımı yapmayı kendimize görev bildik.

 

Çocuklar geleceğimiz demektir. Onları hangi ölçülerde yetiştirirsek bizlere yarın onu sunacaklardır. Eğer bir tane çocuğumuzun dahi gelişimine vesile olabilirsek bizler için en büyük onur olacaktır.

 

Sizler de böyle imkansızlık içinde bulunan bu kardeşlerimize el uzatmayı istemez misiniz. Onlara yapacağınız en küçük bir katkı bile onların gelişimlerinde çok büyük etkiye sahip olacaktır.

 

Kütüphanemiz iki oda olup bir odası kitaplık, bir odası okuma ve çalışma salonu olarak dizayn edilmiştir. Çalışma salonumuzda bir adet Televizyon ve bir adet VCD bulunmaktadır. Salonumuzdan özellikle İlköğretim ve Lise Öğrencileri için çalışma ortamı hazırlanmış ve boş zamanlarını burada değerlendirebilmeleri için her türlü imkan sağlanmaya çalışılmıştır.

 

Sizlerin de elinizden geldiği kadarıyla bu kampanyaya destek vereceğinize inanıyor ve yardımlarınızı en kısa zamanda bizlere ulaştırmanızı bekleriz.

Gelin cehalete karşı birlikte savaşalım. Saygılarımızla…

Adres: Salman Kasabası Güveluşağı Mahallesi Mahalle Muhtarlığı Akkuş/ ORDU

İrtibat Telefonları: 0452 614 56 23 – 0452 614 53 05 – 0535 311 69 86

E-Mail Adresleri: kutuphanemiz52@mynet.com enesnihatbacanak@hotmail.com

Not: Ödemeli olarak göndereceğiniz yardımları bu adrese gönderebilirsiniz.

Şükrü DEMİR Belediye Meydanı No: 19/A Akkuş/ORDU

Yapacağınız yardımları, Projemiz hakkında görüş ve fikirlerinizi veya yardım alabileceğiniz kurum yada kuruluşları bizlere posta yada mail yoluyla bildirirseniz seviniriz.

Engin AĞCA

 

Camii İmam Hatibi

 

Nihat BACANAK

 

Okul Öğretmeni

 

Murat FİLİZOĞLU

 

Güveluşağı Mahallesi Muhtarı

 

 

 SALMAN BELDESİNDEN TÜM HABERLER

 

 

Related Articles

37 YORUMLAR

 1. Bu yollar nezaman bitecek salman yolu akkuş salman arası 30 km bunu yapamayacak kadar açizmıyız bu yolların yapılmasını açilen bekliyoruz hiç bir insanımız buraya gelemiyor bu yollar bitiriyor adamı

 2. bir yil salmanda kahvecilik yaptikdan sonra rusyaya geri dondum cunku masrafimi cikaramaz hale geldim kapattim salmana sahip cikalim gundengune kotuye gidiyoruz 6700 olan nufus neden 3200 dustu siyasiler esip gurluyo ama salmanin henuz dogru durust yolu bile yok gocu onlemekicin is imkani yaratmak gerek secimden secime salmana ugrayan siyasilere duyrulur

 3. değerli salmanlı arkadaşlar özellikle istanbuldaki akkuşta yeni bir kampanya başlamıştır***BİR ÖĞRENCİDE SEN SEVİNDİR***bu kampanya tamamen giyecek üzerinedir biliyorsunuz akkuşta kış çetin geçmektedir burdaki çocuklarımızın ayakkabı bot mont gibi giyeceklere ihtiyacı vardır haydin kampanyaya katılmaya yardıma

 4. SELAMUN ALEYKÜM SAYIN HEMŞERİLERİM
  MART 2009 AYINDA YAPILACAK OLAN BELDEMİZDEKİ BELEDİYE BAŞKANI SEÇİMİNDE TÜM ADAYLARA BAŞARILAR DİLERİM. ANCAK; ŞU ANKİ BELEDİYE BAŞKANIMIZ GERÇEKTEN YAPILMASI MÜMKÜN OLMAYAN BİR ÇOK HİZMETLERİ BAŞARDIĞINI TAKDİR ETMEMİZ GEREK. BURADA KİMİN NERELİ OLDUĞU (SALMAN-TAŞOLUK-ÇAMALAN) AYRIMINI YAPMADAN ADAYIMIZI SEÇMEMİZ GEREK. BOŞ LAFLARA KARNIMIZIN TOK OLMASI GEREK. LÜTFEN DİKKAT DAHA ÖNCEKİ HATALARA DÜŞMEYELİM. BAŞKANIMIZ MURAT KEMET’İ ALLAH BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN. ALLAH EMANET OLUN

 5. salman kasabası gercekten karadenizin incisi salmanlı olmaktan gurur duyuyorum belediye başkanımız murat kemente cok teşekkür ederim yaptıgı hizmetlerden dolayı

 6. herkesın bayramını en içten dılkelerımle kutlarım benımle beraber gıdecek olan asker arkdaslara ve bana hayırlı teskereler hayırlı bayramlar

 7. değerli salmanlı kardeşlerim bir kaç gün önce bu köşeden salmanla ilgili görüşümü yazdım salman muhabirine teşekkür ediyorum bunu yayınladığı için bende kuşçulu köyünün bağderesi mahallesindenim salman yer olarak çok güzel bir yer yalnız salmanlı kardeşler nedense salmana fazla yatırım yapmadı yoksa şimdiye kadar akkuşu geçebilirdi bende bu köşeden bunları dile getiriyom kimse kızmasın neden çünkü şahan kaya barajı yapıldığı zaman salman inanılmaz değer ve görüntüye bğürünecektir bende isterim salmanda bir mekanım olsun benim tüm yerlerim sular altında kalacak salman yer olarak hem akkuş hem samsun toprak larına sınır bir yer malesef ben salmanı hiç gezmedim yazın geleceğim tabi bu arada hale salmanı tanıtan resimlerin yeterli olmadığını düşünüyom salman bu kadar dar kalıba sığdırılmaz bazı çalışmaları siteden takip ediyom daha fazlasını yapmak mümkün bu sizler için ben misafir olarak yazıyorum çalışmalarınızın devamını dilerken burda yazdığım eleştiriyi olumlu algılayın amacım salman için güzel şeyler görmek belediye başkanına ve tüm salmanlılara selam lar ist göstepeden

 8. mrb salmanlı hemşerilerim ben kuşçulu köyünden ismet ist da ikamet etmekteyim salmanı çok merak ediyorum hiç gelmek nasıp olmadı sitesine girip bir bakayım dedim bomboş bir balon gibi yazık koskoca salmanda kimse yokmu salmanı tanıtan hiç resim yok meyvalıya bir bakın kuşçuluya bir bakın üzüldüm salman yılların salmanı haydi nerdesiniz salmanlılar bu size yakışmadı şu salmanı iyice bir tanıtın resimlerle hadi görelim bir dahaki yorumumu iyi dinlersiniz bu işler site kurmakla yetmez lütfen icraat bekliyoruz selam ve sevgilerle

 9. slm ordu akkuş salman taslıyatakta oturuyorum gökal erbaa arasında servis söferüyüm buyüzden yolların yapılmaını istiyorum.

 10. SEFERLİ-SALMAN-GÜLDERE-DAĞYOLU-TAHNAL-SALIPAZARI,AKPINAR-ESATÇİFTLİĞİ-SALIPAZARI-SAMSUN Yolunu kullanan üç ilin,üç ilçenin ERBAA-AKKUŞ-SALIPAZARI Belediye,Belde BAŞKANLARI,Meclis üyeleri,Köy ve Mah.MUHTARLARI Üç ilçenin bu yolu kullanan kaç köy var SİZ benden daha iyi bilirsiniz. Bu yol BU MİLLET İÇİN çok önemli.Sanırım bu yolu kullanan üç ilden 100 köy ve mahalle vardır. BU MİLLET te SİZİN yanınızda olursa böyle bir yoldan kurtuluruz, NEDEN olmasın.Dağlolu Muh.sen akrabamsın,senin daha çok çalışman lazım Ali VARLI kardeşim tamammı. İLGİLENEN HERKESE TEŞEKKÜR…

 11. ben mine köseoglu dag yolu köyüne gelin geldim konyadan bende sevdim köyünüzü ama kaynanan sakine köseoglu tarafından evden atılldım cocugumla yani yabancı birini istemediler oraların düzenine ayak uyduramadım diye simdi esimle ayrıyız size soruyorum simdi yabancı olmam beni köyünüzden atmalarına sebeb miydi.ogullrını yeniden evlendireceklermiş kendi samsunda oturan hakkı varlının kızı asiyeyle.duyurulur.

 12. salmanda askerlik yaptım 1999 2000 yılları çok anılarımız oldu tekrar gelemiyoruz sayenizde bu anıları burdan tazeliyoruz saygılar

 13. ben akkuş’un şirin köyü kargı’dan baha KUYUMCU memleketimizin sadece seçimlerde hatırlanması bizi çok üzüyor ulaşım olmayan yerde kalkınma olmaz yolların düzelmesi ve ulaşımın kolaylaşmasını istiyorum şirin köyümü özledim ilgilerinize teşekkür ederim.!!!

 14. ben köyümü çok özledim keşke kanatlarım olsada gidebilsem annem ve babamda köyde ama ben gidemiyorum onları çok özledim hayırlısıyla inşallah seneye eşimve bebeğimle gideceğim aeo

 15. Sn.akkuş belediyesnin dikkatine….
  ben kargı köyünden erdal kuyumcu bizim köyümüz hizmette en son sırada kalıyor…!ben istanbulda oturuyorum senede bir kez arabamla gelemiyorum yol yüzünden ilk önce yol ve eletirik sorunlarının çözülmesini istiyorum.Yolların yapılmasını ve eletirik problerninde çözülmesini istiyorum!
  İLGİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN Teşekkür Ederim….!!!
  KUYUMCU OĞLU İNŞ

 16. ben de bir salıpazarlı olaraktan akkuş salıpazarı yolunun en kısa sürede yöre insanının arz ettiği şekliyle yapılmasını istiyorum.bende salman ve akkuştan gelen otobüs ve minibüslerden faydalanan biriyim birde otobüs ve minibüs sayısı dilerim çoğalır çünkü o otobüslere her bindiğim de çocukların o sıkışık ve eziyetli halleri beni çok ama çok üzüyor

 17. köyümüzün güzelligini hayranlıkla izliyoruz.ilginin biraz daha artırılmasını öneriyorum.köyüme slm hepinizi seviyorum
  muharrem güngör ve ellez köseoğlu’nun torunu MUSA GÜNGÖR

 18. köyün güzelliği okul ve yol çilesi yüzünden eriyor yöneticiler bir önce hamle yaparak bu sorunları çözmeleri beldelerin ve köylerin varlığını sürdürmesini sağlamalılar

 19. Değerli Akkuş-Salman yöneticileri;
  site çok güzel olmuş.
  Ben Nevşehir Merkezden Emekli Öğretmenim.
  1983-1985 yılları arası Dağyolu Köyünde Öğretmenlik yaptım. Siteyi görünce çok duygulandım. Öğrencilerimin hepsinin gözlerinden öperim.
  Beni tanıyan tüm köy halkına saygı ve selamlarımı gönderiririm.

 20. her belediye başkanı olan binbir tane vaat ediyor biz vaat değil köylerimizın gelişmesını bekliyoruz gurbette değil doğduğumuz yerde yaşamak istiyoruz gençlerimize neden iş imkanları sağlanmıyor başkanım yollara göstermiş olduğunuz itinadan dolayı minnettarız saygılarımla

 21. İNŞALLAH OLURDA KÖYÜMÜZE GELİP GİDERKEN SAMSUN ÇARŞAMBA SALIPAZARI İSTİKAMETİ YERİNE ORDU AKKUŞ SALMAN İSTİKAMETİNİ KULLANIRIZ SAMSUNU DAHA ÇOK GÖRDÜM. AKKUŞDAN BE YOLLAR BİTSİN ORDULU ORDUDAN GELİP GİTSİN

 22. BİR BAŞKADIR BENİM MEMLEKETİM TAŞIYLA SUYUYLA YEŞİLLİĞİYLE BİR TEK YOL SORUNUMUZ VAR HAYIRLISIYLA ODA HAL OLUR İNŞ ALLAH HERKEZE SELAM OLSUN DAĞYOLU KÖYÜNDEN ERSİN VARLI

 23. güzlel kardeşim ,sultanbeyli akkuşlular dernek başkanı hakkı mıhcının mücadelesini ,hiç yazmıyorsunuz.o insan ,gece gündüz meccanen mücadele ediyor,siyasetcileri huzursuz ediyor,etkinlikler tertipliyor,sadece, salmanın yolu ve diğer ihtiyaçları için. artık bunlarıda görmeniz lazım saygılar

 24. güzlel kardeşim ,sultanbeyli akkuşlular dernek başkanı hakkı mıhcının mücadelesini ,hiç yazmıyorsunuz.o insan ,gece gündüz meccanen mücadele ediyor,siyasetcileri huzursuz ediyor,etkinlikler tertipliyor,sadece, salmanın yolu ve diğer ihtiyaçları için. artık bunlarıda görmeniz lazım saygılar

 25. güzlel kardeşim ,sultanbeyli akkuşlular dernek başkanı hakkı mıhcının mücadelesini ,hiç yazmıyorsunuz.o insan ,gece gündüz meccanen mücadele ediyor,siyasetcileri huzursuz ediyor,etkinlikler tertipliyor,sadece, salmanın yolu ve diğer ihtiyaçları için. artık bunlarıda görmeniz lazım saygılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar