15 Haziran 2024 Cts

Salman Belediyesi Askeri Birlik İle Yolu Ayırdı

Askeri Birliğin İçinden Geçen Yol Ayrıldı
askeryoluayr.jpgaskeryoluayr1.jpg

ALMAN BELEDİYESİ BELDE DE BULUNAN ASKERİ BİRLİK İLE YOLLARI AYIRDI

Haberde yazdığımız başlık yanlış anlaşılmalara asla meyil vermemeli. Salmanlılar, Salman ve Salman Belediyesi Askeri ile daima iç içe kaynaşmıştır. Başlığa konu olan haber ise şöyle gelişti.

Daha önceki senelerde de bizzat gördüğümüz ve şaşkınlıkla izlediğimizde ve konu hakkında yetkililerden bilgi almıştık. Sorumuz şöyleydi: Salman Jandarma Karakolunun, bahçe giriş kapısından devamlı sivil araçlar giriyor. Neyin nesi bir olay mı var. Gerek yaya, gerek araç ile insanlar devamlı karakola giriyor neden diye sorduğumuzda aldığımız cevap ise, Hayır hiç bir olay yok. Bu şekilde bir sıkıntıda zaten olmaz Salman'da Askeriye birliğin içinden Mahallelere ve köylere yol geçiyor. Başka yol olmadığı için köylerin yolları askeriye birliğin içinden geçiyor.

Yıllardır bu şekilde devam eden bu sorun güvenlik açısından sanırız askeri birlik için sıkıntı doğurmaktadır. Vatandaşlar içinde çok rahat olmadığını düşünüyoruz. İşte bu aşamada Belde Belediye Başkanı Murat KEMENT bu sıkıntıyı gidermek için kolları sıvar ve Askeri birliğin içinden geçen yolu iptal eder. Nedeni ise yeni yol yapmıştır. Kendi deyimi ile "Karakol Altı Yol" yapılmış ve hizmete açılmıştır. Başkanımız ile birlikte yeni yapılan yolu gördük. Güzel ve yerinde bir çalışma olmuş. Tebrikler Salman Belediyesi ve Personeli,  Başkan KEMENT "Yolda henüz çalışmaların bitmediğini özellikle Karakolun bahçe duvarının yıkılma tehlikesinin ortadan kaldırmak için yolun üst tarafına Perde Duvar yapacaklarını,  ihalesinin yapıldığını belirtti. Büyük ihtimalle de perde duvar bu gün itibariyle bitmiş olabilir.

Salman'daki Haberlerimiz Devam Edecektir. Salmanlılar sitemizi takip etmeyi unutmayınız

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar