21 Haziran 2024 Cum

Salman Beldesinde Eczane Olmaması Hastaları Çileden Çıkarıyor. Beldeye 2 Doktor Ataması Yapıldı. Ancak, İlaç Almak İçin İstikamet Akkuş Oluyor

Salman'a Eczane Ya Açılacak Ya Açılacak

Salman Beldesinde Eczane Olmaması

Hastaları Çileden Çıkarıyor

Beldeye 2 Doktor Ataması Yapıldı. Ancak,

İlaç Almak İçin İstikamet Akkuş Oluyor

Salman Belediye Başkanından alınan bilgiler doğrultusunda Salman Kasabası merkezde bulunan Sağlık Ocağına görevinden ayrılan doktorun yerine doktor geliyor.

Eski doktorun ayrılması ile doktorsuz kalan Kasabamıza girişimler sonucu yeni atama döneminde 2 doktor ataması gerçekleştirildi. 6 Aralık 2011 Salı günü yeni atanan doktorlarımız yeni görevine başlayacaktır, hemşerilerimize duyurulur.

Ayrıca özellikle kış aylarında ulaşımdan dolayı en büyük sorunların başında gelen ve hala çözülmemiş olan eczane sorunuda da bir an önce çözüme kavuşur ve doktorunda gelmesi ile birbirini tamamlamış olur. Aksi halde muayene olan bir hasta ilacını almak için o gün akşam reçeteyi yarın sabah akkuşa giden birine verecek ilaç en az bir gün yada 2 gün sonra gelmesi hastaları zor durumda bırakacak.

Dileğimiz eczane açılması olmasa da yeni gelen doktorlarımız öncülüğünde sağlık ocağımıza temel ilaç stokunun sağlanması zorunlu görüyoruz bunları ilgililere ulaştırmayı bir borç biliyoruz.

Salman Kasabası internet sitesi olarak Beldemize göreve yeni atanan doktorlarımıza bu yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Haber:  www.salmankasabasi.com – Ali GÖK / Turgay MIHÇI – 5 Aralık 2011 Pazartesi

 

Akkuş İnternet Sitesi Yorumu: 4 Bine Yakın Nüfusun Olduğu bir beldede halen daha Eczane olmaması çok elzem bir durum. Devlet bu beldede yaşayan insanların sıkıntı çekmemesi için halkın ayağına Doktor gönderiyor. Sağlık Ocağı açıyor. Ancak gelen doktorların yazmış olduğu ilaçları almak için belde halkı Akkuş'a gitmek zorunda kalıyor. Hastaya bu eziyet niye? Salman'a Eczane açılması için girişimleri hemen başlamalıdır. Konuya ilgi duyanların ve konu ile yakından ilgilenenlerin duyarlı olmasını bekliyoruz. Akkuş İnternet Sitesi Salman'a Eczane açılması konusunu gündemine almıştır. Salman'a Eczane ya açılacak ya açılacak.

 

 

Related Articles

3 YORUMLAR

  1. Değerli site yönetimi Salman Kasabasıyla ilgili sorunları dile getirmeniz bizleri memnun etti ancak çözümü yanlış kanallarda aramamak lazım.Eczane kamu kurumu değil tamamen özel teşebbüs.Eczacılarda öncelikle karlılığa önem veriyor.Ulaşım şartlarına bakıyor.Nufusa bakıyor.Nufusun yıl içi dağlımına bakıyor.Kısacası birçok ince hesap yapıyor.Bölgede az da olsa hayvancılık yapılıyor.Bildiğim kadarıyla salman’ın tarım danışmanıda veteriner hekim.Veterineri ilaçlarıda yanlış bilmiyorsam eczaneler satabiliyor.Ekonomik açıdan düşünülürse çok rahat bir eczaneyi ekonomik olarak kaldırabilecek bir belde salman.Bu konuların yerel basında dile gelmesi kamuoyu oluşturulması ve eczacı tanıdığı olanların dile getirmesinin önemli olduğunu düşünüyorum.

  2. site yönetimi sizi gerçekten tebrik ve bütün salmanlılar adına teşekkür ederim şunu izah etmek gerekirse bir insan zorluk görmeden zorlugu bilmez tahmin edemiyorm kaç kişi sesimizi duyuyor burdan ama salman’da yaşamayan salman’ı bilmez zorlukları bilmez ,salman’da ilaç yazdırıp Akkuş’ a sırf ilaç için onca para harcamayı kimse bilmez doktor var ilaç yok ilaç gelir doktor gider sayın belediye başkanı acaba ne zaman salman gülecek seçim zamanında imzalı belgelerle millet vekiliyle gövde gösterisi yapan sayın belediye başkanım salman ın yolları için salmanın saglıgı için ne zaman salman ın eksigi bitecek?salmanlılar sizden saglıklı bir salman yolları güzel bir salman istiyor başka bişey degil.

    Site Yönetimi: Yorumunuz için teşekkür ederiz. Ancak; yorumlarınızı yazarken lütfen adınızı ve soyadınızı da yazmayı unutmayın

  3. ohaaa.size bu don harbi büyük geldi.siz salman ı biliyomusunuz.eczacılık ciddi iştir sizi aşar.o içnde olduğunuz cemiyetlerden bile salman a eczane açacak kimseyi bulamazsınız .maliyetleri yükselten ve bu iş,i yapılmaz hale getiren bu iktidar cüneyt zapsu ya veya avanesine bir bim açarsa eczanede açılır.akıllı olun akıllı .her şeye zıplamayın.azcık internet kurcalayın

    SİTE YÖNETİMİ: İsminizi müdür olarak yazmışsınız. Adınız müdür ise güzel isim bir kurumda yada bir iş yerinde müdür iseniz yine sizi tebrik ederiz. O mevkilere gelmekte kolay değil. Hem ismi güzel olacak hemde belli mevkide olacak olan kişi herhalde gerçek anlamda adınız ve soyadını cesarettle yazar. İsmini yazmaya cesareti olmayan kişinin söyledikleri yada yazdıkları ne derece ciddiye alınır. Aklımıza iyi getirdiniz. Bir haber yapalım ki Salman’a BİM açılması için,
    Hakaret etmeden, kişileri siyasi suçlu ilan etmeden, konuyu kaleme alsanızda sizin adınız ile sitemiz ana sayfada haber yapsak. Bizlerde sizlerin sayesinde bilgi sahibi olsak. Daha iyi olmaz mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar