24.Eyl.2020
ad

Yazar hakkında

9 Yorumlar

 1. MERT

  Necmi ÇAMOĞLU adını kullanarak yorum yazan zata sesleniyorum.Başkalarının adını kullanarak yorum yazmaktan pek hoşlanıyorsunuz galiba. Bu ancak şuna benzetilir.Dibi tutan kazanı, kendi kepçen dururken başkalarından kepçe alıp, karıştırmaya. sözüm başkalarının adını kullanarak yorum yazanlara .

  Yanıt
 2. cevdet aşçı

  akpınar köyünün ilçe olmasını bende istiyorum.

  Yanıt
 3. Mustafa TETİK

  Bahadır hocama katılıyorum ilçe olmak için tek kriter nüfus değildir.Kaldı ki bu kadar nüfusla ilçe olursanız,bir sonrdaki dönem ilçenin kapatılmasının gündeme gelmesi kuvvetle muhtemeldir.Günümüzde en büyük güç nüfustur.Hizmet almaya gittiğinizde adama ne kadar nüfusun var diye sorarlar.Burada biz nüfusu nasıl arttırırız göçü nasıl önleriz bunu tartışalım.
  Akkuşun potansiyeli zaten belli bunu bölmek yerine bütün belde ve köyleriyle bir olup öncelikli sorunları çözmeliyiz.Bana göre en büyük ihtiyacımız Ünye – Niksar Karayolunun genişletilmesidir.Bütün Akkuş bu konuya odaklanmalıdır.İki dönemdir ülke çapında devam eden dubleyol çalışmalarından niçin Akkuş nasibini alamadı.Bu konuda idarecilirimiz,siyasilerimiz ne yaptılar ne yapmalıdırlar?
  Bırakalım bu ayrılma işlerini bunlar sonuç itibariyle bölgeye yararlı olmaz gündemi bu şekilde meşgul etmek asıl sorunlardan uzaklaşmak demektir.Akuşda kapatılan Kereste fabrikasının boşluğunu nasıl doldururuz?, Yeni istihdam ve Üretim tesisleri nasıl oluştururuz? Kısacası göçü,işsizliği,yoksulluğu nasıl önleriz bunları konuşalım.Tabela da ilçe yada belde yazılması o kadar da önemli değil.
  Sözlerimi bir hikaye ile bitirmek istiyorum;
  iki genç yolda ilerlerken bir ceviz görürler; cevizi ilk önce ben gördüm ben yiyecegim der biri.Öbürü hayır der ilk önce ben gördüm der ve kavga etmeye başlarlar.Arkadan bir ihtiyar gelir niçin kavga ettiklerini sorar ve cevizi ikiye kırıp içini yer kabukların bir parçasını birine öbür parçasını diğerine verir “kavga etmeyin paylaşmasını bilin” der ve yoluna devam eder.

  Yanıt
 4. BAHADIR KAYIM

  1-SALMANIN İLÇE OLMASI YUKARIDA BAHSEDEN BAZI ARKADAŞLARINDA BELİRTTİĞİ GİBİ HEM SALMANI GELİŞTİRİR,HEM SEFERLİ VE AKPINARA FAYDASI OLUR HEMDE AKKUŞUN ÜZERİNDEN BENCE BÜYÜK BİR YÜKÜ KALDIRIR,ANCAK EĞER YAPILACAKSA AKKUŞUN YUKARIDA ARKADAŞIN BELİRTİĞİ GİBİ BİR ŞARTI OLMALI VE O ŞARTTA SALMANIN ÜNYE VE NİKSAR BAĞLANTISI AKKUŞ ÜZERİNDEN OLMALIDIR.SALMANIN ŞÖYLE BİR ŞANSIDA DOĞAR,SALIPAZARI YOLUNU KARAYOLU BAĞLANTISINA ALDIRIRSA,SAMSUN-AKKUŞ-NİKSAR YOLU DOĞAR Kİ BU HEM AKKUŞA HEMDE SALMANA FAYDALI OLUR.
  FAKAT,ŞUDA BİR GERÇEK Kİ,AKKUŞUN ENKALABALIK KÖYLERİ BURADADIR VE GEÇİMLERİ MERKEZE YAKIN DİĞER KÖYLERİN AKSİNE FINDIK ÜZERİNE OLUP,EKONOMİK DEĞERİ VARDIR,VE AKKUŞA PAZARA,ADLİYEYE,OKULA,ASKERLİK ŞUBESİNE VE İSTANBUL-ANKARA ARABASINA GELENLER İYİ PARA BIRAKMAKTADIR,HATTA AKKUŞUN YARI GELİRİ BURADANDIR.VE İLÇE OLURSA BU İNSAN-PARA AKIŞI KESİLEBİLİR..BUDA BÜYÜK DEZAVANTAJ’DIR.
  2-DEVLETLU BÜYÜKLERİMİZ VE BAZI VATANDAŞLARIMIZDA ŞUNU İYİ BİLSİNKİ,İLÇE YADA İL OLMAK ÖYLE NÜFUSA GÖRE OLMAZ! COĞRAFYA-İHTİYAÇ-EKONOMİ GİBİ ŞARTLARI VARDIR.KUSURA BAKMAYIN,YENİKENT YANİ ÇAMURLUK 2000 İN ALTINDA ÇIKTI,DOĞRU KAPANSIN AMA ACABA NÜFUSU DAHA FAZLA ÇIKAN AKPINARDAN DAHA İYİ KASABA GÖRÜNTÜSÜ YOK MUDUR? BUGÜN KIŞ NÜFUSU 1500 YAZ NÜFUSU 15-20 BİN OLAN EGE-KIYI BELDELERİ VAR,ONLAR NE OLACAK? YANİ NE İLKÜVEZ,NE YOĞUNOLUK İLÇE OLAMAZ! BENCE KEŞKE TEKKİRAZ ZAMANINDA İLÇE OLMALIYDI,ÇÜNKÜ İLÇE-ŞEHİR GÖRÜNTÜSÜ VAR.AMA İŞİ BİLEN BELDE BELDY.BAŞKANLARIMIZ ÇEVRE KÖYLERİ BELEDİYE SINIRINA ALARAK,NÜFUSLARINI YÜKSEK GÖSTERDİLER VE kurtardılar!!!!ALTINI ÇİZİYORUM.
  3-BANA GÖRE ÇAYBAŞININDA İLÇE HAKKI ELİNDEN ALINMALIDIR,ÇÜNKÜ SİYASETENDİR AZ İLERİSİ İKİZCE İLÇEDİR.VE ŞUNU BİLELİM,HAKİKETEN TÜRKİYENİN NÜFUS RESMİ BÜTÜN ELEŞTİRİLERE RAĞMEN DOĞRUYA ÇOK YAKIN ÇIKMIŞTIR.YAZILMAYANLARI BELEDİYELER TESPİT ETMEKTE VE ÇİFT YAZILANLAR SİSTAM DIŞINA-BİRİSİ-ATILMAKTA VE OTURDUĞU YERDE YAZILMAYANLARA ORANIN BELEDİYELERİ BASKI YAPMAKTADIR.O HALDE BU SAYIM NASIL GERÇEK OLMAZ?ÖNYARGIYI KIRALIM.
  4-BANA GÖRE TÜRKİYEDE ACİL İL OMLASI GEREKEN BİR YER VAR..ORASIDA ŞEBİNKARAHİSARDIR.MESUDİYE,SUŞEHRİ,AKINCILAR,GÖLOVA,ALUCRA ORAYA BAĞLANMALIDIR,ÇÜNKÜ ÖZELLİKLE KIŞIN ÇOK ÇİLE ÇEKİYORLAR.HEPSİDE İLLERİNE ÇOK UZAKLAR..
  5-ORDUNUN,BENCE ŞEHİRLEŞMİŞ-İLÇE SIRASI ŞÖYLEDİR:1-FATSA-2-ÜNYE-3-PERŞEMBE4-AKKUŞ 5-AYBASTI 6-KUMRU 7-KORGAN 8-GÖLKÖY9-ULUBEY …GERİSİ ŞEHİRLEŞEMEMİŞ İLÇE BANA GÖRE..

  Yanıt
 5. TAHSİN ÇAYIROĞLU

  BU MÜNAKAŞA NEREDEYSE ON BEŞ YILLIK BİR MAZİYE SAHİPTİR. ÖNEMLİ OLAN SALMAN İLÇE OLACAK TARTIŞMASI DEĞİLDİR ÇÜNKÜ BU ÇABA İSTER, EMEK İSTER, FEDAKARLIK İSTER. ÖTE YANDAN BUNU AKKUŞ SALMAN TARTIŞMASI HALİNE GETİRMEK KADAR ÇOCUKÇA BİR DAVRANIŞ OLAMAZ. BU HEM KİMSEYE FAYDA VERMEZ HEM DE GÜLÜNÇ BİR HAL ALIR. BURADA MÜHİM OLAN EL ELE VERMEKTİR. BİRİNCİSİ SALMAN HİÇ BİR ZAMAN AKKUŞ’UN DIŞINDA DEĞİLDİR KALDI Kİ KÜLTÜREL ÖĞELERİMİZ TAMAMEN AKKUŞ’A HAS OLUP AKKUŞ’U TAMAMLAYAN BİR BÜTÜNDÜR. SALMANLILAR OLARAK KENDİMİZİ AKKUŞ’UN DIŞINDA GÖRMÜYORUZ VE BELDEMİZİN İLÇE OLMASI DA KESİNLİKLE AKKUŞ’A ALTERNATİF OLMAYACAKTIR. AKKUŞ ZATEN ÜNYE-NİKSAR ARASINDA OLMASI VE ORTA KARADENİZ’İ İÇ ANADOLU’YA BAĞLAMASI HASEBİYLE ZATEN ÖNEMLİ BİR COĞRAFYA ÜZERİNDEDİR. ÖBÜR YANDAN SALMAN’IN İLÇE OLMASI HALİNDE İSE YİNE AKKUŞ’UN BATI TARAFINDAKİ HEMŞEHRİLERİMİZ RAHAT EDECEKTİR, ŞÖYLE Kİ AKKUŞ İLE OLAN MESAFE DOLAYISIYLA VE ÖZELLİKLE KIŞ ŞARTLARINDA ULAŞIM PROBLEMLERİ ÇÖZÜLMÜŞ OLACAKTIR VE EN ÖNEMLİSİ AKKUŞ YÖRESİNİ BİR BÜTÜN OLARAK DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDE BU MÜSPET YÖNDE BİR GELİŞMEDİR. EKONOMİK OLARAK DA YÖRE GELİŞECEKTİR. BU CİHETLE BİR BÜTÜN OLARAK AKKUŞ’U SALMAN’IN ARKASINDA GÖRMEKTEN HER DAİM MUTLU OLACAĞIZ.

  Yanıt
 6. ALİ OSMAN KEMENTOĞLU

  EFENDİLER ÖNEMLİ OLAN NÜFUS İDDASI DEĞİL.ÖNEMLİ OLAN BÖLGE HALKININ HİZMET NASIL ALIR GÖÇLERİ NASIL ÖNLERİZ.HALEN 2008 Lİ YILLARDA YOLU OLMAYAN SAĞLIK OCAĞINDA YETERLİ PERSONEL OLMAYAN YOLLARDA KAR KIŞ REHİN KALAN HASTALAR .ARTIK AMACIMIZ İNSANLARA YATIRIM OLSUN.DÜNYADA KALICI DEĞİLİZ AMA ESRLERİMZLE HİZMETLERİMİZLE BAKİ OLALIM.*SALMANIN BARAJ ÜSTÜNDEKİ KÖYLER İLÇEYE UZAK OLDUĞU İÇİN HİZMETDEN YOKSUN KALIYOR.EKOMİSİ İYİ OLANLAR KIŞIN GÖÇ YAZIN KÖYÜNDELER.EĞER SAYIN SİYASİLER BÖLGEDE ARAŞTIRMA YAPARSALAR BENİ FAZLASIYLA ANLAYACAKLAR.LÜTFEN:GURBETDEN SELAM

  Yanıt
 7. Salih

  Düşüncelerin ne kadar doğru olacağına söyleyecek bir sözüm yok ancak haberde bansedilen Akkuş’un nufusu 4038 değil Çal dere Mahallesi ile birleştirilmiş olan nüfus4694 dür.

  Site Yönetimi Not: Haberimizdeki konu nüfus sayımındaki sonuç, sayımdan sonraki gelişmeler ayrı bir konu, karar verilme aşamasında yetkili kurumlar hangi tarihi baz alacaklarını belirleyeceklerdir.

  Yanıt
 8. yAGMuR

  2007 yılına göre salmanın nüfusu akkulştan yüksek olabilir ancak 2008 itibarıyla ilçemizin nüfususalmanı geçmiştir salmanın nüfüsu ilçeden daha az olduğu için ilçe olması tahminlerime göre zordur ayrıca bundan sonra nüfüsu 5000 altındaki yerler belediye bile olamazken beldemizin ilçe olması çelişkilidir
  salman için en hayırlısının olması temennisiyle

  Yanıt
 9. erdem

  çok daha güzel olur

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ