7 Aralık 2022 Çar

Sahildeki İlçelerde Asfaltlı Yol Çalışması Devam Ediyor. Akkuş İlçesinde Asfaltlı Yol Çalışması Kış Aylarında mı Yapılacak. Doğrusu Merak Ediyoruz.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı

Ordu Merkez Altınordu’ya bağlı 9 Mahalleyi

birbirine Bağlayan Yolun

Asfaltlama İşleminin Devam Ettiğini

Yakında Bitirileceğini Dile Getirdi

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi Yönetimi ve Ekibi Olarak Bizlerinde Sayın Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımıza İletmek İstediğimiz Konu:

Sayın Başkanım; Sizlerin de yakinen bildiği gibi senenin 8 ayında sahildeki ilçelerde yol asfaltlama çalışmaları yapılabilmektedir.

Ancak Akkuş İlçesinde ise; Senenin sadece Temmuz-Ağustos ve Eylül aylarında yollara sıcak asfalt atma çalışması yapılabilmektedir.

Sobanın hiç yerinden sökülmediği 1350 rakımdaki Akkuş İlçesinde çetin kış iklimi kendini yılın en az 9 ayında göstermektedir. Dolayısı ile sıcak asfalt atmak için çalışma yapılacak geriye 3 ay kalmaktadır.

Hepimizin bildiği gibi geçen sene Akkuş Salman Kadıköprüsü grup yolundaki Asfalt çalışması yanılmıyorsak 2 ay sürdü. Kaldı ki bu yolda da altyapı çalışmaları daha önce yapılmıştı.

İlçemizdeki grup yolları bilindiği gibi

Dereyolu Akkuş-Salman Yolu

Dereyolu Ormancık-Kuşçulu-Ortabölme-Alan-Seferli

Akkuş-Ketendere-Gedikli-Çukurköy-Çavdarköy-Meyvalı-Külekçili-Ceyhanlı

Kutboğaz-Koçcuvaz

Akkuş-Damyeri-Tuzak

Bunun dışında daha önce asfalt yapılan

Kızılelma

Çayıralan

Yolları olmak üzere ana grup yolları olarak bilinmektedir.

Bunlara ilaveten köyleri birbirine bağlayan ara yolları hiç saymıyoruz şimdilik.

Köy içi yolları zaten dile getirmek istemiyoruz şimdilik.

Ama hiç olmaz ise Grup yollarına artık asfalt atın.

Yetmedi mi o kadar beklediğimiz.

     Herhalde yaz mevsiminde sahildeki ilçelere asfalt atıp, kış aylarında asfalt atma sırası Akkuş’a geldi deyip, iş makinalarını ilçeye gönderip kar yağışından asfalt atamayıp geri dönmesini sağlamazsınız. Yada şöyle bir açıklama yapılmaz.

“Akkuş ilçesindeki grup yollarını asfalt yapacaktık. Hatta iş makinalarını da ilçeye gönderdik fakat hava şartları müsaade etmedi”

şeklinde bir açıklama umarız yapılmaz. O tür açıklama Akkuşluların aklı ile dalga geçmek demektir.

 

Ordu Merkez Altınordu İlçesinde yapılan

asfaltlı yol haberini sizlere taktim edelim.

 Altyapısı tamamlanan ve 9 mahalleye ulaşımı sağlayan Teyneli-Kökenli güzergâhında, sıcak asfalt çalışmalarını başlattı.

Altınordu ilçemize bağlı 9 mahalleyle bağlantılı olan Teyneli-Kökenli yolunda sıcak asfalt çalışmaları

Ordu Büyükşehir Belediyesi mahalle yollarını sıcak asfalt ile birbirine bağlamaya devam ediyor.

27 Haziran 2019 Perşembe

Ordu Büyükşehir Belediyesi mahalle yollarını sıcak asfalt ile birbirine bağlamaya devam ediyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Altınordu ilçemize bağlı 9 mahalleyle bağlantılı olan Teyneli-Kökenli yolunda sıcak asfalt çalışmalarımızın 2 km’lik kısmı geride kaldı” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesindeki mahalle yollarında altyapı ve sıcak asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Mevsim şartlarının normale dönmesiyle birlikte çalışmalarına hız kazandıran Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri, altyapısı tamamlanan ve 9 mahalleye ulaşımı sağlayan Teyneli-Kökenli güzergâhında, sıcak asfalt çalışmalarını başlattı.

BAŞKAN GÜLER: “MAHALLELER SICAK ASFALTLA BULUŞACAK”

Toplam uzunluğu 4,5 km olan yolda ekiplerin özverili bir çalışma yürüttüklerini dile getiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 2 km’lik güzergâhta sıcak asfalt çalışmalarının tamamlandığını söyledi. Başkan Güler, “Teyneli-Kökenli Yolu; Akkese, Kayadibi, Örencik ve Günören Mahallelerimizi direk olarak Uzunisa mevkiinden Ulubey kara yoluna bağlayan bir güzergâhtır. Bu yol Karacaömer, Yemişli, Çavuşlar Mahallelerimiz ile de bağlantılı bir yol. Daha önce Akkese, Kayadibi, Örencik, Günören,  Karacaömer, Yemişli ve Çavuşlar Mahallelerimiz sıcak asfalta kavuşmuştu. Teyneli-Kökenli yolunun da tamamlanmasıyla birlikte artık bu 9 mahallemiz sıcak asfalt konforuyla birbirine bağlanmış olacak” diye konuştu.

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar