23 Şubat 2024 Cum

SAĞLIK MÜDÜRÜ, SAĞLIK OCAKLARININ YENİLENDİĞİNİ SÖYLÜYOR. AKKUŞ İLÇESİNDE KAÇ SAĞLIK OCAĞI YENİLECEK

Sağlık Ocakları ve Evleri Yenileniyor

Ordu Sağlık Müdürü Dr. Halis Türkyılmaz, il genelinde eski mimariyle yapılmış sağlık ocak ve evleri ile diğer sağlık ünitelerinin yenilenmesine hız verdiklerini söyledi.

Dr. Halis Türkyılmaz, yaptığı açıklamada, Çamaş, İkizce, Kabataş, Korgan, Ordu Merkez, Fatsa, Gürgentepe, Kumru ve Çatalpınar ilçelerindeki sağlık ocak ve evlerinin bir çoğunun inşaatının tamamlandığını, bazılarının inşaatının sürdüğünü kaydetti.

Çamaş ve Kabataş merkez sağlık ocaklarının inşaatlarının tamamlandığını, tefriş ve çevre düzenlemesinin ihaleye çıkarıldığını, İkizce Sağlık Ocağı’nın inşaat sözleşmesinin yapıldığını ve 2007 Eylül ayında teslim alacaklarını, Korgan-Çamlı Sağlık Ocağı ile Ordu Merkez 5 Nolu Sağlık Ocağı’nın ihaleye çıkarıldığını kaydeden Dr. Halis Türkyılmaz, "Gürgentepe, Çaybaşı, Ünye 1.Nolu, Fatsa 1 Nolu ve İslamdağ sağlık ocaklarının yeniden yapımı ihaleye çıkarıldı. Bunlar 2007-08 yıllarında tamamlanacak. Dikenlice Sağlık Evi inşaatı biterken, Kumru-Esence Sağlık Evi ihale aşamasında bulunuyor. Merkez Erenli Sağlık Evi’nin yüzde 40’ı tamamlandı. Fatsa-Hatipli, Korgan-Çayırkent sağlık ocakları DPT’ye teklif edildi. Alanket Sağlık Ocağı, belediye başbakanlığı tarafından yapılacak. Çatalpınar Sağlık Ocağı yeniden yapılacak. Belediye tarafından merkezde 2 bin metrekare yer tahsisi yapılarak yeniden il tipi sağlık ocağı yapılmak istenmektedir. Gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Kumru Sağlık Ocağı ve lojmanları heyelan nedeniyle kullanılamaz halde olup yeniden yapımı yatırıma sunuldu" dedi.

Ordu merkez ilçede bulunan 2 Nolu sağlık ocağının artık ihtiyacı karşılamaktan uzak kaldığını, bu sebeple aynı araziye yeni bir sağlık ocağının yapılmasının kaçınılmaz olduğunu belirten Dr. Türkyılmaz, bu konuda Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile görüşmelerin sürdüğünü kaydetti. Türkyılmaz, Perşembe İlçesi’ne hastane yapılması çalışmalarının da sürdüğünü ifade ederek, "Perşembe Hastanesi için 5 bin metrekare alana ihtiyaç vardı. Belediye ile imar tadilatı yapılarak 3 bin 776 metrekare yer temin edildi. Ancak Sağlık Bakanlığı tip projesi için bu alanın yeterli olmadığı anlaşılınca yeni yer arayışı başladı" açıklamasında bulundu.

Daha önce SSK Doğum Hastanesi olarak kullanılırken Devlet Hastanesi’ne devredilen Nuri Başer Hastanesi’nin de ‘Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ olarak hizmete açılacağını belirten Türkyılmaz, Gölköy Devlet Hastanesi ek bina inşaatının da DPT’den çıktığını, proje tadilatlarının yapıldığını ve ihale aşamasına gelindiğini, Mesudiye’de özel müteşebbis tarafından başlanılan ancak yarım bırakılan hastanede de gerekli tadilatların yapılarak 2007 yılının Temmuz ayında bitirileceğini söyledi.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar