10 Aralık 2022 Cts

Saadet Partisinin Ordu Büyükşehir Başkan Adayı İdris Naim ŞAHİM

 

Saadet Partisinin

Ordu Büyükşehir Başkan Adayı

İdris Naim ŞAHİM

Şahin “Saadet” dedi

İçişleri eski Bakanlarından İdris Naim Şahin, Saadet Partisi’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

İsmi farklı partilerden aday olarak telaffuz edilmesiyle birlikte Ankara kulislerini hareketlendiren İdris Naim Şahin, memleketine siyasete Saadet Partisi’nden dönmeye karar verdi.

Saadet Partisi İl Başkanı Erkan Temiz, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, tüm Türkiye’de bütün seçim çevrelerinde kendi adaylarıyla seçime katıldığını söyledi.

“Bu seçimlerde milletimizle ittifak yapıyoruz.”diyen Temiz, “Adaylarımızı tespit ederken seçmenimizin, halkımızın taleplerini dikkate alarak tespit etmeye çalıştık. Kimliği, kişiliği temiz adaylarla seçmenimizin önüne çıkıyoruz. Bugün itibariyle Ordu’muzun Büyükşehir Belediye Başkan adayının şehrimizin sevilen yiğit evladı sayın İdris Naim Şahin olduğunu bilgisini sizlerle büyük bir memnuniyetle paylaşmak istiyorum.” dedi.

Şahin’in, doğudan batıya görev yaptığı her yerde iz bıraktığını vurgulayan Temiz, “Kendileri ile genel merkezimizin yürütmekte olduğu görüşmelerin sonunda dün itibariyle sayın Şahin ile başkan adaylığı konusunda mutabakat sağlanmıştır.”açıklamasını yaparak uzun süredir heyecanla beklenen açıklamayı yaptı.

Saadet Partisinin, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in olduğu bildirildi.

-Siyasete geri döndü –

İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin, Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne Saadet Partisi’nden aday oldu.

Geçtiğimiz günlerde CHP-İYİ Parti ittifakının Ordu’da anlaşma sağlayarak ortak aday göstereceği iddialarının ardından, kısa bir süre önce de ismi İYİ Parti’nin tek adayı olarak gündeme gelen İdris Naim Şahin, Ordu’ya Saadet Partisi’nin adayı olarak talip oldu.

İsmi farklı partilerden aday olarak telaffuz edilmesiyle birlikte Ankara kulislerini hareketlendiren İdris Naim Şahin, memleketine siyasete Saadet Partisi’nden dönmeye karar verdi.

-Saadet tüm ülkede kendi adayıyla sahada –

Saadet Partisi Ordu İl Teşkilatı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak İdris Naim Şahin’i resmen açıkladı.

Saadet Partisi İl Başkanı Erkan Temiz, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu’nun aldığı karar gereği tüm Türkiye’de bütün seçim çevrelerinde kendi adaylarıyla seçime katıldığını söyledi.

-“Kimliği, kişiliği temiz adaylarla seçmenimizin önüne çıkıyoruz” –

Herhangi bir siyasi partiyle resmi seçim iş birliği veya ittifaklarının söz konusu olmadığını belirten Temiz, “Bu seçimlerde milletimizle ittifak yapıyoruz. Adaylarımızı tespit ederken seçmenimizin, halkımızın taleplerini dikkate alarak tespit etmeye çalıştık. Kimliği, kişiliği temiz adaylarla seçmenimizin önüne çıkıyoruz. Bugün itibariyle Ordu’muzun Büyükşehir Belediye Başkan adayının şehrimizin sevilen yiğit evladı sayın İdris Naim Şahin olduğunu bilgisini sizlerle büyük bir memnuniyetle paylaşmak istiyorum.” dedi.

Temiz, Şahin’in, doğudan batıya görev yaptığı her yerde iz bıraktığını anlatarak, şunları kaydetti:

“Sayın bakanımız Ordu’muzda da hoş bir sada bırakmıştır. Bu güven ve sevginin ifadesi olarak vefalı hemşehrilerimiz adeta söz ve gönül birliği yaparak pek çok iş ve çalışmasının yanında kuruluşuna öncülük ettiği Ordu Büyükşehir Belediyemize başkan olmasını istemişler, bu istek son 6 aydır artarak devam etmiş ve karşı konulmaz bir ısrara dönüşmüştür. Diğer siyasi partiler yanında partimiz de değerli hemşehrilerimizin bu ısrarlı isteğine aracılık etmiş ve kendileri ile genel merkezimizin yürütmekte olduğu görüşmelerin sonunda dün itibariyle sayın Şahin ile başkan adaylığı konusunda mutabakat sağlanmıştır.”

-İdris Naim Şahin kimdir?-

İdris Naim Şahin, 1 Haziran 1956’da Ünye’de doğdu.

Mülki İdare Amiri; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını TODAİE’de Kamu Yönetimi alanında tamamladı.
Araklı, Türkeli, Ermenek, Devrekâni, Eleşkirt, Cizre ve Elmalı Kaymakamı olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığı’nda Mülkiye Başmüfettişi oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu.

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörlüğü yapan Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Türkmenistan Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ve Ordulular Birliği Hizmet Vakfı Üyesi ve Yöneticisi olarak bu görevleri üstlendi.

AK Parti’nin kurucuları arasında yer aldı.

3 Kasım 2002 ve 22 Temmuz 2007 Milletvekili Seçimleri’nde İstanbul Milletvekili olarak TBMM’ye girdi.
24. Dönem Ordu milletvekili olarak tekrar TBMM’ye girdi. Seçimlerden hemen sonra Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında kurulan 61. Hükümet’te İçişleri Bakanlığı görevine getirildi. 24 Ocak 2013 tarihinde Kabine revizyonu ile Başbakan tarafından görevinden alındı. Yerine İstanbul eski Valisi ve Ak Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler getirildi.
İngilizce ve Arapça bilen Şahin, evli ve 6 çocuk babasıdır.

25 Aralık 2013 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekilliği görevinden istifa etti.

İstifasından sonra, “Emniyet ve yargı personeline yapılan uygulamalar, değerlendirmeler akıl, hukuk ve adalet anlayışıyla izah olunamamaktadır. Kuruluşunda kolay ve sevinçli bir kararla üye olduğum partimden, zor ve üzüntü veren bir kararla istifa ediyorum” açıklamasını yaptı.

Yoluna bağımsız olarak devam ederken, Millet ve Adalet Partisi’ni Mehmet Bozdemir’le birlikte 19 Kasım 2014 tarihinde kurdu. Partinin ideolojisini ise “milliyetçilik” ve “muhafazakârlık” olarak belirledi. Bir süre sonra kurduğu partisinden istifa etti.

Uzun aradan sonra İdris Naim Şahin, siyasete Saadet Partisi’nin Ordu Belediye Başkan adayı olarak dönüş yaptı.

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar