2 Aralık 2023 Cts

İsa Başkan, 2011 yılındaki Milletvekili Seçimlerinde Kızılelma’dan Çıkacak Oy Oranına İşaret Etti

Bu netice önümüzdeki yıl yapılacak olan milletvekili seçimlerinde çıkacak sonucun işaretidir.

 

 İsa Başkan,

2011 yılındaki Milletvekili Seçimlerinde

Kızılelma'dan Çıkacak Oy Oranına İşaret Etti

 REFERANDUMDA BELDELERİN BİRİNCİSİ KIZILELMA

            12 Eylül 2010 tarihinde yapılan referandum oylamasında Kızılelma Beldesi %96 EVET diyerek en yüksek destek ile beldeler arasında birinci oldu. Beldede seçime katılımın yüksek olması için Belde Teşkilatının, Belediye Meclis Üyelerinin, mahalle muhtarlarının çalışmaları ve Kızılelmalı İş adamlarının gurbette çalışanların Kızılelma’ya gelmeleri için her türlü imkanı sağlamaları dikkat çekiciydi.

Kızılelma Belediye Başkanı İsa DEMİRCİ yaptığı açıklamada; "Öncelikle yeni dönemin ülkemize, milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. 12 Eylül 2010 tarihi, hem ihtilalın izlerinin silindiği hem de statükocuların direncinin kırıldığı tarih olarak anılacaktır. 12 Eylül yeni bir dönemin başlangıcı olmuştur. Millet iradesi eski dönemleri kapatıp ülkemizin geleceği için önünün açılması yönünde olmuştur. Kızılelma halkı da bu referandumda üstüne düşen görevini en iyi şekilde yapmıştır. Bu güne kadar olduğu gibi bu seçimde de şahsıma, sayın milletvekillerimize ve en önemlisi sayın başbakanımıza olan güvenlerini tazelemiştir.  Bu netice önümüzdeki yıl yapılacak olan milletvekili  seçimlerinde çıkacak sonucun işaretidir."

Related Articles

1 Yorum

  1. Kızılelma için bu cümle kullanılabilir ama ülke genelinde yapılan en büyük hata bu oylamanın partilerin güvenoyu şekline dönüşmesi idi. Bu nedenle “Evet” diyecek olanların bir çoğu “Hayır”a yönelmiştir. Bu oylamanın MHP tabanında titreşimler yarattığı kesin. Bölünmeler oldu. Ve Sayın Bahçeli de artık o makamı bırakmalıdır. Seçimlerde AKP gene iktidar olacaktır ama ülkenin en önemli sorunu artık terör olmaktan çıkmış kürt sorunu haline gelmiştir. Bu duruma radikal bir çözüm üretebilirlerse daha da güçlenebilirler. Terörü bitirmeleri gerek. Bu irade var mı? bence zayıf. İmralıyı muhatap kabul etmeyi kimse göze alamaz.

    kızılelma beraberliklerinden ödün vermeyen bir belde. Partizanlık dışında da her zaman birleşmeyi başarabilen ender bir topluluk… Darısı çayıralanlıların başına…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar