21 Haziran 2024 Cum

Resimlerle Çayıralan Beldesi

Akkuş İnternet Sitesi olarak Çayıranlıların yanındayız. Beldeyi ve belde insanlarına haksız yere laf edenlerin karşısındayız. Cevabımızı bu haberi yapmakla veriyoruz. İlçemizin en güzel beldelerinden Çayıralanı, resimlere göstermek istedik sizlere

RESİMLERLE  ÇAYIRALAN  BELDESİ

 

 

 

  

 

 

 

 

Akkuş İnternet Sitesi Yönetimi olarak

Her zaman olduğu gibi

ÇAYIRALAN BELDEMİZE VE ÇAYIRALANLILARA

SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

SİTEMİZDEN ÇAYIRALAN BELDEMİZE VE BELEDİYESİNE

HAKSIZ YERE LAF EDENLERİN YAZILARI  YAYINLANMAYACAKTIR.

Related Articles

7 YORUMLAR

 1. Yabancı biri olarak birkaç cümle söylemek isterim. Okul isimlerini kim koyar bilemem ama bana kalırsa Şehit Ali Köse o ismi hak etmiş gibi geliyor. YAZIKIYI ŞEHİT ALİ KÖSE İLKÖĞRETİM OKULU ismi ilede olabilir. Çayıralan da tanımayan yok. demekki kadir şinas bilen bir adammış. Eğitimin değerini bilen birisi belli ve de çayıralan Akkuş\’ un en kültürel beldeldelerinden bu şehidimizin de katkısı vardır herhalde. Önemli olan önce insan…

 2. TEŞEKKÜR EDERİM

  Sayın site yönetimi Çayıralan\’ın güzelliklerini bir kez daha göz önüne getirmeniz beni mutlu etti. Hatta o güzelliklerin arasına benim bir zamanlar gönderdiğim fotoğrafları da eklemenize sevindim.Bu arada İlhan Satılmış sizin bu davranışınız sayesinde babamı hatırlamış ve onunla ilgili duygularını yazmış, vesile olmuşsunuz bunun için de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.Bu arada İlhan satılmış beye de sizin şahsızınızda teşekkür ederim. Umarım bir ara tanışma fırsatı buluruz.

  AMA

  Şunu söylemeden edemeyeceğim; neden şimdi ?
  Çayıralan\’ın güzelliklerini neden şimdi hatırlama ve hatırlatma gereği duydunuz ?
  Neden diğer site ile aranızdaki mutabakatsızlık konusu gündeme gelince bu Çayıralan fotoğraflarına sarıldınız ?
  Diğer sitenin yazdıklarını da okudum, orada birçok soru var siz o sorulara cevap vermek yerine Çayıralanlıların yanındayız diyorsunuz.
  Bu bir çelişki değil mi ?
  Belediye başkanı ile \”sessizlik\” mutabakatı yaparken nasıl Çayıralanlının yanında olabilirsiniz ?
  Çayıralanlılar suskun insanlar toplululuğu mudur ?

  Ben bir Çayıralanlıyım, babam bir Çayıralanlı, hem de kabri o beldede olan bir şehit Çayıralanlı.
  Babamın hakkı siyaseten gasp ediliyorken, benim hakkım gasp ediliyorken, siz benim yanımda değildiniz.
  Oysa ki, siz benim o okul konusundaki çabaları mı en iyi bilenlerdendiniz.

  O, en alta koyduğunuz fotoğraflara bir kez daha bakın, benim gözümle tabii ki bakamazsınız ama biraz daha hissederek bakın. Orada ben ne görüyorum biliyor musunuz ?
  Şehit dedesini hiç görmeyen, onun sıcak kucağını hiç hissedemeyen ve hissedemeyecek olan küçücük bir çocuğun soğuk mermere kondurduğu öpücüğü. İyi bakın o fotoğrafa…Çocuk da hiç bir riya yok. Saf duyguları var, babasının, babanesinin anlattığı kadarıyla dedesini biliyor ve o çocuk zaman zaman da soruyor \”Benim dedem niye öldü? \”
  , \”Yaşasaydı bana oyuncak alırdı deği mi baba\” diye.

  Bugün ancak bunları sorabiliyor ama yarın başka şeyler de soracak. Dede şefketinden yoksun yaşayan oğlum, yarın sizi de, dedesinin adının okula verilmesini engelleyenleri de soracak.Ve o ismin oraya neden verilmediğini de öğrenecek. Öğrenecek ve siyasetin bu denli acımasız olmasına o da benim gibi akıl sır erdiremeyecek.

  Tabutun önünde şehit Ali Köse fotoğrafına bakın, o parlayan gözün içindeki burukluğu göreceksiniz.
  Nasıl buruk olmaz ki, adı \”Yazıkıyısı\” ibaresinin yerine geçememiş, bir şehit o…
  Canını vermiş,ama adını verememiş…
  Öyle ki, eğitim onun için çok önemliydi. Önce kardeşlerini okutmak için çabalamış yılllarca, ardından çocuklarını okutmak için…
  Eğitim adına evini bağışlamış senelerce hiçbir karşılık beklemeden. Ve böyle bir neferin adı , \”Yazıkıyısı\” ibaresine tercih edilmiş siyaset uğruna…
  Evet ihsan beyler bir kez daha bakınız o fotoğraflara ve o fotoğrafların üzerindeki diğer fotoğraflara… Ve lütfen o iki fotoğrafı ayrı tutunuz onlardan.
  Çünkü o iki fotoğrafı Çayıralan\’ın güzellikleri arasında gösteriyorsanız, diğer birkaç fotoğrafı güzellikler arasında göstermemeniz gerekir. Çünkü arada ak ile kara kadar fark vardır.
  Yok eğer o diğer fotoğraflara güzellik diyorsanız, o son iki fotoğraflara hakaret etmiş olursunuz . Çünkü o iki fotoğrafta reklam yoktur, reklam amaçlı oraya gönderilmemiştir, şehitlerimiz sayfanız için bilgilendirme amaçlı oraya gönderilmiştir.

  Lütfen, oraya yeni yapılan okulda hala \”Yazıkıyısı\” ibaresinin bulunmasına neden olan insanlarla benim babamın fotoğraflarını aynı başlık altında kullanmayınız.
  Bu bizi yaralıyor, eminim onu da yaralıyordur. O iki resimde reklam yoktur. Ama diğer resimlerin bir bölümü reklam kokuyor.
  Yapmayın, \”siyaset\” uğruna bükülen boyunları yok saymayın…
  Burada ben bir Çayıralanlı olarak derdimi anlattım, Akkuş\’ta ve Çayıralan\’da onlarca dertli insan var…Bu tür mutabakatlar yaparak ne kendinizi ne de insanları bağlamayın.
  Artık Çayıralanla ilgili yazılar yayınlanmayacak demişsiniz ama bu bir eleştiri yazısı değildi, hele Çayıralan\’ı ya da Çayıralanlıları eleştiren bir yazı hiç değildi.
  Bunu Akkuş sitesine bir iç dökme, siyasete ve siyasetçilere bir sitem ve genel olarak bir değerlendirme yazısı olarak algılamanızı isterim.
  Evet, ben bir Akkuş dostuyum, bunları söylemek zorundaydım, belki yazıda kırıcı olabilecek bölümler var ama dostlar birbirlerini anlamak zorundadır. Siz de beni, sıkıntıları olan insanları anlayın, kapılarınızı bu matabakatlar çerçevesinde sınırlamayın.Tabi ki hakaret olan, tabi ki insanları rencide eden yazılara tepkinizi koyun ama insanların görüşlerini açıklamasın engellemeyiniz..
  Lütfen…

  Site Yönetimi: Akkuş İnternet Sitesi kimsenin hakkını kısıtlamıyor. Bunu siz söylüyorsunuz site yönetimi olarak bizim böyle bir sözümüz yok. Adını yazmaya cesaret edemeyen kişin yazısı elbette yayınlanmayacak. Çayırlanı küçük düşürecek yazı elbette yayınlanmayacak. Abdullah bey Çayıralanda bir iki konuyu dile getirmekle meşgulken bizler Akkuş İlçesini Belediye yi beldeleri ve 34 köyü düşünerek haberler yapıyoruz. Sizlerde bu işlerin içindesiniz, siz haberlerinizde bir beldeyi ve insanlarını küçük düşürücü yazılar yazdığınız oldu mu? Çayıralan doğal güzellikleri ile anılsın diye düşündük resimleri yayınladık. Bir sürü eleştiri yazmışsınız. Aynı sayfada bir kaç resmin aynı anda olması sizi üzmüş. Kişilerin isteklerine haber yapılmaz ki, Biz site yönetimi olarak genel düşünmek durumundayız. Bir başka sitenin ortamı germek için yaptığı haberi farklı yorumlayarak bizlere hakaret etmeniz hiç uygun değil. Birbirimizi anlamamız ve yardımcı olmamız gerekmiyor mu?

 3. Değerli abim sanki gönlümüzün sesi oldun.Sana çok teşekkür ederim.Yorumların hepsini okudum ve neden halkımız susturulmak isteniyor anlamıyorum. Neyse daha fazla yazıp güzel yazını baltalamak istemiyorum.Sesimizi muhakkak duyan olacaktır. Selam ve saygı ile….

  Site Yönetimi: Halkın susturulması ibaresinden sitemizi belirtiyorsanız yanılgı içindesiniz. Bakınız yazdıklarınız yayınlanıyor demekki sitenin bu tür bir çalışması yok.

 4. Fotoğraflar çok güzel, Son resim duygulandırdı (Şehit Ali Köse Kabri ) Uzun yıllar önce Ankara K.Örendeki evimize misafir olmuştu. Bu vesile ile tekrar ruhun şad olsun diyorum. Birde Çayıralan Beldesi ve Belediyesi ile haksız laf edenlerin yazılarının yayınlanmayacağı yazılmış. Böyle bir durum varsa tabiki yazılmasın, fakat öz eleştirilerimizide yapabilmeliyiz diye düşünüyorum. Memleketime,hemşehrilerime sonsuz selamlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar