12 Nisan 2024 Cum

Ramazan TINKIR, Neden Akkuş Belediye Başkanlığına Aday Adayı Olmayı Düşünüyor

Sitemiz Köşe Yazarı Emekli Zİraat Mühendisi Ramazan TINKIR, Neden Akkuş Belediye Başkanı Olmak İstiyor

 Sample Image
Emekli Ziraat Mühendisi Ramazan TINKIR
 
AKKUŞ Belediye Başkanlığına
 
Aday Adayı Olmayı Neden Düşünüyorum
 

Sevgili Akkuş’lu hemşerilerim;

Bu gün 29 Mart 2009 Yerel seçimleri hakkında sizlerle duygularımı paylaşmak istiyorum. Sevgili hemşerilerim, gerek Akkuş’ta yaşayan gerekse Ülkemizin değişik köşelerinde yaşayan bütün hemşerilerimin ortak sevdasıdır AKKUŞ. 

Beni bir çoğunuz bilse de buradan bazı genel ve yerel seçimlerde kimleri  neden seçtiğimizi sizlerle paylaşmak istiyorum.

– Genel Seçimlerde İllerin nüfusuna göre Milletvekillerini seçeriz.

Yerel seçimlerde ,

a) mahalle ve köylerimizde muhtar ve ihtiyar heyeti.

Belde,İlçe ve İllerimizde Belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri.

c)İl Genel Meclis üyeleri.

Saygıdeğer hemşerilerim, biliyorsunuz Genel seçimlerde seçilen Milletvekilleri TBMM de yasama ve Yürütme görevlerinin yanı sıra seçildikleri seçim çevrelerindeki hemşerilerinin problemlerini çözmek için gayret gösterirler.

 Akkuş tarihinde ilk defa AK Parti Milletvekili sayın Mustafa HAMARAT Beyi meclise göndermiş ve makus talihini yenmiştir. Mustafa Bey seçildiği 22 Temmuz seçimlerinden bu güne kadar Akkuş ‘un yıllarca el atılmayan problemlerine el atmış ve çözüm üretmeye çalışmıştır.

İnanıyorum ki Yerel seçimlerde bundan önce seçilen,muhtarlarımız,belde belediye, ilçe belediye ve İl Belediye Başkanlarımızla İl Genel Meclisi üyelerimizde kendi birikimleri doğrultusunda seçildikleri yerlerde  hemşerilerimizi en güzel şekilde temsil etmeye çalışmışlardır.

Değerli hemşerilerim hepinizin bildiği bu kısa açıklamadan sonra sizlere takım çalışmasının öneminden bahsetmek istiyorum.

Biliyorsunuz takımlarda her mevkinin oyuncularının görevi kendine göre önemlidir. İşte Bu yerel seçimlerin önemi bizler için iyi bir takım kurmak ve yıllarca amatör kümede mücadele eden AKKUŞ’umuzu ve AKKUŞ’lumuzu profesyonel lige çıkarmak olacaktır.

Gerek Akkuş’ta gerekse gurbette yaşayan değerli hemşerilerime düşen görev AKKUŞ için çalışacak,mücadele edecek iyi bir takım kurmak olmalı.

– Bir takımın yükünü hep seyirci çeker.Parayı veren odur.Gerek evinde gerekse deplasmanda(Gurbette)çileyi çeken odur.Takımlar başarısız olursa hep oyuncular değiştirilir. Takım iyi yönetilmezse oyuncular parasını alır saltanatını sürer devran hep böyle gider.

Sevgili hemşerilerim bu durumlarda genelde taraftar takımına sahip çıkar.Yönetimi uyarır.İmkanlar dahilinde bazı mevkilere oyuncu alınmasını ister.İyi yönetimlerde bu talepleri dikkate alır.

İşte Akkuş’un takımının değerli sahipleri,gerçek sahipleri değerli hemşerilerim.Ben bir Akkuş’lu olarak buradan sizlere sesleniyorum.Diyorum ki bu takımın oyuncularının seçilmesinde katkınız olsun.Birazda hepimizin yüzü gülsün.

Ben Sizlere bu takımda görev almak istediğimi söylemek istiyorum.Çünkü benim birikimim Devlet tecrübem bana göre bu takımda oynayarak katkı sağlamaya yetecek seviyede. Bu benim görüşüm,elbette asıl olan siz değerli hemşerilerimin görüşü.Benimle ilgili kanaat sahibi olabilmeniz için sizlere birazcık kendimden bahsetmek istiyorum.

1958 yılında Akkuş Çaldere köyünde dünyaya geldim.İlkokula Çaldere köyü Çamalan ilkokulunda başladım. Daha sonra Akkuş Atatürk İlkokulunda bitirdim. Orta Okulu da Akkuş ’da  bitirdikten sonra Samsun Tarım Meslek Lisesini bitirerek  Devlet memuru olarak göreve başladım.

Memurluğum sırasında sırasıyla Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Seracılık Meslek Yüksek Okulu, Eskişehir Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesini Toprak Bölümünü bitirdim. Emekli oluncaya kadar yaklaşık 31 yıl değişik kurum ve kuruluşlarda teknik elemen ve Müdür olarak görev yaptım. Bu süreçte Ülkemin bir çok bölgesini ve kurumunu tanıdım. Görev yaptığım her kurum ve kuruluşta insanların kendi bölge şartlarına uygun hizmetleri nasıl aldığını gördüm. Kendimi geliştirmek adına kıt imkanlarla hep çalıştım ve bu birikimlerimle kendimi siz değerli hemşerilerime hizmet etme noktasında hazır hissediyorum. Bu yerel seçimlerde seçilecek ve AKKUŞ için çalışacak olan takımda olmak istiyorum.

Evli ve 3 çocuk babasıyım.Çocuklarımın ikisi de Ziraat Mühendisi olup Ordu ilinde Devlet memuru olarak çalışmaktadır.

Bu duygu ve  düşüncelerle 01.12.2008 pazartesi günü AKKUŞ Belediye Başkanlığına Sizler isterseniz ve Sayın Büyüklerimde uygun görürse aday adayı olmayı düşünüyorum.

Akkuş’lu hemşerilerimize hizmet etmek gayesi olan her aday adayı hemşerime şimdiden  başarılar diler saygılar sunarım.

Ramazan TINKIR

Ziraat Mühendisi

Related Articles

8 YORUMLAR

 1. SLM TÜM AKKUŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINA ,
  AKKUŞUN SORUNLARI İLE İLGİLENECEGİNİZİ SÖYLÜYORSUNUZ KENDİNİZCEDE HAKLI OLABİLİRSINIZ SAYIN ADAYLAR,
  ÖNCELİKLE KÖYLERLE İÇ İÇE OLMADIGINIZ SÜRECE HİÇBİRŞEY YAPAMAYACAGINIZINDA FARKINDA OLMALISINIZ MUTLAKA.
  VATANDAŞLA HAŞIR NEŞIR OLMADIGINIZ SÜRECE AKKUŞA HİZMET EDECEGİZ DERSENİZ SADECE KENDİNİZİ AVUTMAK OLUR.
  KÖYLÜ VATANDAŞLARIN NE İHTİYAÇLARI VAR NE SIKINTILARI VAR,DİYE BİR ARAŞTIRMANIZ OLDUMU OLACAKMI HİÇ ,
  AKKUŞUN KÖYLERİNDEKİ ZENGİNLER NEDEN AKKUŞA YATIRIM YAPMIYOR HİÇ AKLINIZA BİR SORU GELİYORMU AKLINIZA,
  BEGENMEDİGİNİZ O KÖY ZENGİNLERİ ÇARŞAMBA VE SAMSUNU İHYA ETTİ KARDEŞİM AÇIN GÖZÜNÜZÜ ARTIK
  O VATANDAŞLARI AKKUŞA YATIRIM YAPMAYA TEŞVİK EDİN BİR ŞEKİLDE Kİ AKKUŞ GELİŞSİN
  DAHA DÜN KURULDU AYVACIK BELEDİYESI BAKIN AKKUŞU KAÇ MİSLİ GEÇTİ
  BİLGİLERİNİZE ARZ EDERİM
  ENGİN GENÇ

 2. SAYIN RAMAZAN TINKIR,Senin her zaman çalışkankığını bilirim bu işinde üstesinden geleceğini ve akkuşumuz için faydalı çalışmalar yapacaından hiç kuşkum yoktur.Seni Kutlar başarılar dilerim.

 3. Değerl, hemşerilerim;
  Yerel seçimlerle ilgili duygularımı paylaşmaküzere yazdığım ve neden aday adayı lmayı düşünüyorum başlıklı yazımla ilgili yorum yapan herkese selam ,sevgi ve saygılar sunuyorum.
  Bu yazıyı yazdığımda Sayın Belediye başkanımız Lütfi EFİL Henüz aday adaylığını açıkamamştı.Kendisne göre hakl sebeplerivardı.Amacı sevenleri ve büyükleri ile istişare etmekti.Ben bu süreci en iyi bilenlerdenim.İşte bu nedenlerledirki bende aday adaylığı ile duygu ve düşüncelerimi hemşerilerimizle paylaşmak istedim.
  Nihayet Belediye başkanımız Sayın Lütfi EFİL dün aday adaylığını açıklamıtır.
  Ben kendi adıma bu yolda kendisine başarılar dilyorum.Amaçları AKKUŞ\’a hizmet etmek olan herkese başarılar diliyorum.
  saygılarımla.

  Ramazan TINKIR
  Ziraat Mühendisi

 4. Ramazan bey böyle bir açıklamayı neden yaptıgınızı anlayamadım AKP AKKUŞ ilçe başkanlıgında yaptıgımız toplantıda siz degilmiydiniz partinin yayınladıgı genelgede 2008 yılında kongresi yapılan teşkilatlarda parti yönetimine giren kişiler hangi şartlar altında olursa olsun istifa etseler bile belediye başkanlıgına,belediye meclis üyeliğine ve il genel meclis üyeligine aday olamazlar. Bunu bile bile adaylıgınızı açıklıyorsunuz yoksa bu genelge sizin için geçerli degilmi. Amacınız ne? gündeme mi gelmek? bu konuda beraber yola çıktıgınız ilçe başkanlıgı yönetimindeki arkadaşların görüşlerini aldınızmı.Lütfen açıklama yaparken düşünerek açıklama yapın olmayacak bir adaylık için gündeme gelmeye çalışmayın saygılar

 5. SAYIN
  RAMAZAN BEY DİYORSUNUZ YAA AKKUŞ KARA TALİHİNİ KIRDI EVET KIRDI EFİLİN GELMESİYLE HAMARTIN ÜSTÜN GAYRETLERİYLE
  SAYIN EFİL AKKUŞTAN ADAY OLMIYACAKMI BİRDEN BİRE SAYIN EFİL GÖZDEN CIKARILDI..SAYIN EFİLDE AKP DEĞİLMİ
  YOKSA EFİLDEN AKKUŞTA MEMUN OLMAYANLARMI VARKİ BÖYLE BAŞARILI BİR BELEDİYE BAŞKANIYLA YARIŞA GİDİYORSUNUZ
  BELKİ YAŞ OLARAK BENDEN BÜYÜK OLABİLİRSİNİZ AMA UNUTMIYALIM KI GELECEK BİZ GENÇLERIN ELİNDE GENÇ NUFUSU ARKANIZA ALMADAN BENCE BU YOLA CIKAMAYIN DERIM TABİKİ KARARINZA SAYGI DUYARIM BEN BİR KARDEŞİNİZ OLARAK KENDİ DUYGULARIMI YAZDIM FİKİR DÜŞÜNCE SİZİN OLSUN AMA AKKUŞ KENDİNİ ÇEVRE BELDELERE SEVDİRMİŞKEN GERİ TEPMEYE DÖNÜŞMESİN BUNDAN BİR KAÇ YIL ÖNCE BENIM BELDEM OLAN SEFERLİ İNSANI AKKUŞA ACAYİP DERECEDE KIN VE NEFRET BESLİYORDU SAYIN EFİL VE HAMARAT BU KIRILGANLIGI AZ DA OLSA KIRMAYA BAŞLADI AMA BİZ BİZE YAPILANI ASLA UNUTMAYIZ VE GENÇ HAREKETİ OLARAK HEDEFİMİZ SEFERLİYİ İLÇE KONUMUNA GETİRENE KADAR ÇALIŞMAYA DEVAM BELKİ BAZILARI İÇİN HAYAL OLUR AMA İNANMAK BAŞARMANIN YARISIDIR KİMSE UNUTMASIN KI SEFERLİ SAHİPSİZ DEĞİL KURULTAYDA KATILDIGIM BİR İLÇE BAŞKANIN SÖZÜ HALA KULAKLARIMDA SEFERLİNİN SAHİBİMİ VARMIKİ SEFERLİYİ SAVUNUYORSUN DEMİŞTİ SAYIN İLÇE BAŞKANI ARTIK VAR EMİN OL…

  YOLUNUZ ACIK OLSUN SAYIN TINKIR HERŞEY DİLEDİĞİNİZ GİBİ OLUR NASİP OLURSA SELAMLA DUA İLE

 6. RAMAZAN KARDEŞİM ŞİMDİDEN HAYIRLI UĞURLU OLSUN BEN SENİN BU İŞLERİ GÖTÜRECEĞİNE VE YAPACAĞINA İNANIYORUM AKKUŞ İÇİN KİM HAYIRLISI İSE ALLAH ONU NASİP ETSİN DİYORUM AMA BANADA SORACAK OLURSALAR SENİN YAPACAĞINI HERKESE SÖYLEYEBİLİRİM TABİKİ SECME HAKKI HALKIMIZIN ZANNEDERİM ONLARDA BİRAZDA OLSA SENİ TANIRLAR.HERŞEYİN HAYIRLISI ŞİMDİDEN HERKESE BOL ŞANSLAR.ŞU İYİDİR ŞU KÖTÜDÜR DEMİYORUM İLLAKİ HER GELEN BİR ŞEYLER YAPMAYA ÇABALADI SADECE GÖÇÜN ÖNÜNÜ KESEMEDİLER BİR İŞ SAHASI YAPALIM DİYEN OLMADI.BİR KERESTE FABRİKAMIZ VARDI NE OLDU SAHİPSİZLİKTEN MEN OLDU FABRİKA ÇALIŞIRKEN AKKUŞ BİR AKKUŞ,DU ÇOK GELENİ VE ÇALIŞANI VARDI ESNAFIN YÜZÜ GÜLERDİ ŞİMDİ İSE ESNAF KAN AĞLIYOR YAZLARI GURBETDEKİLER GELECEKDE 3 AY ONLARLA BİR İŞ YAPACAK ZATEN KIŞIN SABİT MEMUR TAKIMI HER ZAMAN ORDA SADECE ONLARLA OLMUYOR İŞ SAHASI.SAMSUNDAN HERKESE SELAM.BAŞINIZI AĞRITTIYSAM ÖZÜR DİLERİM.

 7. DEĞERLİ RAMAZAN BEY KARDEŞİM ADAY ADAYI OLDUĞUNU YAZMIŞSIN AMA HANGİ PARTİDEN ADAY ADAYI OLDUĞUNU YAZMAMIŞSIN YADA BEN GÖREMEDİM RESMİNİZE GÖRE BİR DEĞERLENDİRME YAPTIM MHP DEN ADAY ADAYI OLACAĞINIZ KANISINA VARDIM AMA HANGİ PARTİDEN ADAY ADAYI OLACAĞINIZI SİZİN AĞZINIZDAN DUYMAK İSTİYORUM SAYGILARIMI SUNARIM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar