17 Haziran 2024 Pts

Ramazan TINKIR Ak Parti’den İstifa Ettiğini Açıklarken, İlçenin İhtiyaç Duyduğu Hizmetlere Dikkat Çekti

Akkuş hepimizin kara sevdasıdır.

Ramazan TINKIR

Ak Parti'den İstifa Ettiğini Açıklarken,

İlçenin İhtiyaç Duyduğu Hizmetlere Dikkat Çekti

Saygıdeğer hemşerim;

Akkuş hepimizin kara sevdasıdır. Bu sevda Başta Akkuş’ta yaşayan hemşerilerimiz olmak üzere Türkiye’nin ve Dünyanın her köşesinde hayatını sürdüren bütün Akkuş’lunun ortak sevdasıdır. İşte bu nedenledir ki Akkuş’lu hemşerilerimin her birisi kendi imkânları ölçüsünde yaşadığı her yerde ve her dönemde Akkuş ve Akkuş’luya destek olmak ister.

Bu gün, Akkuş ilçe merkezi ve köylerde yaşayan bütün hemşerilerimizin sıkıntıları dünden daha fazladır. Belki herkesin bildiği konular olabilir, hoş görünüze sığınarak Akkuş ekonomisine bir göz gezdirelim istiyorum. Bakalım Akkuş’ta kaç esnaf var durumları nedir.

Bu gün itibariyle Akkuş İlçemizde; Bir petrol ofisi, İki eczane, Altı ekmek fırını, Beş lokanta, Altı nalbur, iki kuyumcu, üç beyaz eşya, Dört tüpçü, sekiz yerel market, iki ( AVM), altı berber, üç mobilya, üç Telefon, üç kasap, üç kırtasiye, yaklaşık on kahvehane, ulaşım sektöründe elli civarında hemşerimiz ticaretle uğraşmaktadır. Bu arkadaşlarımızın bir kısmı işleri gereği belki emeklerinin karşılığını almaktadır. Ancak büyük çoğunluğu zor ayakta kalmaktadır. Ticaretin canlı olması için en vazgeçilmez unsur tüketicinin olmasıdır. Maalesef Akkuş ve köyleri sürekli göç vermektedir. Azalan nüfusla birlikte esnafımızın iş hacmi de düşmüştür. Ben istisnasız Akkuş’ta ticaret yapan her hemşerimi kutluyorum. Onlara yürekten başarılar diliyorum.

Değerli hemşerilerim yukarıda bahsettiğim sektörlerde ticaret yapan hemşerilerimizin büyük çoğunluğunun ortak görüşü Akkuş’un sürekli’’ kan’’ kaybettiğidir. İş imkânı olmadığı için başta gençlerimiz olmak üzere fırsat bulan birçok hemşerimiz göç etmiştir. Maalesef Akkuş 1960 yılının gerisindedir. Bu yıllarda bir fabrikamız ve yaklaşık 300 çalışanımız vardı. Maalesef bu gün o fabrikamızda yok. Başta Ünye-Akkuş-Niksar yolumuz olmak üzere, Akkuş-Salman, Akkuş-Seferli, Akkuş-Akpınar gibi önemli yollarımız perişandır. Köy yollarımız ve mahalle yollarımız hiç yok gibidir.

Yüzlerce yetişmiş gencimiz olmasına rağmen Akkuş’lu bürokrat sayısı bir elin parmağını geçmiyor.

(Değerli hemşerilerim; Akkuş’lunun Akkuş’ludan başka ‘’dostu’’yoktur. Akkuş’u ancak Akkuş adına çalışacak ve hizmet üretecek insanlar şahlandırır. Önümüzde yerel seçimler var bu seçimler bana göre ilk fırsattır. Parti farkı gözetmeksizin bütün adaylara ve ekiplerine iyi bakalım. Kararımızı verirken, yollarımızı, işi olmayan çocuklarımızı düşünelim.

Değerli hemşerilerim, saygıdeğer dostlarım bu genel yazımda izniniz olursa birkaç cümlede kendimden bahsetmek istiyorum. Beni tanıyan birçok hemşerim bilir. Ben yıllarca Ülkücü hareketin, Türk-İslam birliğinin ilkelerini savundum. Emekli olduktan sonra Akkuş şartlarında hemşerilerime katkı sağlarım umuduyla ve dostlarımın telkiniyle AK Parti Akkuş İlçe teşkilatında üye olarak siyasete başladım. Daha sonra İlçe yönetiminde görev aldım. İlçemin genel sıkıntılarını Başta İl yöneticileri olmak üzere birçok vekile bildirdim. O gün Ak Partide görev alan genç kardeşlerimizin hepsine ağabeylik yaptım. Yerel seçimlerde Başta Salman olmak üzere Akpınar beldelerinde partim adına konuşmalar yaptım.(Salman Belediye Başkanı Mehmet DEMİRCİ ve Akpınar Belediye Başkanı Osman ÇAMOĞLU kardeşlerim en yakın şahitlerim.) İnanıyorum ki vicdanı olan herkes partiye verdiğim katkılarımı biliyordur.

Birçok kez Akkuş adına elimi taşın altına koymak istedim. Her Akkuş’lu gibi bende hemşerilerime hizmet etmek istedim. Ne yazık ki bazı kadroları ve anlayışları bir türlü aşamadım. En son Belediye meclis üyeliği için partime müracaat ettim. Hepiniz biliyorsunuz ki hizmet ekip işidir. Üzülerek ifade ediyorum ki AK Parti İlçe Teşkilatı ve Belediye Başkan adayı İsa DEMİRCİ kardeşim Akkuş’a hizmet edecek ekibin içine beni almadı. Mutlaka kendince geçerli sebepleri vardır. Ben kendi adıma bu karara kırılmadım. AK Parti meclis üyeliğine aday gösterilen arkadaşlarımın hepsini seviyorum. Hiç birisi ile kesinlikle dargınlığım kırgınlığım yoktur. Her birisinin birikimi, donanımı hayat tecrübeleri ve Akkuş’a hizmet istekleri olduğuna inanıyorum. Kendilerine de çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum. Dilerim bu kararı veren arkadaşlarım haklı çıkar. Zaman her şeyin ilacıdır. Bakalım görelim Mevla neyler, Mevla eylerse güzel eyler.

Ak Parti üyeliğimden ayrıldım. Bu güne kadar beraber siyaset yapmaya çalıştığım arkadaşlarıma bol şanslar ve başarılar diliyorum.

Bütün hemşerilerime sevgi ve saygılar sunuyorum.

Zir. Müh. Ramazan TINKIR

 

Related Articles

8 YORUMLAR

 1. Değerli hocam;Sizin yazılarınızı epeydir takip ediyorum. Bir çok yazınızın emek verilmiş ve mesajlarla dolu olduğunu da görüyorum. İlçemizde hizmet etmiş bir arkadaşımız olarak ilgiyle takip ediliyorsun.

  Değerli hocam seçimler demokrasilerde bireyin en güçlü olduğu dönemdir.Bu dönemde siyasiler bir çok insanı dinler,en azından dinliyor görünür.Bize düşen seçenler olarak özellikle yerel seçimlerde beş yıl beraber olacağımız ekibi seçerken biraz daha hassa olmamız gerektiğine inanıyorum.

  Hiç kimse hiç bir başkan,yada bir başka yönetici tek başına bir çok işin üstesinden gelemez.Onun için benim hemşerilerime tavsiyem.Öncelikle üzerlerinden parti kimliğini bırakarak düşünmeleridir.Çünkü bu seçimler yerel seçimdir.Bu seçimde herjes oyunu partili bile olsa öncelikle yerel yöneticisine verecek.Bu seçimde seçilen ekip tam beş sene oy aldığı kitleyi idare edecek.

  Akkuşun coğrafyası çok geniş.İklimi sert,bu zamana kadar bir çok ilçede bitirilen hizmetlerden hala yoksun.

  Bu sitelerden arkadaşlarımız senelerce yazıp çiziyor.

  Hala Okullaşma ve eğitim kadrosu açısından çok ihtiyacımız var.
  Sağlık hizmetimiz bir sıkandal.İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu 55 yaşın üzerinde.Hatta yaş ortalaması 57 olduğunu söylüyorlar.Bu insanların bir çoğunun hastanemizde sağlık hizmetine ihtiyacı olduğu gibi bir çoğununda evde bakıma ihtiyacı var.Yani değerli hocam ihtiyaç varda var.

  Sana çalışmalarında ve yaşamının her safhasında başarılar dilerim.Selamlar.

 2. Ben Akkuşlu değilim. Bu sayfada 26 Ocak 2012 tarihinden beri yazıyorum. Yazılarımın tamamına yakını Akkuş üzerine.

  Akkuş İlçesinde Kaldığım süre içerisinde gerek tanıdığım dostlarım, gerek esnaf, gerek veli ve diğer kişiler üzerinde bazı gözlemlerimiz oldu. Ancak “Damdan düşenin halini damdan düşen” anlar misali bizim yaptığımıza tabiri caiz ise “Hariçten gazel okumak” derler. Bu sebeple bir kelimelik söz için yüz kelimelik düşünmek gerekiyor.

  Akkuş’un bir ve bütün olma zamanıdır. Bu husustaki fikirlerimi önceki yazımda kaleme almayı düşünüyorum. Aslında son yazıma “Gönül Partisi” diye isim koymuştum. Gönül ne güzel bir kelimedir. Her şeyi onunla halletmeye kalkışsa idik çok problemlerimiz hallolurdu.

  Akkuşlunun hizipleşecek vakti yok. Bir an evvel bu ilçeye ne yapılabilir onu düşünmek lazım. Ben hariçten biri olarak bir şeyler demeye çalışıyorum. Devlet memuru olduğum için de bütün adaylara eşit mesafede duruyorum. Ancak Akkuş’a yakın olmak istiyorum. Bu ilçe çok şeyi hak ediyor ama nasıl?

  İnşallah gelecek yazımda bundan bahsedeceğim. Herkese en kalbi muhabbetlerimi sunarım. Her şey arzu ettiğiniz gibi olsun

 3. Şevki kardeşim Akkuş için özellikle köylerimiz için yaptığın eleştirilere aynen katılıyorm.Maalesef Akkuş yıllarca ihmal edildi.Geçmiş seçimlere baktığımızda Akkuş gerektiğinde her partiye oy vereceğini göstermiştir.

  Geçmişte ANAP,DP,MHP,DSP,ve AK Parti Akkuşun desteğini almıştır.Bu seçimi kimse çantada keklik görmesin.Kendisini,ekibini ve projesini iyi anlatanı Akkuş halkı destekleyecektir.

  İnşallah hayırlı olacak bir karar verirler.Çünkü bu seçim Akkuş halkının kaderini beş yıl ipotek alacak ve Akkuş halkına hizmet edecektir.

  Benim Akkuş halkına ve adaylarına bir önerim var.Eğer kabul görürse,

  BÜTÜN ADAYLAR VE MECLİS ÜYELERİ UYGUN OLAN BİR SALONDA HALKIN KATILACAĞI BİR AÇIK OTURUMDA PROJELERİNİ ANLATSINLAR.BENCE AKKUŞ HALKI BÜTÜN ADAYLARI SON DERECE DİKKATLİ DİNLEYECEK VE HAKKIYLA DEĞERLENDİRECEKTİR.

  BAKALIM BU DAVETİMİZE HANGİ ADAYLARIMIZ SES VERECEK.

  Şevki kardeşim Akkuş için ilgine ,katkına teşekkür ediyorum,sana yaşamında başarılar diliyorum.Beni ara görüşelim .0 505 5273734

 4. Şevki kardeşim;sanmaki yorumunu okumadım.Siteminde haklısın ,Salih amcamıza cevap verirken unutmuşum.Duyarlılığın için sana teşekkür ediyorum.Eleştirilerine ve önerilerine katılıyorum.Helede köy yollarımız için yaptığın tesbitlerinde yüzde yüz haklısın,her Akkuşlunun tercumanı olmuşsun.

  Şevki kardeşim;
  Akkuş Geçmişte her partiye destek oldu.Bir dönem dağa taşa karaoğlan Ecevit yazdılar.Bir dönem Kıratı şahlandırdılar.Bir dönem sen hatırlamassın ama duymuşsundur.1973 yılında MHP adayı Prof.Dr.Ömer ÇAMOĞLU hocamızı vekil yapacak desteği verdiler.Çok az bir oyla kaybettik.Hatta aynı yıl Hasan abimizi bağımsız çıkaracak oyu verdiler.Senin anlayacağın Akkuş insanı gerektiğinde üzerine düşeni yapar.

  Kimse oy çantada görmesin.Herkes projelerini iyi anlatsın.Bu seçim süprizlere gebe.Kim kazanırsa kazansın,dilerim sonuçta Akkuş kazansın.

  Akkuşta var olan adayları tek tek değerlendirmek gerekirse,

  Ergüder EFİL : Mevcut Belediye Başkanımız ve yıllarca Akkuşa eczacı olarak hizmet vermekte.Her köyde yüzlerce tanıdığı hizmet verdiği insan var.

  Fikri ÇAMOĞLU: Fikri hocamız kendi beldesinde 20 sene gibi uzun bir dönem belediye başkanlığı yapan,Akkuşa Meslek Yüksek Okulu Yapımında katkı sağlayan,Akkuşta Ormancılık konusunda Bölgesinde söz sahibi olan,Kooperatif olarak uyguladığı bir AB Projesinde örnek olan bir aday.

  Zekeriye EFİLOĞLU : Zekeriye kardeşim Akkuştan ekmek kavgası için ayrılmış İstanbul gibi bir metropol bir şehirde ticaret yapan,kendi işinde 80-100 hemşerisine iş veren bir adayımız.

  İsa DEMİRCİ : İsa Başkan kızılelma Beldesinde 15 sene belediye Başkanlığı yapmış Ankarayı tanıyan bir adayımız.

 5. SAYIN RAMAZAN BEY YORUMUNU OKUDUM BANA BİR CEVAP YAZMAMIŞSINIZ SANIRIM OKUR YAZARLIĞIM KIT DİYE NOT DÜŞMÜŞTÜM BENİM YAZILARIMI AKKUŞ İÇİN GERİDE EKSİK KALMIŞ BİR HİZMET OLARAK GÖRMEMİSSİNİZ ŞAŞIRMADIM
  NEDE OLSA OKUR YAZAR YAZSAMDA ANLAMAZ HİSSİNE KAPILMISSINIZ ÇOKTA HAKLISINIZ BOŞ YERE ZAMAN HARCAMAK HİZMETİDE AKSATIR ÖNCELİKLE BU KONUDA KUTLARIM SİZLERİ ŞİMDİ ASIL MESELEYE GELELİM?
  ÇOK DEĞERLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLAN SAYIN İSA DEMİRCİ BEYFENDİ TERCÜBELİ BİR BELEDİYE BAŞKANIDIR
  ONUN İÇİNDE PARTİSİNCE KENDİLERİ AKKUŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞINA LAYIK GÖRÜLMÜŞ VE ADAY GÖSTERİLMİŞTİR VE BU AYNI ZAMAN DADA DİĞER PARTİLER İÇİNDE GEÇERLİDİR .
  AKP YE ÜYE OLDUĞUNUZA GÖRE EPEYDİR BU PARTİNİN İÇİNDESİNİZ DEMEKTİR
  DEMEK Kİ BU GÜNE KADAR AKKUŞUMUZA SEÇİLEN BAŞKANLARIMIZ EKİBİNİ YETERLİ ŞEKİLDE OLUŞTURAMADIĞINDAN DOLAYI İKTİDAR BİR PARTİ OLARAK YETERLİ HİZMET VEREMEMİŞTİR BU İTİBARLA SİZLERİN YÖNETİM İÇİNDEDE DIŞIN DADA KALMANIZ
  SAYIN BAŞKANIN SİZLERİN SUNACAĞI HİZMETLEREDE HAYIR DEMEYECEĞİNE İNANCIM TAMDIR ÇÜNKÜ BU BİR HİZMETTİR YAPILMASINDA BİR SAKINCA YOKTUR
  O NEDENLE SİZLERİNDE ANLATTIĞI GİBİ HİZMET BİR EKİP İŞİDİR SİYASET İSE NANKÖR BİR MESLEKTİR SABIR İSTER BU ÜLKEDE YILLARINI HARCAYAN EFSANE BAŞKAN NECMETTİN ERBAKAN VE BAŞBUĞ ALPASLAN TÜRKEŞ ÖMRÜNÜ BU ÜLKE İÇİN VERDİ NERELERE KADAR GELDİĞİ BELLİDİR
  BUNA BENZER BİR ÇOK SİYASETCİ KEŞKE BU DURUMLARI ŞİMDİKİ SİYASETCİLER BİR GERİYE BAKSALAR BIRAKIN İSTİFA ETMEYİ GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATARAK KONUMU NE OLURSA OLSUN YOLUNDAN DÖNMEZDİ ÇÜNKÜ BİR KERE O YOLA İNANMIŞ BAŞ KOYMUŞ
  SİZLER HAKLI OLABİLİRSİNİZ FAKAT BU ZAMANA KADAR BEKLEMENİZ VE PARTİDEN AYRILMANIZ SANKİ SALİH AMCAMI HAKLI GÖSTERMİYOR MU SİZCE
  BEN BU GÜNE KADAR HİÇ BİR PARTİYİ MEDYA VE SANAL ALEMDE DESTEKLEMEDİM ÖNCEKİ YAZIMDADA SİYASETDEN BAHSETMEDİM TOPLUMUMUZ KİMLERE OY VERECEĞİNİ KİMLERİN HİZMET EDECEĞİNİ GAYET İYİ ANALİZ EDECEK KADAR ÇOK ŞÜKÜR BİR İRADEYE SAHİP EN CAHİLLERİ BENİM BENDE BU SANAL ALEMDE İKİ SATIR YAZA BİLİYORSAM DEMEKKİ BU ÜLKEMİZ ÇOK YOL AŞMIŞ DEMEKTİR
  SİZLERİ ÜZECEK BİR KONUM VARSA ŞİMDİDEN KUSURUMA BAKMAYINIZ TEŞEKKÜRLER ŞEVKİ GÖK

 6. Değerli hemşerilerim;Öncelikle Cumanızı kutluyorum.Yazımın içeriği ile ilgili yorum getirecek bütün dostlarıma teşekkür ediyorum.Ancak bir konuda istirhamım olacak.Bunu bir örnekle açıklamak istiyorum.Yazıma yorum yapan Salih amca(Salih SAĞLAM)bana yeğenim dediğine göre herhalde bir büyüğümüz.Sağolsun zahmet etmiş.yazmış.Beni anladığını düşünmüş önerilerde bulunmuş.Öncelikle Salih amcamıza şunları söylemek isterim.Değerli hemşerim,Yazımın içeriğindende anladığın gibi ben Ülkücü bir düşüncenin sahibiyim.Bu düşüncem AK Partidede hiç değişmedi.Zaman zaman dostlarım Ramazan Bey,artık AK Partilisin şu bıyıklarını badem bıyık yap telefonundaki müziği değiştir yoksa bu partide yer bulamassın dediler,haklıda çıktılar.Ben Ak Partide sadece Akkuş şartlarında belki hemşerilerime katkım olur diye görev aldım.Bulunduğun sürede yani partiden ayrılıncaya kadar parti disiplininin dışına çıkmadım.Doğru olan bu diye.Bu gün çok şükür ayrıldım.ve inandığım fikirlerimi her yerde söylerim.Fırsat bulursan ve banada bir söz düşerse konuşurum.Yoksa işim gücüm var üzerime düşen olmassa herkese başarı dilerim.

  Şimdi Salih amcamıza soruyorum.Güzel amcam değerli hemşerim ben belediye meclisi üyesi olursam sence ne menfaatim olur.Bak güzel hemşerim ben Akkuş Ziraat Odası için adaylık düşündüm.Hemşerilerime taahhüt ettim.Odadan hiç bir ad altında ücret almayacağım dedim.Buna bir çok arkadaşım ve hemşerim şahittir.Çokşükür ekonomik sıkıntımız yok.Kafamız çalışır.Ömrüm boyunca bir arkadaşımdan bir tek TL borç bile almadım.İmkanım oldukca ihtiyacı olan dostlarıma yardımcı oldum.

  Ak Parti,CHP,MHP,hepsi bu ülkeye hizmet etmek isteyen partiler.İnsanlar buralarda istediği gibi hizmet ederler.İstemediği beğenmediği,hizmet yapamadığına inandığı zaman bırakırlar.Bu ortama yazılan yazıları herkes okuyor.Burada Kul hakkı var.Salih amcam benim beni tanımadığını söylüyorsun.Bende seni tanımam. Ancak telefonumu yazıyorum (0 505 527 37 34) ara görüşelim. Sana hakkımı şimdilik helal etmiyorum.

  Bu arada iki partiye ve iki başkan adayına özel olarak teşekkür etmek istiyorum.

  MHP İlçe Başkanı ve Belediye Başkan adayı arkadaşlarım sağ olsunlar,bana abi beraber çalışalım. Senin her zaman bu ekibin içinde yerin var dediler.Gerekirse kendileri cevaplar.Ben kendilerine arkadaşlar,ben şu anda AK Partinin üyesiyim. Ayrıca meclis üyeliği için müracaatım oldu. Bu aşamadan sonra farklı davranmak bana yakışmaz.Size teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum dedim.

  CHP Akkuş Belediye Başkan adayı Fikri ÇAMOĞLU hocamda sağ olsun, Ramazan kardeşim senle biz birbirimizi tanırız. Bu parti sana şans tanımaz sen ülkücü adamsın, okumuş yazmış adamsın, hele biraz bekle bizim durumumuz belli olsun senin gibi yetişmiş insanlara Akkuşun ihtiyacı var dedi. Bu konu ile ilgili gerekirse Fikri hocamda yorum yapabilir.Ben Fikri Hocama da Başarılar diliyorum.

  Salih amcam Şimdi ben sana soruyorum. Sen bir Akkuş sevdalısı isen. Bakanlıkta 31 sene çalışmış yüzlerce projeye imza atmış uygulanmasını sağlamış bir insan olarak sadece Akkuş halkına hizmet etmek için kardeşim beni de bu takımın içine alın demekle ben mi yanlış yaptım.Yoksa abi sen okumuş yazmış adamsın,yada abi bizim ekibimizde senden çok daha yetenekli insanlar var kusura bakma seni bu takıma alamıyoruz diyen arkadaşlar mı yanlış yaptı.Bu soruların cevabını istersen ben vereyim. Sende uygun görürsen yorumla. Aslında ben yanlış yaptım. Çünkü benim arkamda şu kadar oy var bu kadar oy var diye yola çıkmadım. Ben kendi penceremden bakarak belki yazar çizer, konuşur katkı sağlarız dedim. Hatalı düşünmüşüm. Aslında AK Partili arkadaşlarımda yanlış yapmadı.Onlarda bize bu ekip uygun dedi.Benim göremediğim farklı özellikleri gördü öyle uyguladı. Onlara da başarılar diliyorum.
  ANCAK BU YAZILAR TARİHE NOT DÜŞÜYOR.ZAMAN HER ŞEYİN İLACI.
  ŞİMDİ BEN SALİH AMCAYA SORUYORUM. HİZMET ETME FIRSATI BULAMADIĞIM YERDEN AYRILIP BİZE GEL BİZİM ADIMIZA İKİ ÇİFT LAF ET DİYEN ARKADAŞLARIMA KATKI SAĞLAMAYAYIMMI.

  DEĞERLİ SALİH AMCA BİZ GÖMLEK DEĞİŞTİRMEDİK.BİZ TÜRK MİLLİYETCİSİ ÜLKÜCÜ DÜŞÜNCEYE SAHİP ÜLKESİNİN, MİLLETİNİN MUTLULUĞU İÇİN ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMAYA ÇALIŞAN BİR AKKUŞLUYUZ.

  BU ARADA AKKUŞ ADINA OLAN PROJELERİMİZİ ARZU EDEN VE GEL BİZİM İÇİN VATANDAŞA ANLAT DİYEN HER PARTİYLE HER BAŞKANLA ÇALIŞMAKTAN ASLA GERİ DURMAM.KİMSEDEN BİR MENFAATİM BİR BEKLENTİM OLMAZ.GÜZEL AMCAM ALLAH’A EMANET OL.
  Herkese selam ve saygılar.

 7. Sevgili yeğenim Ramazan Bey,
  Yazını baştan sona büyük bir sabırla kelime kelime okudum. Seni birebir tanımışlığım yoktur. Ancak gene bu sitelerden takip ettiğim kadarıyla hangi partide kendine yer bulduysan oralı oldun. İstikrarlı ve inançlı bir siyasi kişilik göremedim. Yazından anladığım kadarıyla, Akkuş Belediye başkan adayı İsa bey kadrosunda sana da yer verseydi gene bu partide kalmaya devam edecektin. Kendine yer bulamayınca burdan ayrıldın ve muhtemelen başka partilerin kapısını çalarak kendine yer arıyorsundur.
  Sevgili yeğenim. Siyasetçilik bu değildir. Hangi safta yer alırsan al, hangi safta yer aldığın değil, sağlam ve dik duruşlu olman önemlidir. Ben sende bu dik duruşu göremedim. Sizler ve sizin gibiler, elindeki bulgurla yetinmeyip pirinç ararken bulgurdan da olanlardansınız.
  Sevgili yeğenim, özel hayatını bilmem, beni ilgilendirmez de… Ama siyasi hayatta ikili oynama, kişisel menfaat peşinde koşma, istikrarsızlık ve zikzaklar kâr değil zarar getirir.
  Hiç bir siyasetçi, kişisel menfaaat için kendisini terkeden yol arkadaşıyla bir daha yolculuk etmek istemez.
  Keşke seni daha yakından tanıma imkanım olsaydı da daha samimi bir ortamda sohbet etme imkanımız olsaydı.
  Gördüğüm kadarıyla Akkuş sevdası falan filan hepsi hikaye… seninki kişisel çıkar sevdasına dönüşmüş besbelli. Tabi ki bu benim kişisel düşüncem ve tespitim.
  Bunu yazmadan yapamadım ama seni kırmışsam hakkını helal etmeni isterim. Bil ki dost acı söyler ama gerçeği söyler.
  Allah’a emanet ol.

  SALİH AMCA

 8. Değerli Ramazan bey Yazınızı sonuna kadar bir sabırla okudum tabi ki herkes kendi çapında haklıdır haklıda olmalı ben bir siyasetçi değilim akkuşun bir halkıyım yıllarca da gurbetçilik yapıyorum.
  kendime göre de bu güzel ülkemizin bir çok yerine gittim gördüm ve tüm iktidar dönemlerinde hep akkuşu muz iktidar partilerinin belediyesi tarafından yönetilmiş ne yazık ki hiç bir hizmet alamamışız.
  Alamadığımız hizmetler
  1. AKKUŞTAN KÖYLERE BAĞLI BANA BİR ASFALT YOL GÖSTERİNİZ ÇAVDAR, ÇUKUR KÖY, MEYVELİ, CEYHANLI, KÜREKÇİLİ KÖYLERİ TEK GÜZARGAHTIR ARABALARIMIZI BU YOLA VURAMIYORUZ VURURSAKTA GELDİGİMİZDE SATIYORUZ.
  BU BİR ÖRNEK
  BUNA BENZER HİZMET Mİ SORUYORSUNUZ HEMEN AÇIKLAYAYIM MARDİN’İN MAZİDAĞI MEZRALARI DİKKAR BURASI KÖY DEĞİL MEZRA TEK EV DEMEK EN KISA YOL İLÇEYE 10 KİLOMETRE YIL 1987 VE DAHA ÖNCESİ BIRAKIN KÖYLERİ.

  2. GEÇEN YAZ KÖYÜME GİDEYİM DEDİM AKKUŞUN BU KÖYLERE GİDEN YOLLARA PAZARLAR KURULMUŞ BIRAKIN ARABA GEÇMEYİ YAYAN KÖYÜME ULAŞMAK İÇİN AKŞAM GEÇ SAATLERE KADAR BEKLEMEK ZORUNDA KALDIK. KOCAMAN BİR AKKUŞUN BİR PAZAR YERİ DE Mİ YOK

  ÖRNEK Mİ SORUYORSUN DİYARBAKIR’IN ÇINAR İLÇESİ BİZİM BİR KÖYÜMÜZ KADAR NÜFUSU OLAN BİR İLÇE İDİ YIL 1990

  3. KÖYLERİMİZDE BİR CENAZEMİZ OLSA AKKUŞA ARABAMIZI BIRAKIP MİNÜBÜS TUTARAK YOLA DEVAM ETMEK ZORUNDA KALIYORUZ HEMDE NASIL MI BAKIN ANLATAYIM ANKARA-AKKUŞ 40 TL AKKUŞ MEYVELİ GURBETÇİLERE 15 . 20 TL YOK CANIM BİZ ŞEHİRLİYİZ ÇOK ŞUKUR ZENGİNİZ.

  ÖRNEKMİ İSTİYORSUN ANTALYA KONYA ALTI KEMER VE İLERİ KÖYLERİ

  4. AKKUŞA BAĞLI BU KÖYLERDEN AKKUŞ’A HAFTALIK GELEN ÖĞRENCİ SAYISINI BEN DEĞİL LÜTFEN SİZ AÇIKLAYIN BU KÖYLERDE OKUL MU YOK YEMEGİNİ YİYEMEYEN CUCUKLARIMIZ BURADA NASIL İHTİYAÇLARINI KARŞILIYOR HİÇ DÜŞÜNÜLDÜ MÜ ACABA BU KÖYLÜLERİN PARASI BULU VAR MI DOLMUŞLA YOLLAMAYA DİYE

  ÖRNEK Mİ SORUYORSUNUZ SİİRT’İN BİR KASABASI DEĞİL BİR BEŞ HANELİK MEZRASI 15 ÖĞRENCİ 2 ÖĞRETMEN

  5. KÖYLÜLERİMİZ MAHALLELERE YOL ATILMIŞ ONA SEVİNİYORLAR AMA SADECE YAYA YOL GİBİ TABİKİ BUNADA ŞÜKÜR AMA AZ DAHA YOL DİYE YAPILAN YER GEÇEN YAZ Kİ YAĞMURDA VATANDAŞIN EVİNİ GÖTÜRÜYORDU ALLAHTAN TARLASI GİTTİ BUNA DA ŞÜKÜR HİZMETİN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ YAPTIKYA HİZMET

  DEGERLİ AKKUŞ SEVDALISI RAMAZAN BEY YAZMAKLA SORUN BİTMEZ BEN BİRDE CAHİL OKUR YAZARLIGIMDA KIT ANÇAK BU KADARINA AKLIM YETTİ FAZLA LAF YAPAMIYORUM KISACASI ŞUDURKİ.

  TÜRKİYE’DEN BİR ÇOK HİZMET ÖRNEK YAZARIM DA GÖRGÜSÜZLÜK OLUR ADAM BİZE GEZDİĞİ YERLERİ ANLATIYOR DERLER KISA KESTİM BİRAZDA

  AKKUŞ ŞİMDİYE KADAR ALACAĞI HİZMET BUDUR BUNDAN SONRADA BU KADAR OLUR BAŞIMIZDAKİ BÜYÜKLERİMİZİ ALLAH EKSİK ETMESİN YOKSA BİZ NE YAPARIZ

  AZ DAHA UNUTUYORDUM ÇOOOOK ÖZÜR
  HİZMET YAPMAK BİR PARTİYE VEYA BİR KURULUŞA ÜYE OLMAK DEĞİLDİR YETER Kİ SİZ İSTEYİNİZ HER YERDE HİZMET YAPABİLİRSİNİZ BUNUN ÖRNEĞİ’DE ÇOKTUR YETER Kİ BU AKKUŞ AŞKI SİZLER GİBİ KENDİNİ HİZMET AŞKIYLA SARAN DOSTLARIMIZ OLSUN BİZDE BURADAYIZ PARTİDE NEDİR Kİ MEMLEKET BİZİMDİR PARTİLER GELİR GEÇER

  KELİME VE CÜMLE EKSİGİ VARSA KUSURUMA BAKMAYINIZ BELKİDE İYİ OKUYAMAMDAN KAYNAKLIDIR ŞİMDİDEN HATIRLATAYIM İŞTE
  SEVGİLERİMLE

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar