21 Haziran 2024 Cum

ÖSYM (YKS) İkinci Ek Yerleştirme Tercihlerinde İlk Tercihiniz Akkuş Meslek Yüksekokulu Olsun. Bir Doğa Harikası Akkuş İlçesinde Okumanın Şansını Yakalayın

ÖSYM (YKS) İkinci Ek Yerleştirme Tercihlerinde İlk Tercihiniz Akkuş Meslek Yüksekokulu Olsun. Bir Doğa Harikası Akkuş İlçesinde Okumanın Şansını Yakalayın.

Boş kalan kontenjanlar için ÖSYM ikinci ek yerleştirme tercihi imkanı sundu. Üniversiteye yerleşemeyen öğrenciler 14-18 Ekim 2021 tarihlerinde yapılacak olan tercihlerde ilk sırayı

Ordu Üniversitesi Akkuş Meslek Yüksekokulu olarak işaretlemeyi unutmayın.

Bir doğa harikası Akkuş İlçesinde okumanın şansını yakalayın. Gün içinde 59 Km mesafede Ünye ilçesine denize gelip deniz tadını çıkardıktan sonra aynı gün Akkuş İlçesine gelip Oksijen diyarından ciğerlerinize oksijen alarak yeşillikler içinde doğa ile Baş başa kalın. Günde 4 mevsim yaşandığı Akkuş ilçesinde Sonbaharda  mevsimindeki çiçeklerin renk değişim ile oluşan her renkten çiçek ve yaprakların görüntüsünü asla unutmayacaksınız. İlkbaharda doğanın uyanışı her yerde olur ama siz Akkuş ilçesinde ilkbaharı bir yaşayın bakalım. Doğanın nasıl uyandığını asla unutmayacaksınız. Kışın kar yağmadan mevsimi geçiren iller ilçeler olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama Akkuş ilçesinde kar yağışı bir başka. İlçede kar topu oynamanın ve Argan yaylasından Akkuş merkeze doğru kızak ile kaymanın zevkini hayatınız boyunca unutmayacaksınız. Yazın sıcaktan herkesin kaçacak yer aradığı yerlerin aksine Akkuş ilçesinde aşırı sıcaktan asla şikayet etmezsiniz. Çünkü Yeşilliklerin içinde olan ilçede sıcak bir başka güzel olur. Terlemezsiniz. Tatlı esen rüzgarlar havayı öyle bir hoş yapar ki seriliğin tadını ancak yaşayanlar bilir.

Ne kadar anlatsam illa yaşamak gerekiyor. Siz ilk tercihinizi Akkuş Meslek Yüksekokulu olarak işaretleyin gerisi gelecek ve siz bu güzellikleri yaşadıktan sonra yaşadığınızı anlayacaksınız.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı

DUYURU
(14 Ekim 2021)

2021-YKS İkinci Ek Yerleştirme Tercihlerinin Alınması

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2021-2022 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ikinci ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yapılacaktır.

Adaylar, 2021-YKS İkinci Ek Yerleştirme tercihlerini, 14-18 Ekim 2021 tarihleri arasında T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından bireysel olarak kendileri yapacaklardır. 2021-YKS İkinci Ek Yerleştirme tercih işlemleri, 14 Ekim 2021 tarihinde saat 09.00’da başlayacak,18 Ekim 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

2021-YKS Yükseköğretim Programlarına İkinci Ek Yerleştirme Kılavuzuna, aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini kılavuz bilgileri doğrultusunda yapmaları gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar