20 Nisan 2024 Cts

Ortabölme Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Açılışına; Tüm Akkuşlular ve Misafirlerimiz Davetlidir.

Ortabölme Mahallesi

Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin

Ankara’da Kurulan Dernek Merkezinin Açılışına;

Tüm Akkuşlular ve Misafirlerimiz Davetlidir.

Ankara ilinde çok fazla Akkuşlu yaşamaktadır. Gurbette yaşamının zorluklarından ve Birlik-beraberlik ihtiyacına istinaden Akkuş ilçesinin bir çok köylerinden gurbetçiler Ankara’da köy-mahalle dernekleri açmışlardır. Bunlardan bazıları Çukurköy, Çavdarköy, Kuşçulu, Gedikli, Yolbaşı, Çayıralan, Damyeri-Tuzak gibi bir çok derneklerdir.

Ankara’da yaşayan Ortabölmeli gurbetçilerde uzun süredir. Dernek kurmak için çalışmalar yapmaktadırlar.  2023 Yılında resmi olarak kurulan derneğe mülk almak için büyük çaba gösterilmiş ve nihayet derneğe ait mülk de alınmıştır. Elbette bu süreçler çok kolay olmuyor. Zaman lazım, maddiyat lazım. En önemlisi fedakarlık lazım, köy sevgisi lazım ve köyünün insanlarını sevmek ve de köyüne ve insanlarına hizmet yapmayı ilke edinmek lazım. İşte özverili kişilerin ve köy insanlarının destekleri ve büyük çabaları ile bu günlere gelindi.

Çekilen yorgunlukların ve fedakarlıkların şimdi gerek Ortabölme Mahallesi sakinleri ile gerek Akkuş ilçesinin diğer köy ve mahalle sakinleri ile gerek Ankara ve yurdun değişik illerinde kurulan Akkuş Köy dernekleri ile gerek Akkuşlu İdareciler gerek Bürokratlar gerek ise Ordu ilinin Milletvekilleri ve Belediye Başkanları ile gerek ise diğer tüm misafirler ile paylaşma zamanı, birlikte kutlama zamanı, kaynaşma zamanı sözün özü tüm Akkuşluların el ele gönül gönüle dayanışma ve kucaklaşma zamanı

Haydi Akkuşlular ve Misafirlerimiz; hep beraber Ortabölme Mahallesi Derneğinin Açılışına katılarak sevinçlerine ve gurur günlerine ortak olalım. Dayanışma içinde olduğumuzu tüm dünyaya gösterelim.

Sitemize açıklamada bulunan Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet BOLAT ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Tüm Akkuşları dernek merkezinin açılışına davet etmektedirler.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar