27 Eylül 2023 Çar

Orman işletmesi kendine ait boş arazilere ceviz fidanı dikerek değerlendiriyor. Cevizleri bakımlarını üstlenecek köylülere vererek meyvelerinden faydalanmaları sağlanacak….

Yerinde bir uygulama. Tebrikler Akkuş Orman İşletmesi

Akkuş Orman işletmesi

kendine ait boş arazilere

ceviz fidanı dikerek değerlendiriyor.

Cevizleri bakımlarını üstlenecek köylülere vererek

meyvelerinden faydalanmaları sağlanacak….

Ceviz dikimi yapılan bölge Çukurköy ile Kuşçulu köyü arasında kalan bölge olup, en az 70 sene önce her iki köy bu bölgenin kendi köyleri sınırları içinde olduğunu ifade ederek sürtüşmeler olmuş. Konu mahkemeye intikal etmiş. Verilen karar gereği bu bölgenin men edildiği ve devlet arasizi olduğu kararı verilmişti. Yıllardır her iki köy halkı bu karara saygı duymuş ve bölgede herhangi bir işlem yapmamışlardır. Sadece hayvanlarını ve koyunlarını otlatmışlardır. Şimdi de köylerde hayvan azaldığı için bu bölgenin bu şekilde değerlendirilmesi yerinde bir karar olmuştur.

Orman İşletmesini böyle bir uygulama yaptığı için tebrik ediyoruz. Bu projenin ilçenin tüm köylerinde yaygınlaşmasını bekliyoruz.

Diğer taraftan Akkuş Orman İşletmesinin yaptığı bu ve buna benzer çalışmaları www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesine göndermesi halinde haber yapılacağını belirtmek istiyoruz.

Adem YILDIZ

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar