30 Eylül 2023 Cts

Ordu’ya 1000 Yataklı Öğrenci Yurdu. Akkuş’a MYO Binaları Tamiri İçin Ödenek Yok.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ORDU MİLLETVEKİLİ MEHMET HİLMİ GÜLER, ORDU ÜNİVERSİTESİ (ODÜ) KAMPÜSÜ İÇERİSİNDE İNŞA EDİLECEK OLAN BİN KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDUNUN DİĞER İLLERİ KISKANDIRACAK BİR YURT ÖZELLİĞİNİ TAŞIYACAĞINI SÖYLEDİ.

 
 
Ordu’ya 1000 Yataklı Öğrenci Yurdu Yapılacakmış
 
 
Akkuş’a MYO Binaları Tamiri İçin Ödenek Yok Diyorlar
 
MYO Binalarının Tamirini Akkuşlular Yapsınlar Diyenlere
 
Soruyoruz
 
Ordu İli Merkeze Yapılan
 
Öğrenci Yurdunu, Ordu Merkezde Oturanlar mı Yaptırıyor.
 
Akkuş İlçesinin, Ordu iline bağlı bir yer olduğunu
 
lütfen unutmayalım. İlçeler arasındaki yatırımlarda
 
dünyalara kadar fark neden bu kadar büyük?
 
 
 
Adalet ve Kalkınma Partisi Ordu Milletvekili Mehmet Hilmi Güler, Ordu Üniversitesi (ODÜ) Kampüsü içerisinde inşa edilecek olan Bin kişilik öğrenci yurdunun diğer illeri kıskandıracak bir yurt özelliğini taşıyacağını söyledi.
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı döneminde şahsının isteği üzerine Karlıbel Bilgi Vakfı Başkanı Ergin Karlıbel tarafından bağışlanan 20 bin metrekare arazi üzerine yapılacak olan ve ODÜ öğrencilerinin barınma sorununu büyük ölçüde çözecek olan bin kişilik öğrenci yurdunun 9 Şubat 2010 tarihinde ihale edileceğini, kanuni itiraz süresinin ardından Mayıs ayında temeli atılarak inşaatına başlanacağını kaydeden Güler, yurdun 9 ve 7 katlı 2 blok bina, 2 katlı sosyal tesis ve 1 katlı çok amaçlı salon olarak inşa edileceğini belirtti. Öğrenci yurdu odalarının adeta 5 yıldızlı otel niteliğinde olacağını vurgulayan Güler, “Odalar 1 ve 3 kişilik olarak yapılacak odalarda tüm mobilya, aksesuar ve dijital ortam bulunacak. Ayrıca özürlü öğrenciler için de ayrı bir odalarda bulunacak. Yurtta öğrencilerin rahatlığı için her şey düşünüldü. Zemin kattan 6. kata kadar her katta 18-20’şer kişilik etüt odaları bulunacak, lavabo, wc, duş ile çay-kahve pişirme imkânlı kat ofisleri bulunacak” dedi.
 
“ÇAMAŞIR DERDİ OLMAYACAK”
 
      Sosyal tesislerde bulunacak yemekhanenin bin kişiye hizmet verebilecek nitelikte inşa edileceğini, kafeterya, internet kafe, oyun salonları bulunacağını da kaydeden Güler, burada kalacak öğrencilerin çamaşır yıkama derdi olmayacağına da dikkat çekti. Güler, “Biz üniversitede okurken çamaşırlarımızı kendimiz yıkardık. Bu da hayli zor ve sıkıntılı olurdu. Ancak ÖDÜ yurdunda böyle sıkıntı olmayacak. Jetonlu çamaşırhane de, öğrenciler çamaşırlarını makinelerde yıkayabileceği gibi ütü yapmalarına da imkan tanınacak. Yani bir anlamda bizim yaşadığımız sıkıntıları onlar yaşamayacak” diye konuştu.
 
Yurtta kuaförden, kitap-kırtasiyeye, doktor ve hemşirenin her an bulabileceği revire, 180 kişi kapasiteli sinema ve konferans salonlarına kadar 5 yıldızlı nitelik taşıyacak olan ODÜ yurdunun diğer üniversite öğrencilerini kıskandıracağını dile getiren Güler, “2 milyon lira değerindeki 20 dönüm araziyi Kredi Yurtlar Kurumu’na bağışlatarak bu eserin yapılmasına vesile olmak, gerek proje aşamasından gerekse ihale aşamasına kadar tüm aşamalarını takip ederek bu noktaya getirmiş olmakla kendimizi mutlu hissediyoruz. Çünkü ailemiz fertlerinde Lebibe-Ergin Karlıbel Öğrenci Yurdu ismini taşıyacak bu yurt binası eğer arsası bağışlanmamış olsaydı, arsa bulunması için yıllarca askıda kalacak ve yapılamayacaktı” şeklinde konuştu.
     
      Güler, yurdun okulların tatil olduğu Temmuz ve Ağustos aylarında 500 oda ve bin yatak kapasitesi ile Ordu ve ülke turizminin hizmetinde olacağını da hatırlatarak, bu yatak kapasitesinin il genelindeki toplam oda ve yatak sayısının iki katı bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çekti.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar