18 Mayıs 2024 Cts

Ordulu Hemşehrimiz İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, Ak Parti’den istifa etti

Ordulu Hemşehrimize Bundan Sonraki Siyasi Yaşamında Başarılar Diliyoruz.

Ordulu Hemşehrimiz

İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay

Ak Parti'den istifa etti

GÜNAY; Ak Parti Hükümetinde

Kültür ve Turizm Bakanlığı Görevinde Bulunmuştu

AK Parti'den istifa eden İzmir Milletvekili Ordulu Hemşehrimiz Ertuğrul Günay, Ak Parti'den istifa etti. Günay, "Dün akşam MYK bizim vermekte zorlandığımız, tereddüt ettiğimiz bir kararı teşvik etti, bir anlamda kolaylaştırdı" dedi.

TBMM'de düzenlediği basın toplantısı öncesinde gazetecilere kestane şekeri dağıttıran Ertuğrul Günay, dün akşam yaşanan gelişmelerin ardından İstanbul'daki programını yarıda kestiğini ve Ankara'ya geldiğini söyledi. Toplantıya Mehmet Akif Ersoy'u anarak başlayan Günay, "İlginç bir tevafuk, bugün hala Akif'ten sadece gençlerin değil, galiba siyasetin de öğreneceği çok şey var" diye konuştu.

"Sayın Ak Parti Genel Başbakanı Erdoğan ve MYK üyesi arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum" diyen Günay, "Kendileri ile bir süre birlikte çalıştık. Ben Ak Parti'ye girerken 27 Nisan muhtırasından hemen sonra şimdiye kadar inandıklarımı ve savunduklarını aynı kararlılıkla inanmaya ve savunmaya devam ederek aranıza katılıyorum demiştim. 7 yıla yakın bir süre içinde aynı doğrultuda milletvekilliğimi ve bakanlığımı sürdürmeye çalıştım. Milletimize verdiğimiz sözü, emaneti hep yüksekte tutmaya çalışarak hizmet etmeye çalıştım. Bu süre içinde bakanlık görevinde de bulundum. Bunları yaparken, partiye girerken söylediğim sözler doğrultusunda çalıştım, bu doğrultuya aykırı işler gördüğüm zaman da bunları yüksek sesle uyarmaya çalıştım" şeklinde konuştu.

MYK'nin kendilerinin vermekte zorlandığı kararı verdiğini ve kendilerini teşvik ettiğini söyleyen Günay, "Sıkıntılı bir dönem yaşıyoruz. Tabandaki temiz yurttaşlarımızla her zaman çalışmamızı, anlayışımızı, birliğimizi sürdürmeye çalışacağız. Bu mağrur ve mütehakkim davranışa daha katlanmamız mümkün değildi. Hayatta herkesin düsturu olan sözler vardır, bunlardan bir tanesi Akif'in söylediğidir, 'zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem', 'özgürlük ve bağımsızlık insan olanın karakteridir', 'ekmeksiz yaşarım hürriyetsiz asla" ifadelerini kullandı.

Seçim bölgesinden aldığı oyların kendisine verdiği görev doğrultusunda bağımsız milletvekili olarak yoluna devam etme kararının olduğunu söyleyen Ertuğrul Günay, Ak Parti'de yaşanan istifalarla ilgili birlikte bir karar almanın söz konusu olup olmadığının sorulması üzerine, "Biz birlikte aynı gün katılmış birkaç arkadaşız, ama birey olarak karar veriyoruz. Siyaseti özgür bireylerin yapabileceği noktasında bir örnek sergilemek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Related Articles

1 Yorum

  1. Ordulu olmanın ne demek olduğunu gösterdikleri için ve halkın hislerine tercüman oldukları için, hem Ertuğrul GÜNAY’a hem de İdris Naim ŞAHİN’e teşekkür ediyorum. Allah(cc), onları utandırmasın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar