15 Haziran 2024 Cts

Ordulu Şehit Askerler Albümü Hazırlandı

1973 yılından buyana askerlik görevini ifa ederken şehit düşen, 3 subay, 15 astsubay, 111 erbaş ve erden oluşan toplam 129 şehidimize ait bilgilerin yer aldığı, Şehit Askerler Albümünün tanıtımı törenle yapıldı.

 

  

"ÖNDEN GİDEN ATLILAR"

ORDULU ŞEHİT ASKERLER ALBÜMÜ HAZIRLANDI

ŞAİR GÖKHAN AKÇİÇEK TARAFINDAN HAZIRLANAN ALBÜM

ORDU VALİLİĞİ TARAFINDAN BASTIRILDI. 

Yazar Gökhan AKÇİÇEK tarafından hazırlanan ve Ordu Valiliğince bastırılan “Önden Giden Atlılar” adı verilen Ordu İli Şehit Askerler Albümünün tanıtım kokteyli yapıldı. 

 Ordu Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde, Vali Orhan DÜZGÜN’ün de katılımıyla yapılan tanıtım kokteyline, İl Jandarma Komutanı Albay Celal ÇÜREK, Ordu Belediye Başkanı Seyit TORUN, Cumhuriyet Başsavcısı Musa ÇATAL, İl Emniyet Müdürü Ali TOM, Türkiye Harp Malulü, Gazileri, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şube Başkanı Hasan KAPLAN, POLŞAD Başkanı Şenel ŞAHİN ile protokol mensupları, daire müdürleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı. 

Vali Orhan DÜZGÜN, Şehit Askerler Albümünün tanıtımı için düzenlenen törende yaptığı değerlendirmede, “İlimizde şehit askerlerimizle ilgili bugüne kadar hazırlanmış yazılı bir kaynak bulunmaması bir eksiklikti. Cumhuriyetimizin kurulmasında ve bugüne kadar gelmesinde kanlarıyla, canlarıyla bu topraklar için hayatını feda eden şehitlerimize bir minnet borcu olarak Valiliğimizce bastırılan bu eserin oluşmasına katkı sağlayan Türkiye Harp Malulü, Gazileri, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şube Başkanı Hasan KAPLAN’a ve albümün hazırlanmasında emek veren Gökhan AKÇİÇEK’e teşekkür ediyorum. Dileğim, bundan sonra böyle bir albüm hazırlanmasına ihtiyaç duyulmaması ve başka isimlerin yer almamasıdır.”dedi.

1973 yılından buyana askerlik görevini ifa ederken şehit düşen, 3 subay, 15 astsubay, 111 erbaş ve erden oluşan toplam 129 şehidimize ait bilgilerin yer aldığı, Şehit Askerler Albümünün tanıtımı törenle yapıldı.

Haber: Ordu Gazete İnternet Sitesi

 

 

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar