26 Mart 2023 Paz

Ordu’da Yerel Yönetimler Toplantısı Yapıldı

Toplantıya, Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Bölge Koordinatörü AK Parti Nevşehir Milletvekili Mahmut Dede katıldı

Ak Parti 2008 yılı Yerel Yönetimler Toplantısı 25 Mayıs Pazar günü

Ordu Öğretmen Evi’nde yoğun katılımla gerçekleşti.

Toplantıya, Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Bölge Koordinatörü AK Parti Nevşehir Milletvekili Mahmut Dede, İl Başkanı Fatih Han Ünal ,Yerel Yönetimler Başkanı Sebayittin Gürbüz, , İl Genel Meclis Başkanı Şanser Şahin, il ve ilçe belediye başkanları ve çok sayıda parti mensubu üyeler katıldı.

İl Başkanı Fatih Han Ünal, AK Parti olarak yerel yönetim gelirlerinin yüzde 30 oranında arttırılmasıyla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirtti. Fatih Han Ünal’dan sonra konuşma yapan Bölge Koordinatörü Nevşehir Milletvekili Mahmut Dede, yerel yönetimlerin gelirlerinin arttırılması ile ilgili çalışmaların 2009 seçimlerine kadar tamamlanacağını ifade etti. Belediyelerin gelirlerinin arttırılmasıyla ilgili kaynağı Özel İletişim Vergisi’nden sağlanacağını dile getiren Dede, "yandaş belediyecilik" anlayışını hiçbir zaman benimsemediklerini ve kaynakların tüm belediyelere adil bir şekilde dağıtılacağını kaydetti.
Yerel Yönetimler Toplantısında bir konuşma yapan Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat,”demokrasiye şu anda en çok Ak Parti  sahip çıkıyor”dedi.

Siyasi Partiler demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarıdır diyen Mustafa Hamarat konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
Bu gün ki şartlarla dünya gerçeği şartlarında Türkiye dünyanın demokrasiyel yönetilen ülkelerindendir.
Demokrasi hem şimdiye kadar insanların keşfettiği en isabetli, hem de en meşakkatli yönetim şeklidir.
Çünkü her şeyin bir bedeli olduğu gibi,demokrasilerin de böyle yönleri var.Bu gün Türkiyemizde son dönemde tek başına iktidar olan,milletin sorumluluğunu omuzlarında taşıyan bir partiyiz.
Milletimizin özümsediği,benimsediği demokrasiyi yıllardır uyguladığı ve yöneticilerini  kendi aralarından seçtiği,halkın halk tarafından yönetilmesi olan demokrasiye şu anda en çok Ak Parti sahip çıkıyor.
Ak Parti’li Belediye demek;kendinden önce halkı düşünen,kendisine oy veren veya vermeyen,belediye sınırları içerisinde nerde ihtiyaç sahibi varsa oraya koşan Belediye Başkanı demektir.
Hizmet ettikçe,hizmet etme aşkımız da artıyor.Çünkü hizmet etmenin tadına varıyoruz.
Haber: Fatma Elibolca

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar