21 Şubat 2024 Çar

Ordu Valisinin Akkuş Ziyaretinden Görüntüler

Valimizin, Akkuş Ziyaretini, Sitemiz Kuşçulu Köyü Temsilcis Adem YILDIZ Görüntüledi

Ordu Valisi Ali Kaban,

Akkuş ilçesini ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulundu


Vali Ali Kaban beraberinde Garnizon Komutanı Celal Çürek, İl Emniyet Müdürü Ali Tom ve Daire müdürleri ile birlikte geldiği Akkuş ilçesinde İlçe Kaymakamı Murat Sarı, İlçe Garnizon Komutanı Erhan Yıldız, Akkuş Belediye Başkanı Ergüder Efil, belde belediye başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, daire müdürleri ve muhtarlar tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı. İlk olarak İlçe Kaymakamlığı’na geçen Vali Kaban, Kaymakam Sarı’dan ilçe hakkında bilgi aldı. Vali Kaban, Akkuş’un Ordu’ya uzak bir ilçe olduğunu vurgulayarak, altı çizilen sorunlar üzerine ilgili daire müdürlerine verdiği talimatla sorunların en kısa zamanda giderilmesini istedi.


Öncelikli sorunların başında eğitim ve sağlık hizmetlerinin dikkat çekmesi üzerine Vali Kaban, İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Uzun’a verdiği talimatla, Akkuş’ta Vitamin projesinin bir an önce hayata geçirilmesini istedi. Bu arada, TT Net Projesi’nin de daha yaygın bir hale getirilmesi gerektiğini vurgulayan Kaban, ilçede taşımalı eğitim yöntemiyle öğrencilerin bir araya toplanmasını ve bu iki eğitim hizmetinden de kesinlikle geri kalınmamasını söyledi.
Akkuş Devlet Hastanesi Diyaliz Merkezi’nin sağlık personelinin tamamlanması üzerine hala hizmet verememesini de duyan Vali Kaban, cihaz alımları ihalesinin iptali nedeniyle hizmet verilemediğini öğrenmesi üzerine İl Sağlık Müdürü Yılmaz Dündar’a ihalenin Ordu’da şeffaf odada yapılmasını ve bu işi de bir an önce hızlandırılmasını isteyerek, “Akkuş’ta 17 kişi diyaliz hastası, bunları ihmal ve mağdur etmemiz söz konusu değil. Onun için sağlığa verdiğim önem üzerine bu konuyu da kısa sürede çözeceğiz” dedi.


Öte yandan, Akkuş’ta bulunan 9 şehidin isimlerinin yaşatılması için e bir çalışma başlatan Vali Ali Kaban, okullara şehitlerin isimlerini verilmesini, gerek şehitlerin isimlerinin onurlandırılması gerekse okulların şehit isimleriyle onurlandırılmasını istedi. Kaban, “Biz şehitlerimizin yüzü suyu hürmetine ayakta duruyoruz. Onlara gereken saygı ve sevgiyi göstermekte boynumuzun borcudur” diye konuştu.


Ünye-Akkuş yoluna da değinen Vali Ali Kaban, “Gelirken gördük ki buranın en kısa zamanda duble yol yapılması gerekiyor. Akkuş’u sahile bağlayan yolun bir an önce iyileştirilmesi gerek” dedi. Buradaki toplantının ardından Kertil mesire yerinde gelen misafirlere öğle yemeği ikram edilirken, yemek sonunda Akkuş bölgesine has olan beyaz patates haşlanmış olarak Vali ve beraberindekilere ikram edildi. Vali Kaban, “Bu haşlanmış patates en iyi armut pekmezi ile yenir, ben de onu yapıyorum” ifadesini kullandı.


Diğer taraftan Vali Ali Kaban, Halk Eğitim Merkezi’ne geçerek burada basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi. Vali Ali Kaban, Belediye Başkanlığı, Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret ederek Akkuş gezisini tamamladı
.

 

FOTOĞRAFLARLA

ORDU VALİSİ ALİ KABAN’NIN

AKKUŞ İLÇESİ ZİYARETİ

SİTEMİZ KUŞÇULU KÖYÜ TEMSİLCİSİ ADEM YILDIZ’IN

ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFLARLA SİZLERİ BAŞ BAŞA BIRAKIYORUZ.

 

 

Temsilcimiz Adem YILDIZ’a çok teşekkür ederiz.

 

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar