24 Mayıs 2024 Cum

Ordu Valisinden Akkuşluların İsteği

Akkuş İlçesinin En Acil Sorunlarını Çözmek İçin Ne Gibi Çalışmalar Yapılıyor?

 

AKKUŞLULARIN

ORDU VALİSİNDEN

EN BÜYÜK İSTEKLERİ

AKKUŞ MESLEK YÜKSEKOKULUNUN 2010 YILINDA

HİZMETE AÇILIP, ÖĞRENCİ KABUL ETMESİ

2 Sene önce YÖK tarafından onaylanan ve hizmete açılması uygun görülen Akkuş Meslek Yüksekokulu, Ordu Üniversitesi İnternet Sitesinden tüm dünyaya Ordu Üniversitesi Akkuş Meslek Yüksekokulu var olduğu ilan edildi. 2 Senedir resmi olarak Akkuş Meslek Yüksekokulunun var olduğunu herkes biliyor.

Gerçekte ise böyle bir okul varmı?

Gerçekte böyle bir okul var. Ama her nedense 2 senedir okula bir tabela asılmadı. İnternet Sitesinden Dünyaya böyle bir okul olduğunu haykıracaksın. Ama 2 yada 3 metre saça Okulun ismini yazıp binanın dışına asmayacaksın.

Bir kaç ay önce Okula Müdür ataması yapıldı. Akkuşlular bu konuya çok sevindi. Tamam dedik. Müdür de atandı. Okul kesin 2010 yılında açılır. Ama bu güne kadar bir gelişme olmadı.

Sayın Valim, Akkuş İlçesinde şu anda geleceğe dönük olarak ve ilçenin kalkınmasına ilişkin olarak heyecan oluşturacak çok büyük bir gelişme olmamaktadır. Akkuşluları en çok heyecanlandıran konu, Akkuş Meslek Yüksekokulun açılıp öğrenci kabul etmesidir. Bu okul bu sene açılıp, öğrenci kabul etmez ise Akkuş İlçesinde heyecan azaları. Geleceğe dönük ilçenin kalkınmasında kişilerde ümitler azalır.

Lütfen Akkuş'un heyecanının bitmesine izin vermeyin.

Sayın Valim, Okulun resmi yönden açılmaması için bir sıkıntı yoktur. Ancak Okul binasının tamiri için bir miktar ödeneğe ihtiyaç vardır. Bu ödeneği ilçedeki esnaflar ve kişiler karşılamak için yüreklerini ortaya koymuşlardır. Eksik olan ise koordinasyon eksikliğidir. Okul Derneği çalışmaları ve ilgili yetkili kişilerin ve kurumların çalışması bu güne kadar kesin sonuc vermedi.

Son gidişhata bakılırsa okulun 2010 yılında açılması zor gözükmektedir.

Sayın Valim, Siz ordu iline atanınca ilk mesajınız eğitim konusu oldu. Bunu hepimiz takip ettik ve biliyoruz. Bu vesile ile de Akkuş Yibo'yu ve eğitim kurumlarını ilçemizde ziyaret ettiniz.

Akkuşluların sizden en acil isteği, Akkuş Meslek Yüksekokuluna sahip çıkmanız. Okulun açılması için koordinasyon sağlanmasında en üst düzeyde desteklerinize ihtiyaç vardır. Önce destek ve koordinasyon ihtiyacı devamında ise eksik kalan ödenek için ilden ödenek ayırmanızdır.

Bizler inaıyoruz ki sizler bu iş ile ilgilenirseniz ve çözüm yollarında gereken desteği vereceğinizi açıklarsanız. Vede Okul konusundaki gelişmeleri görmek için ilçemize bir kez daha ziyaret ederseniz. Sizin ilçeye gelmeniz ayrı bir heyecan oluşturur ki, sadece ziyaret bile okulun açılması için bir sıçrama olur.

Sayın Valim, herzamkinden çok şimdi Akkuşluların sizlerin desteklerine çok ihtiyacı var. Bu desteği esirgemeyin, Akkuş'a bu okul vesilesi nedeni ile bir ziyareti geçiktirmeyin.

Sizlerin, Akkuş ilçesine için yapılacak katkınız neler mi sağlayacak,

Okulun açılması ile

Akkuş İlçesinden Eğitim Göçü Olmayacak yada çok azalacak.

Gurbetten Akkuş İlçesine Dönüşler Başlayacak

Akkuşluların Geleceğe Dönük Hayalleri Durmadan Devam Edecek.

Akkuşluların ilçenin Kalkınmasına İlişkin Heyecanları Devam Edecek.

Yapılan bu haberin tek amacı, Akkuş Meslek Yüksekokulun 2010 yılında hizmete açılması ve öğrenci kabul etmesi içindir. Okul konusu Akkuşluları heyecanlandırmaktadır. Bu heyecan ile kaleme aldığımız yazımızda eksikliklerimiz, farkına varamadığımız hatalarımız olabilir. Bu vesile haberimizdeki hatalar ve eksikliklerden ötürü şimdiden özür diliyoruz.

Related Articles

1 Yorum

  1. değerli site yönetimi bu haber tam anlamıyla istediğimizi anlatmış bunda özür dileyecek birşey yoktur. eğitim hakkı istemek herkesin hakkı olduğu gibi akkuş lununda hakkıdır. haberlerle değil gelin isteyin gibi düşünürlerse oda akkuşlu idarecilerin işi medya haber yapar onlar ciddiye alırlar yada almazlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar