21 Şubat 2024 Çar

Ordu Valisi-B.Ş.Belediyesi Akkuş’a Tebrik Yok Mu?

Ordu Valisi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı

Akkuş’a Tebrik Yok Mu?

Akkuş Belediyesi Voleybol Takımı 1.Lige Şampiyon olarak çıktı.

Şimdi birileri hayda bu haberin başlığı ne böyle diyebilir. Bir İlin İdarecileri küçük bir ilçede sağlanan başarıyı görmez ise, duymaz ise, görür ve duyup ta gereğini yapmaz ise böyle bir başlığı çıkar Akkuşun Evlatları atar.

Sayın Valim, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım; Şimdi sizlere sormak isteriz. Akkuş Ordu’nun bir ilçesi mi? yoksa başka ile mi bağlı? cevap başka ile bağlı derseniz diyecek sözümüz yok. Ama cevap olarak  bu şimdi ne demek elbette Akkuş İlçesi Ordu iline bağlı derseniz. İşte bu bağlamda bir Akkuşlu olarak sizlere sitem ediyoruz. Gönül koyuyoruz. Alınganlık gösteriyoruz. Bizi üzdüğünüzü düşüyoruz. Daha doğrusu üzülüyoruz.

Akkuş Ordu iline bağlı ve Ordu’nun bir ilçesi ise neden Akkuş Belediyesi Voleybol Takımının 1.lige çıkması ve çıkarken de Şampiyon olarak çıkması gündeme gelmiyor. Neden basında Ordu İlini İdare eden idarecilerin bir cümle tebrik mesajını göremiyoruz. (Biz Akkuş Belediye Başkanını aradık tebrik ettik denilir ise teşekkür ederiz ama bunu yeterli görmüyoruz.) İlçede yaşayan Akkuşlular ve gurbetteki yaşayan 280 binden fazla Akkuşlu olarak basında bu açıklamaları görmek istiyoruz.

Hepimizin bildiği gibi bir siyasetçi Terme’den Ordu Toprağına girerken davul zurna ile karşılandığı günleri biliyoruz. Peki! Akkuş Belediyesi Voleybol Takımı da burada İlin koordinatörlüğünde karşılansa iyi olmaz mıydı? İli temsilen başarı ise başarı, şampiyonluk ise şampiyonluk daha ne olması lazım ki!

Gerek Terme’den Ordu girişinde Akkuş Takımının karşılanmaması, gerek ildeki idarecilerin basında bir tane tebrik yazısını görmememiz nedenleri ile başta Sayın Valimiz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanına, İl Gençlik Spor Müdürlüğüne, Sivil Toplum Kuruluşlarına ve Başta Ünye Belediye Başkanı-Çaybaşı Belediye Başkanı-İkizce Belediye Başkanlarına gönül koyduk.

Peki Akkuş Belediyesi Voleybol Takımı Terme’de ve Ünye’de karşılanmadı da Akkuş’a boynu bükük üzgün mü gittiler sanıyorsunuz? Akkuş topraklarına bu takım girerken yine Akkuşlular tarafından öyle bir karşılandı ki! görülmeye değerdi. HELAL OLSUN AKKUŞLULARA, ARACINI ATLAYAN GELMİŞ. GENCİ-YAŞLISI-KADINI-ERKEĞİ-BELEDİYE BAŞKANI-KAYMAKAMI-SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI KİMLER KİMLER. TÜM AKKUŞ AKMIŞ GELMİŞ TAKIMINI KARŞILAMAYA

Ordu ilindeki idareciler siz Akkuşlular ne sandınız? Siz yüreğini ortaya koyan, sakatlamayı hiç sayarak ne kadar gücü varsa ortaya koyan Akkuş Belediye Voleybol Takımını ve teknik heyetini Akkuşlular ilçeye boynu bükük mü koyacak sandınız? İldeki idarecilerin görmediğini-duymadığını Akkuşlular duymaz-görmez mi sandınız? İddaa ediyorum. Akkuş’a gelen hiç bir kimse bu sporcular kadar coşku ile karşılanmamışlardır.

İyi ki Orduluyum Ama iyi ki özelde Akkuşluyum; bir kez daha Akkuşlu olmaktan gurur duydum. Bir kez daha Akkuşlu hemşehrilerim-canlarım ile gurur duydum. İyi ki varsınız ve iyi ki Ordulu idarecilerin yaptıklarını yapmayıp, sporcularımızı Şampiyon takımı karşıladınız. Bağrınıza bastınız. İş yerimden izin alamadığım için çok istememe rağmen gelemedim. Ama görüntüleri izleyince hepiniz ile gurur duydum. İyi ki varsınız dedim.

Son olarak Ordulu İdareciler sanırım farkında değilsiniz ama Akkuş Belediyesi Voleybol takımı sadece Akkuşu temsil etmiyor, Ordu ilini temsil ediyor. Ordu ilini temsil eden ve Şampiyon olarak 1.lige çıkan takım elbette tebrik edilir. Elbette hak ettiği ilgi gösterilir. Bu bağlamda Ordu ili olarak Akkuş Belediyesi Voleybol Takımına sahip çıkmak zorundayız. Başka Akkuş yok. Başka Ordu yok. Gönül isterdi ki Ankara’daki maçlara da Ordulular katılsınlar ve Akkuş Takımına destek versinler ama ne yazık ki nerede ise hiç destek gelmedi. Yine Akkuşlular Selim Sırrı Tarcan Spor salonunu doldurdular.

Ankara’daki maçlarda Ordu Valisini, Büyükşehir Belediye Başkanını ve sivil toplum kuruluşlarını görmeyi çok isterdik. Ünye Belediye-İkizce Belediye-Çaybaşı Belediye Başkanlarını maçta görmeyi çok isterdik. Kısaca Orduluları maçta görmek isterdik.

Ordu ili merkezi; ilçeleri daha çok daha çok kucaklamalı, hizmet konularında elbette güzel çalışmalar var ancak yeterli değil. Bakınız Akkuşlular olarak spor da ve diğer konularda da il merkezini yanımızda görmek istiyoruz.

İşte ben bunun adına ORDULU OLMAK diyorum. 19 ilçesi ile tek yürek ordu olursak gerçek Ordulu oluruz. Ordulu olmak sevinçte, tasada, hüzünde bir olmak. Sevinçleri paylaşmak. Acılara ortak olmaktır. Bunu da öncelikle Ordu İlindeki İdareciler sağlamalı ve öncülük etmeli diye düşünüyorum.

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak takip edeceğiz. Sayın valimiz, Sayın Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız ve İldeki diğer idareler Akkuş Belediyesi Voleybol Takımını makamlarında kabul ederek tebrik edecekler mi? Yada Akkuş ilçesinde güzel bir kutlama merasimi düzenlenmesi için çalışmalar yapacaklar mı? Maddi ve manevi destek verecekler mi? doğrusu merak ediyorum.

İhsan ÇAM

Belediye Başkanı Ziyareti

Kaymakam Ziyareti

Fotoğraflar: facebook paylaşımlarından alınmıştır.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar