10 Aralık 2022 Cts

Ordu Üniversitesine Yeni Rektör Atandı. Prof. Dr. Ali Akdoğan,

Ordu Üniversitesine Yeni Rektör Atandı.

Prof. Dr. Ali Akdoğan

2015- 07 Haziran milletvekili seçimlerinde Ordu’dan AK Parti milletvekili aday adayı olan Prof. Dr. Ali Akdoğan, Milletvekili olamada ama,  Ordu Üniversitesinin yeni rektörü oldu.

Ordu Üniversitesi rektörü Tarık Yarılgaç görevinden alınarak yerine yeni bir atama yapıldı. Resmi gazetede yayınlanan kararnameye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 11 üniversiteye yeni rektör atadı.

Ordu Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Ali Akdoğan getirildi. Akdoğan, Rize’de eğitim veren Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Din Sosyolojisi Anabilim dalında görev yapıyordu.

PROF. DR. ALİ AKDOĞAN KİMDİR?

Ali Akdoğna, 25 Haziran 1964 tarihinde Ordu ilinin Merkez Kökenli mahallesinde doğdu. ilk ve orta öğrenimini mahallesinde, lise öğrenimini il merkezinde tamamladı.1983 yılında girdiği Ondokuzmayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1987 yılında mezun oldu. Beş yıl İmam-Hatip Lisesi meslek dersleri öğretmenliği yaptıktan sonra Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne Din Sosyolojisi Araştırma Görevlisi olarak atandı.

Yüksek lisansını Ondokuzmayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “İmam-Hatip Liselerinde Okutulan Hadis Dersi Programının Değerlendirilmesi” adlı çalışmasıyla (1994), doktorasını da yine aynı üniversitede “Geleneksel Toplumdan Modern Topluma Geçişte Dini Hayat (Rize İl Merkezi Örneği)” adlı çalışmasıyla (1999) tamamladı. 09.05.2005 tarihinde girdiği sınavda başarılı olarak İlahiyat (Din, Bilgi ve Kültür Sosyolojisi) Bilim Alanında Üniversite Doçenti unvan ve yetkisi kazanmıştır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Hâlen Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Din Sosyolojisi Anabilim Dalında öğretim üyesi (Prof. Dr.) olarak görev yapmaktadır. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar