22 Eylül 2023 Cum

Ordu Üniversitesine Tepki Haberimize Ordu Basınında Yankı Buldu. Ünyekent İnternet Sitesi Haberimizi Yayınladı

Akkuşlular ne zaman destek verecek ve tepkileri ortaya koyacak merak etmekteyiz

Ordu Üniversitesine Tepki Haberimize Ordu Basınında Yankı Buldu. Ünyekent İnternet Sitesi Haberimizi Yayınladı

unyekent.com internet sitesi 13.07.2013 günü yaptığı haberde; Akkuş İnternet Sitesinin yapımcılarından İhsan ÇAM'ın kaleme aldığı yazıyı haber yaparak, hem İhsan ÇAM'a hem Akkuş İnternet Sitesine hemde Akkuş MYO'na destek vermiştir. Teşekkür ediyoruz. Sözkonusu haber aşağıdadır.

ODÜ’ye Akkuş MYO sitemi

13 Temmuz 2013 Cumartesi 12:29
2013 yılı ÖSYM Tercih Kılavuzunda yer alan Akkuş Meslek Yüksekokulu Bilgi Yönetimi programına 2013 -2014 eğitim öğretim döneminde 40 öğrenci alındığı, ancak okulla ilgili Ordu Üniversitesi’nin yeterli tanıtım yapıp destek vermediğine ilişkin Akkuş haber sitesinden eleştiri geldi.

www.akkusilcesi.comhaber portalında yapılan habere göre, Ordu Üniversitesi internet sitesinde yaptıkları inceleme sonrasında tercihler başlamasına ve 18 Temmuz’da sona erecek olmasına rağmen Akkuş MYO ile ilgili bilgi verilmediği, ayrıca okul adına açılan internet sitesi sayfasını da hizmete açmadığı belirtildi.

Yapılan eleştiride Akkuş’a yer vermeyen ODÜ internet sitesinin İkizce’de de bu yıl eğitime açılan MYO ile ilgili bilgileri de paylaşması eleştirilerek şunlar belirtildi:

“İkizce MYO'da Akkuş MYO gibi bu sene açılmasına rağmen İkizce MYO internet sayfası açılıyor ve okul hakkında geniş bilgiler veriliyor. Şimdi Akkuş İlçesi Yazılı ve Görsel Basın Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Birlik Adına, www.akkusilcesi.comAkkuş İlçesi İnternet Sitesi adına ve şahsım adına soruyorum. İkizce ilçesi ile Akkuş İlçesi arasındaki bu çifte standart neden? İkizce MYO en iyi şekilde tanıtılıp, okul tercih yapanlara yardımcı olunurken, Akkuş MYO neden tanıtılmıyor ve okulu tercih etmek isteyenlere neden yardımcı olunmuyor?

Bir çift sözüm de Akkuşlu Hemşerilerime; her Akkuşlu Akkuş MYO'na sahip çıkmak durumundadır. O halde neden Ordu Üniversitesinin bu çiftte standardına tepki göstermiyorsun? Akkuş MYO'nu tercih yapmak isteyen her öğrenci Ordu Üniversitesinin internet sitesini inceleyip, Akkuş MYO'lu hakkında bilgi bulmaya çalışacaktır. Ama bu şekilde araştırma yapan öğrenci hayal kırıklığı ile karşılaşacaktır. Çünkü okulun sadece adını görecektir. Okulun ne telefonu, ne e-mail adresi, ne müdürünün kim olduğu, ne sekreterinin kim olduğu, ne hangi öğretim görevlilerinin okulda görevli olduklarını nede okul hakkında aradığı bilgilere ulaşamayacaktır. Bir sitemde; Akkuş Meslek Yüksekokulu müdürüne, Okul Sekreterine olacak. Siz görevli olduğunuz okulun tanıtımı için neden gerekeni yapmıyorsunuz? Neden Ordu Üniversitesi İnternet Sitesindeki eksikliğin giderilmesi için çaba harcamıyorsunuz? Ordu Üniversitesi; bir okulu hizmete açıyorsan o okul hakkında da gerekli bilgileri vermeli, okullar arasında çiftte standart yapmamalı” denildi. 

Haberde ayrıca, Akkuş Kaymakamlığının devreye gireceği ve Rektör ile görüşüp, gereğinin yapılması için girişimde bulunulması gerektiği de belirtildi.

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar