28 Ocak 2023 Cts

Ordu Üniversitesi Rektörü İlçemize Geliyor

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk KEFELİOĞLU, İlçemize geliyor

rektor 

ORDU ÜNİVERSİTESİ (ODÜ)

REKTÖRÜ PROF. DR
HALUK KEFELİOĞLU
20.10.2007 CUMARTESİ GÜNÜ
AKKUŞ İLÇEMİZDE
Herkesin bildiği gibi, Akkuş İlçesinin en büyük hedeflerinden birisi olan, İlçemize Meslek Yüksek Okulu açılması talebi ile ilgili çalışmalar, görüşmeler ve kamu oyu oluşturma çabaları devam ediyordu. Özellikle Belediye Başkanımız Lütfi EFİL'in etkin çalışmalarına, siyasilerimizin de desteği olunca ve Milletvekilimiz Eyüp FATSA'nın da katkıları ile ilçemizin Meslek Yüksek Okuluna acilen ihtiyaç olduğu her ortamda dile getirildi. Bu birlik beraberliğimizi  ve bu okulun yapımı için ne kadar arzulu olduğumuzu  gören Rektörümüz Prof. Dr. Haluk KEFELİOĞLU,  İlçemize geliyor.
KEFELİOĞLU, Akkuş Meslek Yüksek Okulunun hazır olan arsasını ve Belediyenin öğrencilere şimdiden hazırladığı öğrenci yurdunu yerinde inceleyecek ve konu hakkında geniş bilgi alacaktır. Rektörümüze 35 köy, 5 belde ve 1 merkez belediyesi olan Akkuş İlçesinin, her sene eğitim için  İlçemizden göç eden ailelerin sayısı anlatılacak. Yıllardır mağdur edilen ilçemizin, meslek yüksek okulu açılması halinde başta gençler olmak üzere halkımızın yüzünün güleceği, maddi imkansızlıktan dolayı ilçemiz dışında tahsiline devam edemeyen yüzlerce öğrenciye umut ışığı olacağı belirtilecek. Ordu Üniversitesi, Ordu ilini genelde kucaklamak istiyorsa, Tokat ve Samsun il sınırlarına komşu olan Akkuş İlçesinde öncelikle Meslek Yüksek Okulu açılmalı.
 Bu duygular ile Sayın Rektörüm şimdiden İlçemize hoş geldiniz.  Yarın saat 11.00 gibi İlçemize gelmesi beklenen Rektörümüze ve Milletvekilimize ayrıca diğer tüm konuklarımıza, İlçemize karşı göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz. Sitemiz ziyaretçilerinin bu konuyla ilgili olarak desteklerini, duygu ve düşüncelerini ziyaretçi defterimize aktarmalarını bekliyoruz.

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar